Yerli Otomobilde Gelişmeler, Bilmediğiniz Girişimler..

Otomobilseverlerin gözü orada, katılanların tam listesi!

 Dakar Ralllisi yakındaEfsane yarış, Dakar Rallisi'ne sayılı günler kaldı.2009 yılından beri güvenlik sebebiyle Afrika'dan Güney Amerika'ya taşınan yarışta; otomobiller kadar, motosiklet, quad denen 4 tekerli motosiklet türevi araçlar, 4x4'ler ve kamyonlar yer alıyor.Ne yazık ki bu yıl, Dakar Rallisi'nde Türkiye'den hiç  yarışçı yok.Diğer
taraftan İzmir'de üretilen BMC Fatih; Dakar Rallisi'nde yarışan ilk ve  tek Türk yapımı araç olarak tarihe geçti.İzmirli  BMC Fatih'in Dakar'da yarıştığında takvimler 1991'i  gösteriyordu.
 Bu yıl yarışın güzergahında sel sebebiyle Şili yer almayacak. Bolivya ve Arjantin'de geçecek yarışın toplam uzunluğu yaklaşık 8000 km.Dakar Rallisi 3 Ocak 2016'da  başlayıp 16 Ocak 2016'da Arjantin'in en büyük üçüncü kenti Rosario'da sonlanacak. Yarışa farklı ülkelerden 354 pilot katılacak.
Motosiklette 143, quad sınıfında 46, otomobilde 110, kamyonda ise 55 ekip yarışacak.
Motosiklet deyince akla Türkiye'nin en başarılı yarışçılarından Kemal Merkit geliyor.Dakar'da bir çok kez yarışan ve en başarılı Türk Yarışçısı olan Merkit ,
bir kaç yıl önce Anatolia Rallisi'nde başka bir motosiklet yarışçsıyla çarpışıp vefat etmişti.
Arjantin'de finişe gelmek isteyen ekiplerin araçları;
 ağırlıkla, motosiklette  KTM, Honda  ve Yamaha,
quad kategorisinde Yamaha, Honda, Can-Am,
otomobilde Toyota, Mini, Peugeot ve Mitsubishi
kamyonda ise Kamaz, Iveco, MAN, Tatra, Ginaf ve MAZ markalarını taşıyor.
İlk kez 1979 yılında gerçekleştirilen Dakar Rallisi, o kadar zorlu ki   sıralamaya girmeden sadece yarışı bitirebilmek  bile başarı sayılıyor.
Afrika'nın batısında yer alan Dakar şehri, daha önceki yarışların son noktası olduğundan, bu zorlu mücadeleye adını veriyor...
Dakar Rallisi'ne ilk kez katılan bazı isimler dikkat çekiyor;
 Iván Cervantes. Lesotho'lu Wessel Bosman, Sebastien Loeb, Mikko Hirvonen..

 Otomobil sınıfında yarışacak pilot ve araçların listesi...
300
AL-ATTIYAH NASSER (QAT)
BAUMEL MATTHIEU (FRA)
MINI
301
DE VILLIERS GINIEL (ZAF)
VON ZITZEWITZ DIRK (DEU)
TOYOTA
302
PETERHANSEL STEPHANE (FRA)
COTTRET JEAN PAUL (FRA)
PEUGEOT
303
SAINZ CARLOS (ESP)
CRUZ LUCAS (ESP)
PEUGEOT
304
ROMA NANI (ESP)
HARO BRAVO ALEX (ESP)
MINI
305
ALRAJHI YAZEED (SAU)
GOTTSCHALK TIMO (DEU)
TOYOTA
306
VAN LOON ERIK (NLD)
ROSEGAAR WOUTER (NLD)
MINI
307
VASILYEV VLADIMIR (RUS)
ZHILTSOV KONSTANTIN (RUS)
TOYOTA
308
LAVIEILLE CHRISTIAN (FRA)
POLATO JEAN MICHEL (FRA)
RENAULT
309
SOUSA CARLOS (PRT)
FIUZA PAULO (PRT)
MITSUBISHI
310
TERRANOVA ORLANDO (ARG)
GRAUE BERNARDO (ARG)
MINI
311
TEN BRINKE BERNHARD (NLD)
COLSOUL TOM (BEL)
TOYOTA
312
GORDON ROBBY (USA)
WALCH KELLON (USA)
GORDINI
313
GARAFULIC BORIS (CHL)
PALMEIRO FILIPE (PRT)
MINI
314
LOEB SEBASTIEN (FRA)
ELENA DANIEL (MCO)
PEUGEOT
315
HIRVONEN MIKKO (FIN)
PERIN MICHEL (FRA)
MINI
316
CHABOT RONAN (FRA)
PILLOT GILLES (FRA)
TOYOTA
317
SPATARO EMILIANO (ARG)
LOZADA BENJAMIN (ARG)
RENAULT
318
SPINELLI GUILHERME (BRA)
HADDAD YOUSSEF (BRA)
MITSUBISHI
319
POULTER LEEROY (ZAF)
HOWIE ROBERT (ZAF)
TOYOTA
320
PONS XAVIER (ESP)
TORLASCHI RICARDO ADRIAN (ARG)
FORD
321
DESPRES CYRIL (FRA)
CASTERA DAVID (FRA)
PEUGEOT
322
DABROWSKI MAREK (POL)
CZACHOR JACEK (POL)
TOYOTA
323
HUNT HARRY (GBR)
SCHULZ ANDREAS (DEU)
MINI
324
CHICHERIT GUERLAIN (FRA)
WINOCQ ALEXANDRE (FRA)
BUGGY
325
MALYSZ ADAM (POL)
PANSERI XAVIER (FRA)
MINI
326
ZAPLETAL MIROSLAV (CZE)
MARTON MACIEJ (POL)
HUMMER
327
PRZYGONSKI JAKUB (POL)
RUDNITSKI ANDREI (BLR)
MINI
328
DUMAS ROMAIN (FRA)
BORSOTTO FRANCOIS (FRA)
PEUGEOT
329
PROKOP MARTIN (CZE)
TOMANEK JAN (CZE)
TOYOTA
331
SCHOTT STEPHAN (DEU)
SCHMIDT HOLM (DEU)
MINI
332
MORENO PIAZZOLI RODRIGO JAVIER (CHL)
ARAYA DIAZ JORGE GABRIEL (CHL)
FOTON
333
VANAGAS BENEDIKTAS (LTU)
SEBASTIAN ROZWADOWSKI (POL)
TOYOTA
334
PELICHET JERÔME (FRA)
DECRE EUGENIE (CHE)
TOYOTA
335
BERNARD ERIC (FRA)
VIGNEAU ALEXANDRE (FRA)
BUGGY
336
SCHRODER JURGEN (DEU)
SCHRODER DANÏEL (DEU)
NISSAN
339
SILVA JUAN (ARG)
GLAVIC TOMISLAV (HRV)
MERCEDES
340
PETER JERIE (CZE)
MOSCATT DALE (AUS)
TOYOTA
341
SIREYJOL PATRICK (FRA)
BEGUIN FRANCOIS-XAVIER (BEL)
TOYOTA
342
MIURA AKIRA (JPN)
LICHTLEUCHTER LAURENT (FRA)
TOYOTA
343
GIBON NICOLAS (FRA)
GARCIN JEAN-PIERRE (FRA)
TOYOTA
344
WILLEMS MAIK (NLD)
VAN PELT ROBERT (NLD)
TOYOTA
345
CHEREDNIKOV ANDREY (KAZ)
TSYRO DMYTRO (UKR)
FORD
346
CORBETT MARK (ZAF)
MOHR JUAN (ZAF)
CENTURY
347
CORONEL TIM (NLD)
SUZUKI
348
FOJ XAVIER (ESP)
SANTAMARIA IGNACIO (ARG)
TOYOTA
349
MAS VALDES DANIEL (CHL)
LATRACH VINAGRE JUAN PABLO (CHL)
FORD
351
LOPEZ CRISTOBAL NAZARENO (ARG)
LAFUENTE SERGIO (URY)
MINI
352
BULACIA MARCO (BOL)
GARCIA RUBEN (ARG)
TOYOTA
353
GRACIA RUBEN (ESP)
VALLEJO DIEGO (ESP)
MITSUBISHI
354
CORONEL TOM (NLD)
SUZUKI
355
BESSON JEAN - PASCAL (FRA)
ROISSAC PATRICE (FRA)
BUGGY
356
ALCARAZ WILLIAM (FRA)
PACQUELET THIERRY (FRA)
TOYOTA
357
COFFARO NUNZIO (VEN)
MENESES DANIEL (VEN)
TOYOTA
358
MACHACEK JOSEF (CZE)
PLECHATY MARTIN (CZE)
NISSAN
360
MEILING GUO (CHN)
MIN LIAO (CHN)
MINI
361
FERRAZ JOSE DESIDERIO (VEN)
VILLAR JOSE ANTONIO (VEN)
TOYOTA
362
GONZALEZ INSFRAN ADOLFO (PRY)
ZAPAG BLAS (PRY)
TOYOTA
363
THEURIOT JEAN - PHILIPPE (FRA)
PROT PATRICK (FRA)
NISSAN
364
SISTERNA LINO RAMON (ARG)
SISTERNA FEDERICO (ARG)
VOLVO
365
CHICHARRO ALVARO (CHL)
LEGARRETA PATRICIO (CHL)
FOTON
366
JUKNEVICIUS ANTANAS (LTU)
SLAPSYS MINDAUGAS (LTU)
TOYOTA
367
TORRES LEANDRO (BRA)
ROLDAN LOURIVAL (BRA)
POLARIS
368
BARBERY PAZ LUIS FERNANDO (BOL)
DAZA JIMENEZ HERNAN (BOL)
TOYOTA
369
JATON ARIEL (ARG)
SCAZZUSO GASTON DANIEL (ARG)
ACCIONA ECO POWERED
370
MALDONADO MARTIN (ARG)
SCHOLZ VERGNOLLE SEBASTIAN (ARG)
MERCEDES
371
AMOS EUGENIO (ITA)
TORNABELL CORDOBA RAFAEL (ESP)
POLARIS
372
LOPEZ JESUS (PER)
HIRAHOKA TOMAS (PER)
MITSUBISHI
373
SEEL ANNIE (SWE)
HESKES BERT (NLD)
DESERT WARRIOR
374
AMOR EDUARDO OSVALDO (ARG)
DI PALMA JOSE LUIS (ARG)
TOYOTA
375
REITZ SEAN BASIL (ZAF)
GREYLING RIAAN (ZAF)
NISSAN
376
BLANGINO JOSE ANTONIO (ARG)
GAGLIARDI LUCIANO A. (ARG)
TOYOTA
377
MERCEIJ PETER (NLD)
ERREN PETER (NLD)
TOYOTA
378
MATTHEWS COLIN (ZAF)
BURKE RODNEY (ZAF)
CENTURY
379
SEAIDAN YASIR (SAU)
DELAUNAY SEBASTIEN (FRA)
TOYOTA
380
ZHITAO HE (CHN)
ZHAO KAI (CHN)
TOYOTA
381
OUREDNICEK TOMAS (CZE)
VACULIK PAVEL (CZE)
HUMMER
382
NAIVIRT ROBERTO (ARG)
BONAZZOLA RICARDO EMILIO (ARG)
TOYOTA
383
BRADACH FERNANDO LUIS (ARG)
CORVALAN ROBERTO SAMUEL (ARG)
RENAULT
384
FRANCIOSI JOAO ANTONIO (BRA)
GUGELMIN GUSTAVO (BRA)
MITSUBISHI
385
DOLLEVOET EBERT (NLD)
SNIJDERS MARCEL (NLD)
VOLVO
386
SOMFAI IMRE (HUN)
SOMFAI MATYAS (HUN)
TOYOTA
387
BEDIN GIANPAOLO (ITA)
AUDI
388
TUHEIL FREDERIC (FRA)
TUHEIL PIERRE (FRA)
TOYOTA
389
CINOTTO MICHELE (ITA)
DOMINELLA MAURIZIO (ITA)
POLARIS
390
ZALA VAIDOTAS (LTU)
JURGELENAS SAULIUS (LTU)
SEAT
391
RANDYSEK DUSAN (CZE)
PLNY ROSTISLAV (CZE)
ARCTIC CAT
392
HIRIGOYEN ANDRE (FRA)
VOLKSWAGEN
394
RUIJIN MAO (CHN)
KA CHUN YU (HKG)
POLARIS
395
VILLEGAS AGUERO CARLOS ALBERTO (ARG)
MATTAR SMITH MARIA DEL HUERTO (ARG)
NISSAN
396
PIERCE DEREK (GBR)
PIERCE JAMES (GBR)
DESERT WARRIOR
397
CORVAJA LUCA (FRA)
HILLAIRE-CORVAJA KARINE (FRA)
TOYOTA
398
ROCA MERCADO JULIO CESAR (BOL)
MONTANO PANOS OSCAR (ESP)
TOYOTA
399
VALLEJO JUAN CARLOS (CHL)
BARONIO LEONARDO (PER)
VOLKSWAGEN
400
RAUD PHILIPPE (FRA)
BALTES-MOUGEOT EMMANUEL (FRA)
TOYOTA
401
GUTIERREZ FLEIG ALBERTO RODRIGO (BOL)
RUBI MONTSERRAT JOAN (ESP)
TOYOTA
402
PIANA MARCO (FRA)
GRIENER STEVEN (CHE)
TOYOTA
403
SALAZAR VELASQUEZ MAURICIO (COL)
SALAZAR SIERRA MAURICIO (COL)
TOYOTA
405
ABARCA JUAN GABRIEL (ARG)
VARELA BLANCO JUAN CRUZ (ARG)
TOYOTA
406
MALDONADO FORTUNATO (BOL)
ALANOCA VICTOR (BOL)
TOYOTA
407
MARROCCHI DANIEL (ARG)
OTANO FRANCISCO (ARG)
BUGGY
408
BEKKER EELCO (NLD)
BOOIJ SIJBRAND (NLD)
TOYOTA
409
BAUD LIONEL (FRA)
DEZEIRAUD THIERRY (FRA)
BUGGY
410
WAGENFUHR JORGE (BRA)
KRAVTCHENKO JOEL (BRA)
MITSUBISHI
411
RODI BRUNO (CAN)
THOMPSON GLEN (GBR)
RALLYRAID UK
412
VELASQUEZ TINTILAY DELIO (BOL)
ARRIETA EUGENIO ANDRES (ARG)
TOYOTA
413
MARRINI STEFANO (ITA)
SINIBALDI STEFANO
MITSUBISHI
414
REINA ALICIA (ARG)
PELAYO CARLOS DANTE (ARG)
TOYOTA
415
ROBERTI HERNAN (ARG)
ACOSTA FERNANDO (ARG)
NISSAN
417
CAMPANERA LAUREANO (ARG)
BURANI EZEQUIEL (ARG)
....
469
PAYEN HUGO (FRA)
JOUBERT LUDOVIC (FRA)
POLARIS

Kamyon sınıfındaki pilotlar ve araçlar
500
MARDEEV AIRAT (RUS)
BELYAEV AYDAR (RUS)
SVISTUNOV DMITRIY (RUS)
KAMAZ
501
DE ROOY GERARD (NLD)
TORRALLARDONA MOISES (ESP)
RODEWALD DAREK (POL)
IVECO
502
NIKOLAEV EDUARD (RUS)
YAKOVLEV EVGENY (RUS)
RYBAKOV VLADIMIR (RUS)
KAMAZ
503
LOPRAIS ALES (CZE)
MARCO ALCAYNA FERRAN (ESP)
DER KINDEREN BERNARD (NLD)
IVECO
504
KARGINOV ANDREY (RUS)
MOKEEV ANDREY (RUS)
LEONOV IGOR (RUS)
KAMAZ
505
KOLOMY MARTIN (CZE)
KILIAN DAVID (CZE)
KILIAN RENE (CZE)
TATRA
506
STACEY HANS (NLD)
SERGE BRUYNKENS (BEL)
VAN DER VAET JAN (BEL)
MAN
507
VIAZOVICH SIARHEI (BLR)
HARANIN PAVEL (BLR)
ZHYHULIN ANDREI (BLR)
MAZ
508
SOTNIKOV DMITRY (RUS)
DEVYATKIN IGOR (RUS)
AKHMADEEV RUSLAN (RUS)
KAMAZ
509
VAN DEN BRINK MARTIN (NLD)
MOUW RIJK (NLD)
WILLEMSEN PETER (BEL)
RENAULT TRUCKS
510
VERSLUIS PIETER (NLD)
PRONK MARCEL (NLD)
KLEIN ARTUR (DEU)
MAN
512
VASILEVSKI ALEKSANDR (BLR)
KAZLOUSKI VALERY (BLR)
ZAPAROSHCHANKA ANTON (BLR)
MAZ
513
VRATNY TOMAS (CZE)
HOLAN MILAN (CZE)
MISKOLCI JAROSLAV (SVK)
TATRA
514
VILLAGRA FEDERICO (ARG)
PEREZ COMPANC JORGE (ARG)
MEMI ANDRES (ARG)
IVECO
515
ARDAVICHUS ARTUR (KAZ)
FALKOV IGNAT (KAZ)
SKROBANEK FILIP (CZE)
TATRA
516
VAN GENUGTEN TON (NLD)
VAN LIMPT ANTON (NLD)
VAN EERD PETER (NLD)
IVECO
517
ROTSAERT STEVEN (BEL)
DEN DOOVEN DIRK (BEL)
CHRISTIAEN JOERI (BEL)
MAN
518
VILA ROCA PEP (ESP)
COLOME ROQUETA XAVI (ESP)
TORRES SALA MARC (ESP)
IVECO
519
SUGAWARA TERUHITO (JPN)
SUGIURA HIROYUKI (JPN)
HINO
520
LAMMERS JAN (NLD)
MEGENS EMIEL (NLD)
KOFMAN ERIK (NLD)
GINAF
521
LLOVERA ALBERT (AND)
GOTLIB CHARLY (BEL)
MARTINEC JAROMIR (CZE)
TATRA
522
SCHOONES AART (NLD)
SCHOONES GERT JAN (NLD)
VAN DER DONK ENRICO (NLD)
DAF
523
JUVANTENY JORDI (ESP)
CRIADO JOSE LUIS (ESP)
MAN
524
HUZINK GERT (NLD)
BUURSEN ROB (NLD)
SCHOONEVELD GERRIT (NLD)
TATRA
525
MACIK MARTIN (CZE)
TOMASEK FRANTISEK (CZE)
MRKVA MICHAL (CZE)
LIAZ
526
HOONDERT ADWIN (NLD)
HOEFNAGELS WILKO (NLD)
GILLIS JAC (NLD)
DAF
527
GERMANO ANDRES (ARG)
GERMANO ESTEBAN (ARG)
POSE ROMERO OSCAR (ARG)
MAN
528
SUGAWARA YOSHIMASA (JPN)
TAKAHASHI MITSUGU (JPN)
HINO
529
DE BAAR PASCAL (NLD)
ROESINK MARTIN (NLD)
DE GRAAFF WOUTER (NLD)
RENAULT TRUCKS
530
VAN DE LAAR JAN (NLD)
VAN DE LAAR BEN (NLD)
HUIJGENS ADOLPH (NLD)
DAF
531
HUIGEVOORT MARCEL (NLD)
DONKERS COEN (NLD)
VAN ZUTVEN FRANS (PER)
MAN
532
FRANK TILBURGS (NLD)
GIJSBERT VAN UDEN (NLD)
HANS VAN LIMPT (NLD)
DAF
533
VALTR JAROSLAV (CZE)
KALINA JOSEF (CZE)
STROSS JIRI (CZE)
TATRA
534
GURBANOV SHAMYRAT (TKM)
GURBANOV MUHAMMETMYRAT (TKM)
MOLLAMURADOV SERDAR (TKM)
TATRA
535
VAN WERVEN GERRIT (NLD)
ZUURMOND GERRIT (NLD)
KWAKKEL KLAAS (NLD)
DAF
536
INGELS DAVE (BEL)
RAES BENNY (BEL)
MAILLET BENJAMIN (FRA)
MAN
537
VAN DEN HEUVEL MAURIK (NLD)
VAN OORT WILKO (NLD)
KUIJPERS PETER (NLD)
SCANIA
538
BAEUERLE KLAUS (DEU)
ROBINEAU THOMAS (FRA)
BEIER PHILIPP (DEU)
IVECO
539
WIGMAN ED (NLD)
EBBERS JOEL (NLD)
DE GROOT RICHARD (NLD)
GINAF
540
SMULEVICI ETIENNE (FRA)
COCKBURN JOHN (GBR)
VALADE GILLES (FRA)
MAN
541
VASILEUSKI ULADZIMIR (BLR)
VIKHRENKA DZMITRY (BLR)
NEVIAROVICH ALIAKSEI (BLR)
MAZ
542
VAN VELSEN AAD (NLD)
HAVERKAMP SEBASTIAAN (NLD)
SCHOTANUS JOHANNES (NLD)
GINAF
543
VERSTEIJNEN VICTOR WILLEM CORNE (NLD)
VAN DER SANDE ANDREAS WILHELMUS MICHIEL MARIUS (NLD)
VAN WEERDENBURG FRANK JOHANNES (NLD)
DAF
544
LINARES JUAN MANUEL (COL)
GINESTA GEORGES (AND)
DARDAILLON MARC (FRA)
MAN
545
DANATAROV GURBANBERDI (TKM)
GAYNULIN RAFAEL (TKM)
ANNABERDYEV REJEPNIYAZ (TKM)
TATRA
546
ESSERS NOËL (BEL)
COONINX JOHAN (BEL)
LAUWERS MARC (BEL)
MAN
548
BOUCOU MICHEL (FRA)
MARTINEZ JEAN-JACQUES (FRA)
RENAULT TRUCKS
549
SAUMET MICHEL (FRA)
RODRIGUEZ-O-MALLEY CHARLY (ESP)
PAILLARD JEAN-BERNARD (FRA)
MAN
550
LACOURT SERGE (FRA)
BONNAIRE PASCAL (FRA)
LAUNAY BRUNO (FRA)
MAN
551
MARTINS JOSE (PRT)
PUCHOUAU FRANCK (FRA)
BOUEY BRUNO (FRA)
RENAULT
553
ROUND PAUL (GBR)
ARENDSE ARJAN (NLD)
JANAS JOE (USA)
MAN
554
RANDYSEK ROBERT (CZE)
ZABRANSKY PETR (CZE)
SÝKORA MAREK (SVK)
MAN
555
VERHEYDEN PAUL (BEL)
BERRIMAN SEAN (ZAF)
KEYSERS KURT (BEL)
DAF
556
OFFRINGA KORNELIS (NLD)
DE BOIS THOMAS (NLD)
MERCEDES
557
ALSHEGAWI AHMED ABDULLAH (SAU)
MULTINU ALAIN (FRA)
ARIFF YOUSUF BACHOU (ARE)
MAN
558
GONZALEZ RICHARD (FRA)
SEGUIN PATRICK (FRA)
CAMPANA LAURENT (FRA)
MAN

Motosiklet listesi
2
GONCALVES PAULO (PRT)
HONDA
3
PRICE TOBY (AUS)
KTM
4
QUINTANILLA PABLO (CHL)
HUSQVARNA
5
SVITKO STEFAN (SVK)
KTM
6
BARREDA BORT JOAN (ESP)
HONDA
7
RODRIGUES HELDER (PRT)
YAMAHA
8
FARIA RUBEN (PRT)
HUSQVARNA
9
CASTEU DAVID (FRA)
KTM
10
PAIN OLIVIER (FRA)
KTM
11
VILADOMS JORDI (ESP)
KTM
12
SANZ LAIA (ESP)
KTM
14
WALKNER MATTHIAS (AUT)
KTM
15
VERHOEVEN FRANS (NLD)
YAMAHA
16
JAKES IVAN (SVK)
KTM
17
PEDRERO GARCIA JUAN (ESP)
SHERCO TVS
18
BOTTURI ALESSANDRO (ITA)
YAMAHA
19
METGE MICHAEL (FRA)
HONDA
20
DUCLOS ALAIN (FRA)
SHERCO TVS
21
GOUET PEREZ DANIEL (CHL)
SUZUKI
22
PIZZOLITO JAVIER (ARG)
HONDA
23
FARRES GUELL GERARD (ESP)
KTM
26
DE AZEVEDO JEAN (BRA)
HONDA
27
ARANA TXOMIN (ESP)
HUSQVARNA
29
VOGELS HANS (NLD)
KTM
30
DE SOULTRAIT XAVIER (FRA)
YAMAHA
31
KLYMCIW ONDREJ (CZE)
HUSQVARNA
32
CECI PAOLO (ITA)
HONDA
33
GYENES EMANUEL (ROU)
KTM
34
VAN PELT ROBERT JR (NLD)
HUQSVARNA
35
DA COSTA BRUNO (FRA)
YAMAHA
36
SALVATIERRA JUAN CARLOS (BOL)
KTM
37
PABISKA DAVID (CZE)
KTM
38
LOPEZ JOVE ESTEBAN ARIEL (ARG)
YAMAHA
39
ENGEL MILAN (CZE)
KTM
40
VAN DEN GOORBERGH JURGEN (NLD)
KTM
42
VAN BEVEREN ADRIEN (FRA)
YAMAHA
43
CABRERA PATRICIO (CHL)
KAWASAKI
44
PATRAO MARIO (PRT)
KTM
45
MONLEON ARMAND (ESP)
KTM
46
GOMEZ MAURICIO JAVIER (ARG)
YAMAHA
47
BENAVIDES KEVIN (ARG)
HONDA
48
BRABEC RICKY (USA)
HONDA
49
MEO ANTOINE (FRA)
KTM
50
CERUTTI JACOPO (ITA)
HUSQVARNA
51
RENET PIERRE ALEXANDRE (FRA)
HUSQVARNA
52
CERVANTES MONTERO IVAN (ESP)
KTM
53
RODRIGUEZ PABLO (ARG)
KTM
54
MINAUDIER LOIC (FRA)
KTM
55
CARILLON PATRICE (FRA)
KTM
56
CHUNCHUNGUPPE SHIVASHANKAR SANTOSH (IND)
SUZUKI
57
CAVELIUS PHILIPPE (FRA)
KTM
58
PIATEK JAKUB (POL)
KTM
59
AGAZZI SIMONE (ITA)
HUSQVARNA
60
VAYSSADE FLORENT (FRA)
SHERCO TVS
61
METGE ADRIEN (FRA)
HONDA
62
OLIVERAS CARRERAS DANIEL (ESP)
KTM
63
CORNEJO FLORIMO JOSE IGNACIO (CHL)
SUZUKI
64
VAN HEERTUM CASPAR (NLD)
KTM
65
VELLUTINO CARLO (PER)
KTM
66
ARREDONDO FRANCISCO (GTM)
KTM
67
PASCUAL PABLO OSCAR (ARG)
KTM
68
VESELY JAN (CZE)
KTM
70
BIANCHI PRATA PEDRO (PRT)
HONDA
71
MITSUHASHI JUN (JPN)
KTM
72
ONTIVEROS ALBERTO SANTIAGO (ARG)
BETA
73
LAZARD LAURENT (URY)
KTM
75
LIEFHEBBER HANS-JOS (NLD)
KTM
76
LECONTE EDOUARD (FRA)
YAMAHA
77
SOLA TARRADELLAS MARC (ESP)
YAMAHA
78
RIOS FELIPE (PER)
KTM
79
MOREAU XAVIER (FRA)
KTM
80
LUCCHESE MANUEL (ITA)
YAMAHA
82
GABARI HARITE (MAR)
KTM
83
VAN HEERTUM MELCHIOR (NLD)
KTM
84
MARTENS SJAAK (NLD)
HUSQVARNA
85
BILLAUD NICOLAS (FRA)
KTM
86
VAN GERVEN JAN (NLD)
KTM
87
VAN GEEL MARCO (NLD)
KTM
88
RIEZEBOS JASPER (NLD)
KTM
89
GULDMAN GONZALEZ CRISTOBAL ANDRES (CHL)
KAWASAKI
90
BONY BRUNO (FRA)
KTM
91
CARDONA VAGNONI NICOLAS ALBERTO (VEN)
YAMAHA
92
GIMENO GARCÍA ANTONIO (ESP)
KTM
93
ROMERO FONT ROSA (ESP)
KTM
94
FERNANDEZ CARLOS (ESP)
HUSQVARNA
95
FERNANDEZ MENDEZ DOMINGO (ESP)
HUQSVARNA
96
DIOCLEZIANO TOIA (ITA)
KTM
97
MARTI FLIX ENRIC (ESP)
KTM
98
UDRY DAMIEN (CHE)
KTM
99
FUENTES FABRICIO (BOL)
KTM
100
CROQUELOIS ERIC (FRA)
KTM
101
GOURLIA STEPHANE (FRA)
KTM
103
SMITH ALEXANDER (USA)
HUSQVARNA
104
DUPLESSIS DIEGO MARTIN (ARG)
KTM
105
BRIGHT SCOTT (USA)
KTM
106
BLYTHE IAN (USA)
KTM
107
SAGHMEISTER GABOR (SRB)
KTM
108
ANO JULIO (FRA)
YAMAHA
109
COLA FEDERICO EDUARDO (ARG)
HONDA
110
ZAHN INGO (DEU)
KTM
111
ESPINASSE SYLVAIN (FRA)
HUQSVARNA
112
SMIT HANS (NLD)
HUSQVARNA
113
REINIKE MARCO (CHL)
KTM
114
BRABECK-LETMATHE NICOLAS (AUT)
KTM
115
ESPANA MUNOZ CRISTIAN (AND)
SUZUKI
116
CORK CHRISTOPHER (GBR)
KTM
117
PETRONE SALDIVAR SERGIO (ARG)
YAMAHA
118
BERDYSZ MACIEJ (POL)
KTM
119
GHITTI FEDERICO (ITA)
YAMAHA
120
GUSTAVO BASSI (ARG)
YAMAHA
121
SENN VAN BASEL HUMPHREY (NLD)
KTM
122
URQUIA SEBASTIAN ALBERTO (ARG)
YAMAHA
123
VERKADE MAIKEL (NLD)
HONDA
124
WIJNHOVEN DAVID (NLD)
KTM
125
POTGIETER KOBUS (ZAF)
KTM
126
SARMIENTO CERON JUAN ESTEBAN (COL)
YAMAHA
127
ROJO JUAN AGUSTIN (ARG)
GASGAS
130
BOSMAN WESSEL (LSO)
KTM
131
CATANESE FRANCESCO (ITA)
YAMAHA
132
GARCIA DOMINGUEZ JOSE (ESP)
BMW
133
QUIROGA JULIO FEDERICO (ARG)
YAMAHA
134
SMITH JAMIE (GBR)
KTM
135
MONNIN NICOLAS (CHE)
KTM
137
SMITS ROB (NLD)
HONDA
138
BARBERO ALESSANDRO (ITA)
HUQSVARNA
139
CAVALLERO SEBASTIAN (PER)
SUZUKI
140
CHOLLET GUILLAUME (FRA)
YAMAHA
141
DUHAMEL ERIC (FRA)
KTM
142
GARCIA MERINO JULIAN JOSE (ESP)
YAMAHA
144
BURGA OSWALDO (PER)
KTM
145
GITTERE CARROLL (USA)
HUSQVARNA
146
JULIAN GUILLERMO (ARG)
YAMAHA
147
KOZAC JOSE JULIAN (ARG)
YAMAHA
148
LHOTSKY RUDOLF (CZE)
KTM
149
MARCIC SIMON (SVN)
KTM
150
MEDINA ALEXIS MARTIN (ARG)
BETA
151
METELLI LIVIO (ITA)
KTM
153
NOGALES COPA DANNY ROBERT (BOL)
HONDA

Ouad kategorisi
250
SONIK RAFAL (POL)
YAMAHA
251
CASALE IGNACIO (CHL)
YAMAHA
252
PATRONELLI MARCOS (ARG)
YAMAHA
253
PATRONELLI ALEJANDRO (ARG)
YAMAHA
254
GONZALEZ FERIOLI JEREMIAS (ARG)
YAMAHA
255
ABU-ISSA MOHAMMED (QAT)
HONDA
256
NOSIGLIA WALTER (BOL)
HONDA
257
SANABRIA GALEANO NELSON AUGUSTO (PRY)
YAMAHA
258
MAZZUCCO DANIEL (ARG)
CAN-AM
259
LIPAROTI CAMELIA (FRA)
YAMAHA
260
PICCO FRANCO (ITA)
CAN-AM
261
DOMASZEWSKI DANIEL (ARG)
HONDA
263
HANSEN SANTIAGO (ARG)
HONDA
264
KARYAKIN SERGEI (RUS)
YAMAHA
265
HERNANDEZ ALEXIS (PER)
YAMAHA
266
PALMA SEBASTIAN (CHL)
YAMAHA
267
BONETTO LUCAS (ARG)
HONDA
268
GIORDANA GIULIANO HORACIO (ARG)
YAMAHA
269
KOOLEN KEES (NLD)
HONDA
270
SOUDAY SEBASTIEN (FRA)
YAMAHA
271
JONCHÈRE ALEXANDRE (FRA)
HONDA
272
COPETTI PABLO (ARG)
YAMAHA
274
BARAGWANATH BRIAN (ZAF)
YAMAHA
275
BARBIER EDWARD HERMAN RICHARD (ZAF)
YAMAHA
276
TWIGGE GEORGE STEPHEN (ZAF)
YAMAHA
277
CREATORE LEANDRO (ARG)
YAMAHA
278
CARIGNANI JUAN CARLOS (ITA)
YAMAHA
279
BUSTAMANTE PABLO LUIS (ARG)
CAN-AM
280
INNOCENTE LUCAS (ARG)
CAN-AM
281
FERNANDEZ SUAREZ COVADONGA (ESP)
CAN-AM
282
MARCOS ECHAMIZ EDUARDO (ESP)
CAN-AM
283
VERZA CARLOS ALEJANDRO (ARG)
YAMAHA
284
BAYER CLAUDIO ADRIAN (ARG)
YAMAHA
285
AIRALDI ROMULO (PER)
CAN-AM
286
ALONSO ENRIQUE (PER)
CAN-AM
287
CAJICA PINTO CHRISTIAN (COL)
CAN-AM
288
ALARD FREDERIC (FRA)
HONDA
289
ESTANGUET JULIO CESAR (ARG)
CAN-AM
290
LICIO DIEGO (URY)
YAMAHA
291
MARTINEZ LEONARDO (BOL)
CAN-AM
292
MEDEIROS MARCELO (BRA)
YAMAHA
293
NIJEN TWILHAAR JAN BASTIAAN (NLD)
CAN-AM
295
PRIETO RUIZ ALBERTO (ESP)
YAMAHA
296
ROBLEDO NICOLAS (COL)
CAN-AM
297
UMBERT OKUMURA ENRIQUE (PER)
YAMAHA
298
ZAFFI LUCAS (ARG)
CAN-AM

Bilgi için http://www.dakar.com/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..