Yerli Otomobilde Gelişmeler, Bilmediğiniz Girişimler..

Yeni Mercedes Benz X - Class

Mercedes Benz, yeni bir sınıfta yepyeni bir aracını daha yollara çıkarıyor..
Dünyanın en güney ucu sayılabilecek noktalarından
 Cape Town'da yıldız amblemli, premium pickup modeli X-Class tanıtıldı.


Sınıfının standartlarını en yüksek seviyeye çıkaran araç, 5.340 mm uzunluğa, 1.920 mm genişliğe, 1.819 mm yüksekliğe, 1650 -3500 kg arasında taşıma kapasitesine ve SUV modellerde görülen karakteristik çizgilere sahip.


Mercedes Benz; fuarda, ödüllerde, gündemde


Uzun motor bölümü ve uzun-geniş farlarıyla dikkat çeken pick up, 4 (2300 cc)  ve 6 silindirli motorlarla yürüyecek.
X 220 d; 163 beygir, X 250 d 190 beygir, 2018 yılının ikinci yarısında üretilecek olan V6 ise 258 beygir ve 550 Nm tork değeriyle alıcılarına ulaşacak.


Mercedes AMG Petronas, üst üste üçüncü kez şampiyon
Autoshow'un En Zırhlısı; Mercedes Ama Değil!


Aralık yında satışa sunulacak Yeni Mercedes'in fiyatı  37,294 Euro'dan başlayacak.4 tekerden çekiş özelliği olan 4Matic versiyonlarının yanında  Comfort, ECO, Sport , Offroad ve Manuel   olmak üzere 5 değişik sürüş modu sürücüleri bekliyor.


8 yorum:

 1. Evet, Nissan NP300/Navara üzerine inşa edilen Renault Alaskan'Dan sonra ikinci araç Mercedes Benz X Klasse. Bence Nissan teknolojisi, kendine, Infiniti'ye, Renault'ya Mercedes e bile yetiyor..

  YanıtlaSil
 2. Bu avrupalılar da ne kadar hazırcıymış. Zamanında mazda, Ford'a, Mitsubishi'de Fiat'a vermişti. Şimdi de bu. Her şeyini kendi yapan bir tek Volkswagen var demek ki.

  YanıtlaSil
 3. Volkswagen bazı minibüs modellerini farklı zamanlarda MAN ve Mercedes Benz ile ortak imal etti.Pek bilinmeyen Volkswagen TARO kamyonetler ise birebir Toyota idi!
  http://www.otometre.com/2010/10/vw-amorok-ve-taro.html

  AmerikA da ise Volkswagen Routan modelinin aslı Chrysler / Dodge imzası taşıyordu!
  http://www.otometre.com/2012/10/volkswagen-chrysler-routan.html

  YanıtlaSil
 4. Dünyada SUVlar ve pikaplar konusunda Japonlar otoritedir. Mercedes'i nereden nereye getirdiler yazıklar olsun. Mercedes maliyeti düşürerek kalitesinden ödün verdi eski çizgisini kaybetti. BMW ve Audi artık şunu gösterdi artık Mercedes tek başına kral değil. Ortada BMW ve Audi gerçeği var. Mercedes’te kalite düşerken BMW ve Audi sürekli olarak kendilerini geliştiriyorlar. Artık Mercedes kullanıcılarının bile markanın kalitesinden şüpheleri var

  YanıtlaSil
 5. Almanlar ne anlar pikap yapmaktan. Amarok zaten arazide çok başarısız bir pikap Mercedes'in X-Serisi ile başarısız olacağı kanaatindeyim. X-Serisi Mercedes'in adına, şanına ve kalitesine yakışmayan bir pikap. Cadillac'ta premium ama Cadillac adına, şanına, kalitesine yakına bir pikap yapmıştı Escalade EXT ile. Mercedesten de bunun gibi bir pikap beklerdim Mercedes beni pikapta büyük hayal kırıklığına uğrattı

  YanıtlaSil
 6. Almanlar ne anlar pikap yapmaktan. Amarok zaten arazide çok başarısız bir pikap Mercedes'in X-Serisi ile başarısız olacağı kanaatindeyim. X-Serisi Mercedes'in adına, şanına ve kalitesine yakışmayan bir pikap. Cadillac'ta premium ama Cadillac adına, şanına, kalitesine yakına bir pikap yapmıştı Escalade EXT ile. Mercedesten de bunun gibi bir pikap beklerdim Mercedes beni pikapta büyük hayal kırıklığına uğrattı

  YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..