Yerli Otomobilde Gelişmeler, Bilmediğiniz Girişimler..

Dakar Rallisi son hızla devam ediyor; Peugeot, Toyota, Kamaz, Honda, Can Am, Peterhansel, Sainz

Dakar Rallisi tüm hızıyla devam ediyor..Güney Amerika Kıtası'nda gerçekleştirilen yarışın yarısı geçilirken  genel sıralamada otomobilde Peugeot 3008 DKR ile Peterhansel, motosiklette Honda ile Benavides, Quad'ta Casale, kamyonda ise Kamaz ile Nikolaev ilk sırada yer alıyor..





Altıncı etap sonrasında otomobil sınıfında ilk sıralarda Peugeot ve Toyota dikkat çekiyor;

Dakar Rallisi'ne katılan ilk Türk aracı neydi ve ilk yarışçı kimdi?





1 300
 STEPHANE PETERHANSEL
 JEAN PAUL COTTRET
TEAM PEUGEOT TOTAL 16H 25' 02''
2 303
 CARLOS SAINZ
 LUCAS CRUZ
TEAM PEUGEOT TOTAL 16H 52' 12'' + 00H 27' 10''
3 309
 BERNHARD TEN BRINKE
 MICHEL PERIN
TOYOTA GAZOO RACING SA 17H 45' 43'' + 01H 20' 41''
4 301
 NASSER AL-ATTIYAH
 MATTHIEU BAUMEL
TOYOTA GAZOO RACING SA 17H 49' 22'' + 01H 24' 20''
5 304
 GINIEL DE VILLIERS
 DIRK VON ZITZEWITZ
TOYOTA GAZOO RACING SA 18H 01' 01'' + 01H 35' 59''
6 312
 JAKUB PRZYGONSKI
 TOM COLSOUL
ORLEN TEAM / X-RAID 18H 50' 18'' + 02H 25' 16''
7 311
 MARTIN PROKOP
 JAN TOMANEK
MP-SPORTS 18H 50' 54'' + 02H 25' 52'' 00H 10' 00''
8 319
 SHEIKH KHALID AL QASSIMI
 XAVIER PANSERI
PH-SPORT 18H 54' 08'' + 02H 29' 06''
9 335
 EUGENIO AMOS
 SEBASTIEN DELAUNAY
TWO WHEELS DRIVE 18H 56' 00'' + 02H 30' 58''
10 329
 PATRICK SIREYJOL
 FRANCOIS-XAVIER BEGUIN

CUMMINS FRANCE 19H 50' 37'' + 03H 25' 35'' 00H 24' 00''


TOSFED, motorsporlarında 2017'yi özetledi; 8 Branşta 44 Ulusal Yarış Gerçekleştirildi, Avrupa Pistlerinde de Söz Sahibiyiz






Kamyon sınıfında Rus markası Kamaz fark ediliyor!

1 500
 EDUARD NIKOLAEV
 EVGENY YAKOVLEV
 VLADIMIR RYBAKOV
KAMAZ - MASTER 19H 27' 27''
2 501
 FEDERICO VILLAGRA
 RICARDO ADRIAN TORLASCHI
 ADRIAN ARTURO YACOPINI
YPF INFINIA DIESEL TEAM DE ROOY 20H 20' 07'' + 00H 52' 40''
3 512
 SIARHEI VIAZOVICH
 PAVEL HARANIN
 ANDREI ZHYHULIN
MAZ-SPORTAUTO 22H 12' 09'' + 02H 44' 42'' 00H 20' 00''
4 510
 MARTIN MACIK
 FRANTISEK TOMASEK
 MICHAL MRKVA
BIG SHOCK RACING 22H 41' 45'' + 03H 14' 18''
5 502
 DMITRY SOTNIKOV
 RUSLAN AKHMADEEV
 ILNUR MUSTAFIN
KAMAZ - MASTER 23H 22' 40'' + 03H 55' 13''
6 511
 TERUHITO SUGAWARA
 MITSUGU TAKAHASHI
HINO TEAM SUGAWARA 23H 32' 28'' + 04H 05' 01''
7 507
 AIRAT MARDEEV
 AYDAR BELYAEV
 DMITRIY SVISTUNOV
KAMAZ - MASTER 23H 37' 41'' + 04H 10' 14''
8 509
 TON VAN GENUGTEN
 BERNARD DER KINDEREN
 PETER WILLEMSEN
PETRONAS TEAM DE ROOY IVECO 23H 56' 26'' + 04H 28' 59''
9 508
 ARTUR ARDAVICHUS
 SERGE BRUYNKENS
 MICHEL HUISMAN
ASTANA MOTORSPORT TEAM DE ROOY IVECO 24H 09' 26'' + 04H 41' 59''
10 516
 MAURIK VAN DEN HEUVEL
 WILKO VAN OORT
 MARTIJN VAN ROOIJ

DAKARSPEED 24H 53' 25'' + 05H 25' 58'' 00H 02' 00''


Ferrari Challenge Europe 458 şampiyonu Galip Atar





Motosiklet Sınıfı yıllardır KTM ile çok renkli.

1 47
 KEVIN BENAVIDES
MONSTER ENERGY HONDA TEAM 16H 33' 20''
2 4
 ADRIEN VAN BEVEREN
YAMALUBE YAMAHA OFFICIAL RALLY TEAM 16H 35' 17'' + 00H 01' 57''
3 2
 MATTHIAS WALKNER
RED BULL KTM FACTORY TEAM 16H 37' 10'' + 00H 03' 50'' 00H 01' 00''
4 5
 JOAN BARREDA BORT
MONSTER ENERGY HONDA TEAM 16H 42' 53'' + 00H 09' 33''
5 8
 TOBY PRICE
RED BULL KTM FACTORY TEAM 16H 42' 59'' + 00H 09' 39''
6 19
 ANTOINE MEO
RED BULL KTM FACTORY TEAM 16H 44' 02'' + 00H 10' 42''
7 23
 XAVIER DE SOULTRAIT
YAMALUBE YAMAHA OFFICIAL RALLY TEAM 16H 44' 44'' + 00H 11' 24'' 00H 02' 00''
8 10
 PABLO QUINTANILLA
ROCKSTAR ENERGY HUSQVARNA FACTORY RACING 16H 50' 02'' + 00H 16' 42''
9 3
 GERARD FARRES GUELL
HIMOINSA RACING TEAM. 16H 51' 28'' + 00H 18' 08''
10 9
 STEFAN SVITKO

SLOVNAFT RALLY TEAM 17H 02' 31'' + 00H 29' 11'' 00H 01' 00''


Team Peugeot Hansel,2017 FIA Dünya Ralli Kros Şampiyonası'nda 2. Oldu






Quad Sınıfı

1 241
 IGNACIO CASALE
CASALE RACING 19H 47' 09''
2 248
 ALEXIS HERNANDEZ
ALEXIS HERNANDEZ RACING 20H 28' 39'' + 00H 41' 30'' 00H 02' 00''
3 242
 PABLO COPETTI
MX DEVESA BY BERTA 20H 44' 25'' + 00H 57' 16''
4 246
 JEREMIAS GONZALEZ FERIOLI
CONSULTORES DE EMPRESAS 20H 59' 32'' + 01H 12' 23''
5 255
 GUSTAVO GALLEGO
GUSTAVO GALLEGO COMPETICION 21H 03' 54'' + 01H 16' 45''
6 249
 NICOLAS CAVIGLIASSO
TEAM AL DESERT 21H 04' 27'' + 01H 17' 18''
7 269
 SIMON VITSE
AL DESERT 22H 31' 03'' + 02H 43' 54''
8 254
 KEES KOOLEN
MAXXIS SUPER B DAKARTEAM 22H 31' 13'' + 02H 44' 04''
9 245
 AXEL DUTRIE
DRAG’ON RALLY TEAM 22H 47' 14'' + 03H 00' 05'' 00H 10' 00''
10 278
 GIOVANNI ENRICO

ENRICO RACING TEAM 22H 53' 57'' + 03H 06' 48''

Kenan, Yağız, Toprak, Can, Deniz ile Motor Sporları Altın Yıllarını Yaşıyor





SXS SINIFI

1 356
 REINALDO VARELA
 GUSTAVO GUGELMIN
SOUTH RACING - CAN AM 25H 55' 42'' 00H 12' 00''
2 359
 JUAN CARLOS URIBE RAMOS
 JAVIER URIBE GODOY
CAN-AM PERU 26H 15' 49'' + 00H 20' 07'' 00H 05' 30''
3 361
 PATRICE GARROUSTE
 STEVEN GRIENER
XTREMEPLUS POLARIS FACTORY TEAM 27H 07' 55'' + 01H 12' 13''
4 387
 CLAUDE FOURNIER
 SZYMON GOSPODARCZYK
XTREMEPLUS POLARIS FACTORY TEAM 29H 06' 03'' + 03H 10' 21''
5 388
 ANIBAL ALIAGA
 JUAN PEDRO CILLONIZ
ANIBAL ALIAGA PERU 29H 15' 51'' + 03H 20' 09''
6 396
 JOSE LUIS PENA CAMPO
 RAFAEL TORNABELL CORDOBA
XTREMEPLUS POLARIS FACTORY TEAM 29H 50' 28'' + 03H 54' 46''
7 351
 CAMELIA LIPAROTI
 ANGELO MONTICO
C.A.T RACING 39H 04' 42'' + 13H 09' 00'' 01H 00' 00''
8 362
 LEO LARRAURI
 FERNANDO IMPERATRICE
SOUTH RACING - CAN AM 61H 47' 47'' + 35H 52' 05'' 18H 04' 00''
9 375
 JOSE NICOLAS GONZALEZ
 ARIEL JATON
JATON RACING TEAM 84H 12' 16'' + 58H 16' 34'' 39H 22' 00''
10 378
 JOSE JORGE DE BARROS SAWAYA
 MARCELO DUARTE HASEYAMA

XTREMEPLUS POLARIS FACTORY TEAM 98H 53' 00'' + 72H 57' 18'' 38H 20' 00''



MINI John Cooper Works Rally ve Buggy, Efsane Yarış Dakar'da


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..