Yerli Otomobilde Gelişmeler, Bilmediğiniz Girişimler..

Volkswagen: marka satmıyor, elektrikliye odaklandı

 Volkswagen Group, emisyondan kaynaklı masraflarını kısmak için marka satmayı düşünmüyor.İlk akla gelen Ducati'nin de satılması rafa kalmış oldu bu gidişle.Alman şirketler grubu; elektrikli otomobillerle SUV ve MPV tipi araçlara yöneliyor..Autonews'in haberine göre ekonomistler 25 milyar Dolar'a ulaşan dizel motor olayının masrafları için Volkswagen'in varlıklarını satmasını bekliyor!

Skandalın kırılmasından iki ay sonra VW'ye katılan Avrupa'daki General Motors eski başkanı Sedran, "Belirli ticari alanlar için daha uygun bir kullanıcı bulmanın zamanının gelip gelmeyeceğini düşünmemiz tamamen makul" dedi.

 Volkswagen yönetimi,  dizel  motor imalatçısı  Alman otomobil firmalarının kendi aralarında potansiyel gizli anlaşması iddiasıyla ilgili olarakta soruşturmaya alındı.
Bu arada 80 yıldır faaliyette olan Alman panzeri, 150 milyonuncu aracını bantlardan indirdi.
Bu otomobil, Volkswagen denince akla gelen  bir modeldi; mavi renkli Volkswagen Golf GTE Plug-in Hybrid.İlk araç ise Volkswagen Type 1 Kafer ( Beetle / Tospağa).
En çok üretilen otomobil ise 34 milyn adetle Volkswagen Golf.
Marka, yeni araçlarını tanıtmaya da devam ediyor; geçtiğimiz günlerde tanıtılan
 T-Roc modelini Yeni Touareg ve Yeni Golf Sportsvan takip edecek.

Elektrikli Mikrobüs planına yeni  ve tanıdık bir proje  daha eklenecek mi zaman gösterecek; Eski Taigun (2014 yılında tanıtılmıştı)!

1 yorum:

  1. Volkswagen emisyon skandalından dolayı daha beterini hakediyor. Volkswagen'in şu ülkeye hiçbir faydası yok olmadığı gibi bir taşı bile yok. Toyota, Honda, Fiat, Ford, Hyundai, Renault, Mercedes gibi dünyanın önde gelen markaları ülkemize yatırım yaparken ülkemizde bir tane doğru dürüst taşı olmayan Volkswagen'i halkımız ne yazıktır ki her sene satışlarda 1.inci yapıyor. Yazıklar olsun bu da halkımızın ayıbı. Darısı ülkemize yatırım yapmayan markaların başına Volkswageni Allah bildiği gibi yapsın Volkswagen daha betirini hakediyor

    YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..