Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

EVO, İMPREZA, FİESTA, FABİA, 19, PUNTO, C2, PALİO, GOLF, ASTRA; EGE RALLİSi'NDE

Motorsporlarında ilk yarışların yapıldığı,  yapılacağı bir zaman dilimindeyiz.Ekonomik kriz başladığında bir çok marka ve pilot yarışlardan çekilmişti, çekilmek zorunda kalmıştı. Kriz bitti, bitiyor denirken yarış sezonu başladı.
Ralli ve diğer motorsporlarının tabana daha çok yayılmasını gerek sporcu gerekse izleyici açısından beklemekteyiz. 
Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu'na bu açıdan çok iş düşmekte. 
Bu amaca gerçektende  ulaşıldığını görmek istediğimiz TOSFED'in internet sitesinden sezonun ilk rallisi hakkında bilgiler;
''Türkiye Ralli Şampiyonası’nda 2011 sezonunun açılış yarışı olan Ege Rallisi,
 Ege Otomobil Sporları Kulübü (EOSK) organizatörlüğünde 30 Nisan – 1 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek. Yarışmanın açıklanan kayıt listesine göre ulusal şampiyona yarışı için 40, mahalli kupa yarışı için ise 11 ekip parkura çıkacak. Türkiye Ralli Şampiyonası’nda iddialı ve şampiyon isimler, müthiş bir galibiyet mücadelesine girişecekler. Castrol Ford Team Türkiye adına yarışan geçtiğimiz yılın şampiyonu Yağız Avcı’ya ek olarak bu sezon Emre Yurdakul da Ford Fiesta S2000 ile başarı kovalayacak. Serkan Yazıcı Mitsubishi Lancer EVO 9 ile yarışa katılırken, bu ralliyle beraber Türkiye parkurlarına merhaba diyecek iki otomobilden birisi olan Subaru Impreza N16, Ünal Şenbahar; Skoda Fabia S2000 de Bonus Parkur Racing adına Burak
Çukurova pilotajında yarışacak.

Bu yıl 21’ncisi koşulacak iki günlük rallide ekipler, 131,87 kilometresi asfalt zeminli 10 özel etabı kapsamak üzere toplamda 382,87 kilometrelik mesafeyi kat ederek finişe varmaya çalışacaklar.

Yarış hafta sonu öncesinde, 29 Nisan Cuma günü saat 20:00’da Forum Bornova´nın ev sahipliğinde yapılacak geleneksel kokteyl ile sporcular bir araya gelerek yarış öncesi moral depolayacaklar.

İzmir Valiliği ile Gençlik Spor İl Müdürü Vekili Ali Salbaş ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun da desteğiyle gerçekleştirilecek organizasyonun sembolik startı 30 Nisan Cumartesi günü saat 15:00’da Forum Bornova´da olacak. Ekipler günü toplam uzunluğu 20,39 km olan iki özel etabı geçerek tamamlayacaklar.

Ulusal yarışla aynı parkurda, yapılacak Mahalli Ege Ralli Kupasında ise sürücüler 76 kilometrelik özel etapta mücadele edecek. Ege Rallisi´nin startının verileceği Forum Bornova’da 25 Nisan - 1 Mayıs tarihleri arasındaki yapılacak Ralli Show etkinliklerinde Mercedes, Audi, BMW, Ford, Chevrolet ve Opel gibi birçok markanın en son model otomobillerini yakından görmek ve test sürüşüne katılabilmek mümkün olacak.

Bu yıl 21´ncisi yapılacak rallinin dördüncü kez Forum Bornova´dan başlayacağını belirten EOSK Başkan Yardımcısı Enis Alpsoy, şöyle konuştu: "Rallide en büyük desteği Forum Bornova´dan görüyoruz. Ege Rallisi, her yıl olduğu gibi bu sene de çok heyecanlı geçecek. Bu rallide kazanan son etaba kadar belli olmuyor. Geçen yıl Serkan Yazıcı, birinciliği son etapta Burak Çukurova´ya kaptırmıştı."

Forum Bornova Müdürü Doğan Alpan, 4 senedir Ege Rallisi´nin startına ev sahipliği yaptıklarını, bu birlikteliğe ortaklık gözüyle baktıklarını vurguladı. Birlikteliğin önümüzdeki yıllarda daha etkili olacağına değinen Alpan, kuruluşlarından bu yana hep farklı şeyler yapmaya çalıştıklarını, Ege Rallisi´ne verdikleri desteğin de bunlardan biri olduğunu kaydetti.''
Yarışa katılacak olan pilotlar ve otomobillere buradan bakabilirsiniz.
Bakalım bu ralliyi canlı yayınlayacak bir televizyon kanalı bulabilecek miyiz 
veya böyle bir televizyon kanalı var mı?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..