Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Chevrolet MyLink; Araç İçi Bilgi-Eğlence Sistemlerinde Yeni Bir Çığır Açıyor

Teknoloji, bir kaç senede değişen yeni otomobiller ve sürücü ile yolcuya yansıyan konfor, eğlenceli vakit ve maliyet...Herşeyin bir bedeli var tabii olarak. Gün geçtikçe araçlar kişiselleştiriliyor, Bunu yaparken ellerinizi kulllanıp tehlikleli ve olumsuz durumlarla karşılaşmamak gerek. Chevrolet bu konuda bir çok yenilik yapmış;

Modern hayatın vazgeçilmezi akıllı telefonunuz ile arabanız arasındaki entegrasyonu sağlamak için geliştirilen Chevrolet MyLink bilgi-eğlence sistemi, Türkiye’deki satışa sunulacak Chevrolet modellerinde de yer alacak.

Araç içi kolay bağlantı imkânı 
Kişisel müzik listelerine, telefon rehberlerine ve diğer medya içeriğine erişim 
Yedi inçlik diyagonal, yüksek çözünürlüklü tam renkli dokunmatik ekran 
Chevrolet’nin yeni nesil araç içi bilgi-eğlence sistemi Chevrolet MyLink akıllı telefonun sahip olduğu içeriğin yedi inçlik, yüksek çözünürlüklü tam renkli dokunmatik bir ekranda görüntülenmesine olanak sağlıyor. Chevrolet MyLink ile MP3 çalar, iPod, iPad, vs gibi depolama aygıtları için internet bağlantısı USB veya Bluetooth üzerinden sağlanabilirken USB veya Bluetooth üzerinden internete bağlanmayan kişisel müzik cihazları veya akıllı telefonlar için de özel bir priz çıkışı bulunacak.

Chevrolet Avrupa’nın Başkanı ve Genel Müdürü Susan Docherty: "Müşterilerimiz bize akıllı telefonlarını tam olarak nasıl kullanmak istediklerini belirttiler. Bizde ideal bir otomobil bilgi-eğlence sisteminin müşterilerin akıllı telefonlarının sahip olduğu bu özellikleri taklit etmek yerine bunları geliştirmesi gerektiği düşüncesinden hareketle Chevrolet MyLink’i tasarladık" dedi. 
 

Chevrolet’nin yeni modelleri ile birlikte satışa sunulan Chevrolet MyLink ile akıllı telefonunuz gömülü bir bilgi-eğlence sisteminde bir hard diskin çalışacağı şekilde çalışıyor. Uyumlu cihaz sahipleri, USB aracılığıyla veya sistemin Bluetooth bağlantısını kullanıp akıllı telefonlarını eşleştirerek kendi medyalarını aracın içine taşıyabilecekler.
Telefon aramaları numara tuşlamaksızın yapılabilecek Sürücü bellekten bir isim seçebilecek ve arama fonksiyonuna dokunarak aramayı aracın hoparlörleri aracılığıyla gerçekleştirebilecek. Ayrıca, kişisel müzik listelerine, fotoğraf galerilerine, telefon rehberine ve diğer depolanmış medya içeriği ve verilere de kolayca ulaşılabilecek.

Otomobil hareket halinde olmadığı zamanlarda, sürece, otomobilin içinde bulunanlar aynı zamanda video veya kişisel slayt gösterilerini de izleyebiliyor olacaklar. Bir yandan en son teknolojileri kullanırken, bir yandan da sezgisel bir kullanım imkânı sunan sistem, günümüz sürücülerinin hayatını gerçek anlamda kolaylaştıran avantajlar sunuyor. Ayrıca, bu yıl içerisinde, Chevrolet MyLink’i kişisel ihtiyaçlara göre geliştirme olanağı sağlayacak özel uygulama seçeneklerini internetten indirme imkânı da sunulacak.
 


Chevrolet MyLink ‘in yedi inçlik renkli dokunmatik ekranı; kolaylıkla değiştirilebilecek beş ayrı seçenek listesine (Ses, Resimler ve Filmler, Telefon, Akıllı Telefon Bağlantısı ve Ayarlar) ve kusursuz bir tasarıma sahip olacak. Bu sene ikinci yarıyıldan itibaren, tüm Chevrolet modellerinin bazı versiyonlarında satışa sunulacak olan Chevrolet MyLink donanımına sahip modeller aynı zamanda birer arka görüş kamerası ile birlikte satışa sunuluyor olacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..