Yerli Otomobilde Gelişmeler, Bilmediğiniz Girişimler..

Şampiyonlar Ligi'nin yeni oyuncusu Nissan oldu..

 Nissan sahalara çıkıyorUzun yıllar sponsor olan Ford'un yerini Nissan alıyor.
Ford ve Euro 2012 gibi futbolla ilgili etkinliklerde sponsor olan Hyundai'dan sonra
 futbola en yakın duran marka Nissan görünüyor..
Renault-Nissan Birliği'nin iki ortağından biri olan Nissan,
son dönemde eski markası Datsun'u Go, Go+ ve on-Do modelleriyle ortaya çıkardı.
Avrupa futbolunda söz sahibi olmak isteyen Japon marka; UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Süper Kupa'sı için, 4 yıl süreyle imza
attı.Real Madrid, Atletico Madrid, Bayern Münih, Galatasaray, İnter gibi takımları artık Nissan ayrıcalığıyla izleyeceğiz!
Heyecan verici yenilikleri ile otomotiv sektörüne renk katan Nissan bugüne kadarki en büyük sponsorluk anlaşmasına imza attı. Nissan, UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Süper Kupa için imzaladığı anlaşma ile 2014 - 2015 sezonundan 2017 - 2018 sezonu sonuna kadar dört yıl boyunca dünya çapında resmi sponsor olacak. Nissan’a resmi sponsorluk anlaşması dahilinde maçlar, maç öncesi antrenmanlar, içerikler, medya, konaklama, etkinlik ve Final için kapsamlı ayrıcalıklar sunulacak.

 NissanNissan, UEFA ile olan işbirliğiyle hem futbolun hem de yenilikçi teknolojiyle üretilen modellerinin heyecanını dünyanın her yanından futbol meraklılarına yaşatacak. Gelecek sezondan itibaren UEFA Şampiyonlar Ligi için resmi sponsor olacak olan Nissan, bu anlaşma sayesinde yeni izleyici kitleleriyle buluşacak ve marka Avrupa futbol takvimi süresince ön planda olacak. Nissan ve UEFA işbirliği ayrıca tüm dünya pazarlarında büyük heyecan ve yenilikler yaratacak.
Nissan hakkında
Nissan Motor Co., Ltd., Yokohoma merkezli  Japonya’nın ikinci büyük otomotiv şirketidir.

Dünyada 236.000 adetten fazla çalışanı ile faaliyet gösteren Nissan 2012 yılında 4.9 milyon adet araç satışı ile  9.6 trilyon Japon yeni (116.16 milyar USD) ciro elde etmiştir. Yeni, ayrıcalıklı ve heyecan verici modellerin üretimine olan bağlılığı ile Nissan geniş bir ürün yelpazesinde Nissan ve Infiniti markaları altında 60 adet modeli kullanıcılara sunmaktadır.
Sıfır emisyon’da bir öncü olan Nissan,  2010 yılında ilk Nissan Leaf’in satışa sunulması ile  İlk satın alınabilir, kitlesel pazarlanan, saf elektrikli aracın üretimini gerçekleştirerek bir tarih yazmıştır. Nissan Leaf,  2011-2012 Japonya’da yılın otomobili ( RJC ); 2011’de Avrupa’da  Yılın Otomobili ve 2011 de Dünyada Yılın Otomobili  ödülleri başta olmak üzere  sayısız uluslararası ödül sahibi olmuştur. Nissan’ın ürünleri, hizmetleri ve daha fazlası için  http://www.nissan-global.com/EN/ web sitesini ziyaret ediniz.

Avrupa’da Nissan
Nissan yurt dışında üretim yapan  ve Avrupa’da varlığı olan otomotiv  firmaları  içinde en kapsamlı  Avrupa yayılmışlığına ve istihdama sahip  olan üretici firmalardan biridir. Nissan lokal bazlı dizayn, araştırma & geliştirme, üretim, lojistik, satış ve pazarlama operasyonlarında 14.500’den fazla personel istihdam etmektedir. Nissan’ın İngiltere, İspanya ve  Rusya’da yer alan üretim tesisleri geçtiğimiz yıl, mini MPV, ödüllü Crossover, SUV ve ticari araçlar başta olmak üzere 660.000adetten fazla araç satılmıştır.   Nissan başta İngiltere ve Rusya olmak üzere Almanya, Fransa ve İtalya'da önemli pazarlarda başarı ile yer almakta olup Avrupa'da % 3,8'lik bir pazar payına sahiptir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..