Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Alfa'lar, Porsche'ler, BMW'ler pistin tozunu aldı

İstanbul, bu kez 4 farklı yarışa; birbirinden renkli , birbirinden güçlü ve sesli otomobillere ev sahipliği yaptı.En sıradışı araçlar ise Gürcistan'dan gelen Legends Cars araçlarıydı..1940 yılların tasarımlarına sahip otomobiller İstanbulpark'a ilk kez çıktı...2014 Türkiye Pist Şampiyonası’nda beşinci etap yarışları 1- 2 Kasım 2014 tarihlerinde Intercity İstanbul Park pistinde yapıldı. 


Organizasyon kapsamında Gürcistan’dan 15 araçlı Formula Alfa ve 10 araçlı Legends Cars yarışları da izleyenlere keyifli bir hafta sonu yaşattı. 01 Kasım Cumartesi günü koşulan Türkiye Pist Şampiyonası Maxi Grup 1.yarışında Ümit Ülkü birinci, Ali Özerinç ikinci ve Ayhan Germirli üçüncü olurken, Super Grup 1.yarışında Levent Kocabıyık birinci, Ahmet Mutlubaş ikinci ve Fatih Ayhan üçüncülüğü elde etti.


Organizasyonun ikinci günü koşulan Türkiye Pist Şampiyonası Maxi grup 2.yarışı ise Yadel Oskan, Ali Özerinç ve Ümit Ülkü sıralaması ile sona ererken, Super Grup 2.yarışında ise sıralama Levent Kocabıyık, Aytaç Biter ve Fatih Ayhan şeklinde oldu.


Borusan Otomotiv Motorsport pilotu Levent Kocabıyık bu yarışın ardından sezonun bitimine 1 yarış kala Super Grup Şampiyonluğu'nu ilan ederken, Maxi Grup'ta şampiyon 22-23 Kasım'da yine Intercity Istanbul Park pistinde yapılacak olan final yarışında belirlenecek.


Gürcistan’dan gelen konuk sporcuların mücadele ettiği Formula Alfa’da Mevlud Meladze, Legends Cars'da ise Shota Abkhazava birincilikleri elde eden isimler oldular.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..