Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Sınıfının en etkin “kirlilik önleme” teknolojisi, Yeni Peugeot 308'de

Çanakkale Zaferi'nin kutlandığı hafta lansmanı yapılan Yeni 308, şimdi de Karbon Zirvesi'nin başrolünde...İstanbul’da düzenlenecek II. Karbon Zirvesi’nin destekçilerinden Peugeot,geliştirdiği BlueHDi teknolojisi ile sınıfının en çevreci otomobilini piyasaya sürdü.Yeni Peugeot hem ekonomik hem çevreci
92g/km karbondioksit emisyon değerlerine ulaşan yeni Türkiye’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan II. İstanbul Karbon Zirvesi’nin destekçilerinden Peugeot, BlueHDi teknolojisi ile sınıfının en çevreci otomobilini tüketicilerin beğenisine sunduğunu duyurdu.Geliştirdiği teknolojiler ve ürettiği araçlarla çevre duyarlılığındaki hassasiyetini otomotiv sektöründe net bir şekilde ortaya koyan Peugeot, sınıfının en etkin çevreci teknolojisi olan BlueHDi motor ile yeni Peugeot 308 BlueHDi’de 92g/km karbondioksit emisyon değerlerine ulaştı.
Fransız otomotiv devi, çevre bilinci ve duyarlılığı yüksek kurum ve kuruluşların daha çevreci bir gelecek adına aynı çatı altında buluşacağı II. Karbon Zirvesi’nde mükemmellik değerlerini katılımcılarla paylaşacak.

“Çevre hassasiyeti yüksek araçlar üretmeye devam edeceğiz”

Peugeot Türkiye Pazarlama Direktörü Mehmet Akın, tüketicilerin beklentileri ile çevre hassasiyetinin dengelenmesi adına çok sayıda yeni teknoloji geliştiren bir yapıda olduklarını söyledi.

Sınıfının en etkin ‘kirlilik önleme’ teknolojilerine sahip araçlarını üretirken sürüş keyfi, üst düzey performans ve düşük yakıt tüketimi gibi değerlerden taviz vermediklerinin de altını çizen Akın, şöyle devam etti:


Yeni Peugeot hem ekonomik hem çevreci


“Yeni Peugeot 308 BlueHDi modeliyle sınıfının standartlarını yeniden belirleyen bir araç üretmekle kalmadık aynı zamanda segmentinde en düşük karbon salınımına ve şehir dışında 3,3lt/100km ile yine en düşük yakıt tüketimine sahip bir araca ulaştık. Peugeot 308 BlueHDi segmentinin kendi silindir hacmi ve aktarım grubunda sınıfının lideri unvanını kazandı. Böylece hem çevreci, hem ekonomik, hem de yüksek performanslı araçlar üretilebileceğini de göstermiş olduk.”II. İstanbul Karbon Zirvesi

Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği tarafından bu yıl ikinci kez düzenlenen Karbon Zirvesi, sürdürülebilirlik alanında markalaşmış olan; üst düzey devlet yetkililerinin, akademisyenlerin, özel sektörden firmaların katkılarıyla düzenlenecek. II. İstanbul Karbon Zirvesi, 2-3 Nisan tarihlerinde Grand Cevahir Hotel & Convention Center’da kapılarını açacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..