Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Soma şehitleri OTONOMİ’de dualarla anıldı...

Manisa'nın Soma ilçesinde geçen yıl meydana gelen maden faciasında yaşamını yitiren 301 işçi, OTONOMİ'de düzenlenen etkinlikle anıldı.
Ankara Esenboğa Yolu’nda açılış için gerim sayım yaşayan Avrupa'nın en büyük otomotiv AVM’si OTONOMİ, Soma faciasında yitirilen işçiler için anma töreni düzenledi. Törene Otonomi Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erkoç, Özgüven Mimarlık kurucu ortağı Özgür Özgüven ve proje çalışanları katıldı.
Aydın Erkoç, anma töreninde yaptığı konuşmada, son yıllarda artan iş kazaları ile çalışanların sağlıklı ve güvenli şartlarda çalışmalarını sağlayacak iş güvenliği önlemlerinin önemi konusunda bir farkındalık oluştuğunu belirtti. Erkoç, işçi sağlığı ve iş güvenliğinin; huzur, barış, güvenlik ve istikrar içinde, ülke kaynaklarının verimli kullanımını, iktisadî gücün dengeli gelişimini sağlayacak bir çalışma hayatı için “olmazsa olmaz” nitelikte olduğunu vurguladı. İşçi sağlığı ve iş güvenliği önlemlerinin önemini kavramak için Soma gibi faciaların yaşanmasını beklememek gerektiğini ifade eden Erkoç, “Ülkemizde iş güvenliğini çalışma ve yaşam kültürü haline getirmeliyiz” dedi.
Konuşmaların ardından hayatını kaybeden madenciler için dualar okundu…

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..