Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

TEO veya Biket, Yerli Otomobilin Yeni Adı

Yerli otomobil projesi Ankara'da hayata geçiyor..Hacettepe Teknokent ve Tübitak çalışmasında Proje Ekip Lideri Serdar Sapmaz, Konsept Tasarımcısı Zafer Türkmen ile son zamanlarda bu tip proje ve yarışmalarda adını sıkça duyduğumuz Eyüp Ateş'in içinde yer aldığı grubun hazırladığı otomobil,
bazı yerlerde TEO olarak adlandırılırken aracın üzerindeki BiKET yazısı dikkat çekiyor.Hacettepe Teknokent L7 sınıfı elektrikli otomobilin yanında AVIPOD adlı İHA'nın testlerini de sürdürüyor..

Minik yerli otomobil, 100 km lik bir menzile ve azami 80 km hıza sahip.Araç kent içi yolculuğun yanında kutu, damacana gibi küçük yükleride başarıyla taşıyabiliyor.

Araç, ön ve arka şeklinde 1+1 koltuk düzenine sahiip. ancak isteğe göre tek koltukla da görev yapabilmekte.Teknokent'te 220 firmanın bulunduğu çoğunluğun ise yazılım ve teknolojiyle uğraştığı , Genel Müdür ve ArGe Genel Müdürü tarafından ifade ediliyor..

Ekip daha önce Sapmaz Cars / 3 Gen adlı yerli otomobil projesinden de yer almıştı.


Kaynak;; https://www.facebook.com/customtr
http://hacettepeteknokent.com.tr/

5 yorum:

 1. Resmi görünce japonlar yapmıştır demiştim :) Bayağı başarılı olmuş. Umarım devamı gelir.

  YanıtlaSil
 2. Evet, ilk anda Japon yapımı bir aracı akla geliyor...
  Ancak üzerinde çalışınca iyi şeyler ortaya çıkabiliyor, işte kanıtı.

  YanıtlaSil
 3. HAYIRLISI.HER ŞEY TÜRKİYE İÇİN.

  YanıtlaSil
 4. hayırlı olsun 4 yıldır renault twizy kullanıyorum 2 kişilik motor tarzı olması bence çok kullanışlı kapalı olması rüzgar almaması çok iyi(twizin sorunlarından biri) buhar yapma sorunundan dolayı pencerelerinin açık olduğu söylensede kullanım kalitesinidüşürüyor günlük kullanımda tercih etmek zorlaşıyor satışa çıkarsa hemen alırım bence çok iyi başarılı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biraz sıradışı tasarıma sahip ama kent içi için ideal ve modern bir seçenek..

   Sil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..