Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Türkiye'nin en gösterişli otomobil yarışı İzmir'de gerçekleştirildi

sezonun  İlk drift yarışı yapıldıOtomobil sporlarında drift ve rallikros yarışları daha çok ilgi görmeye başladı. Bunlardan drift kategorisi bu yıl ilk kez ulusal düzeyde yapılmaya başlandı.
2016 Apex Masters Türkiye Drift Şampiyonası, ilk yarışı 16-17 Nisan 2016 tarihlerinde İzmir Ülkü Pisti’nde

yapıldı. Drift Kulübü tarafından PRW Balata sponsorluğunda gerçekleştirilen yarışa 23 sporcu ve 5 resmi drift takımı katılırken, yarışı Pazar günü 6.000 biletli izleyici nefeslerini tutarak takip etti…
sezonun  İlk drift yarışı yapıldı16 Nisan Cumartesi günü antrenmanlar, Ege Rallisi seyirci özel etabındaki Showlar ve sıralama turları ile başladı. Sıralama turlarının birincisi JDM Works D'Team pilotlarından Mert Bilaloğlu olurken, ikili çıkışların başlaması ile heyecan giderek arttı… Önceki yıllara göre çok daha yakın ve çekişmeli geçen mücadeleleri galibi İzmir halkının favori pilotlarından Alias Racing'den Kemal Soylu oldu. Çekişmeli geçen finalin ardından ikinciliği ise Kemal'in takım arkadaşı Ali İnal alırken podyumun üçüncü basamağındaki isim JDM Works D'Team'den Kemal Özhaseki oldu.


Pazar gününü duman altına geçiren seyircilerin enerjisi bir an olsun düşmedi. Pilotlarla karşılıklı iletişimleri her an çok yüksekti. Organizasyon yetkilileri tarafından hazırlanan sezon tanıtım kitapçıkları tüm izleyicilere ücretsiz olarak dağıtılırken, bazı şanslı izleyiciler drift otomobillerinde sağ koltuk deneyimi yaşadılar.
Sezonun bir sonraki drift yarışı 29 Mayıs tarihinde İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’nda gerçekleştirilecek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..

TRT Spor Haberler