Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN.

Mercedes'ten EQ, İran - Azerbeycan Otomobili ve Fiat Egea Brezilya'da üretilecek mi?

 yeni fiat uno, 2017 uno
Mercedes Benz, elektrikli modelleri için yeni bir kodlama düşünüyor.Deyim yerindeyse, yeni bir alt marka olacak. EQ ise yeni elektrikli modellerin alacağı isim.Mevcut modellere uygulandığında; A sınıfı için EQA,  B sınıfı için EQB, C ssınıfı içinde EQC şeklinde.Bu konuyla ilgili
tanıtım Paris Otomobil Fuarı'nda olabilir.
Geçtiğimiz günlerde, Azerbaycan ile İran arasında bir otomobil fabrikası için anlaşma yapıldı.
Azerbeycan'ın Neftcala Sanayi Bölgesi'nde kurulacak fabrika 9 ay içinde faaliyete girecek. Tesiste IKCO firmasının Dena, Runna, Samand ve Soren modelleri ilk aşamada montaj olarak üretilecek.Samand modeli bir dönem Türkiye ye de ithal edilmişti.İran otomobilleri; Azerbeycan'ın dışında Senegal, Suriye, Beyaz Rusya, Çin ve Venezuela'da üretiliyor.


 Yeni fiat hbFiat'ın efsanevi modellerinden Uno, yeni ve güncel haliyle Brezilya'da imal ediliyor. 2017 modelinde ise bir dizi yenilik bekleniyor.2017 modelde iki ve dört kapı, 1.0 ve 1.4 litre motor seçenekleri olacak.Her iki motorda alkolla besleniyor!Brezilya'da  kullanılan araçlarda benzin ve mazotun yanında  üçüncü bir seçenek olarak alkol de kullanılıyor.Otomobilin fiyatı 29 220 ile 46 185 Brzilya Reali arasında değişiyor.Aracın en büyük rakibi ise Hyundai HB20.
Bu arada, Brezilya'da ; Fiat Tipo/Egea modeli'nin 2017/2018 yılında  tanıtılacağı belkide üretileceği yönünde görüşler var. 1993 ile 1997 yılları arasında (Türkiye de de üretilen)  Fiat Tipo Brezilya'da bantlardan yola çıkmıştı.

1 yorum:

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..