Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Çinli BYD, Macaristan'da araç fabrikası kuruyor

BYD; elektrikli otomobil ve otobüsleriyle dikkat çeken bir Çin markası olarak, Avrupa ve Amerika'da etkin olmak istiyor.Firma son olarak Macaristan'da Avrupa'nın geneline de hitap edecek elektrikli  otobüs montajı için Macaristan'ı uygun gördü.


 

20 milyon Euro tutarındaki yatırımda 300 kişi çalışacak, iki vardiya da yılda 400 elektrikli otobüs imal edilecek. 2017 yılının ilk çeyreğinde faaliyete geçecek tesis, BYD markasının Avrupa'da üretim yapacağı son tesis olmayacak şeklinde açıklaması da çok anlamlı görünüyor!


 Diğer taraftan bu tesiste belki de elektrikli otomobil ve başka araçlarında montajı yapılacak. Çünkü gerek BYD , gerekse diğer Çin firmaları uzun vadeli hedefler peşinde.
Macaristan'ın seçilmesi de şüphesiz düşük maliyetin yanında Avrupa'nın merkezi konumunda olmasıdır. 


 

 Tercihte; Macaristan'ın 1970 - 80'li yıllarda özellikle doğu bloku ülkeleriyle beraber yakın coğrafya ve ülkemize de çok sayıda  otobüs (İkarus) satmış olması etkili olabilir!

Geçtiğimiz günlerde, Çin markası; Güney Afrika'nın Cape Town kentine 12 metrelik elektrikli otobüs satmak için anlaşma imzaladı.

8 yorum:

 1. Resimdeki araç Toyota'lara benziyor? Keşke Türkiye'de de yatırım yapsalarmış. Nasip :D

  YanıtlaSil
 2. Ya Toyota ile işbirliği yada kopyalama hangisi belli değil!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Toyota Vios'u kopyalamışlar :D Aslında daha değişik olmuş Arkası önceki kasa corolla, ön Toyota vios :D Böyle daha güzel olmuş :D

   Sil
 3. İyi ve sevilen modellerden ortak bir otomobil oluşturmuşlar! Hem bilindik hemde belki bazı parçalar daha ucuza malediliyor!

  YanıtlaSil
 4. hocam bmc'nin yeni çekicisiyle ilgili bir gelişme var mı? en son yeni tanıtım videosunda görmüştük kendisini

  YanıtlaSil
 5. güzel blog teşekkürler takibe aldım :)

  YanıtlaSil
 6. Otometre.com diğer adıyla otolist.blogspot.com u beğenmeniz mutlu etti..Teşekkür ederiz.
  BMC ye gelirsek, yeni bir hareket yok şu an için.Ancak yarın (9.11.2016) Musiad Fuarı açılıyor.Bu fuarda yeni bir şey tanıtırlar mı bakmak lazım!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah :D fuarda yeni şeyler görürüz. Bu arada forum hareketlenmiş :D Herkese selam :D

   Sil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..