Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Eşsiz Bir Doğa Seyahati.Denizin buzul vadilerine kadar girmesi sonucu oluşan dik körfezler olarak bilinen fiyortlar, Norveç'in en çok ziyaret edilen noktalarının başında geliyor.

Kuzey Avrupa'nın en gözde seyahat rotalarından olan Norveç, hem coğrafi yapısı hem de sunduğu farklı yaşam tarzıyla oldukça ilgi çekicidir. Bu merakın özellikle son yıllardaki odak noktası, dünyada büyük ün kazanan doğanın mucizesi fiyortlardır. Bakir kalmayı başarmış doğa harikalarından biri olarak görülen ve UNESCO tarafından dünya kültür mirası listesine alınan Norveç Fiyortları, 

doğa tutkunları için eşsiz bir rota... Özellikle cruise ile Norveç Fiyortları turları, bölgeyi hakkını vererek gezmek için ideal seçenek olarak öne çıkıyor. Büyük şehirlerin kargaşasından ve metropol stresinden uzakta doyasıya bir doğa tatili yapmak için gelin, Norveç Fiyortları'nın çağrısına kulak verin ve sizi nelerin beklediğini keşfedin!

Eşsiz Bir Doğa Seyahati
Denizin buzul vadilerine kadar girmesi sonucu oluşan dik körfezler olarak bilinen fiyortlar, Norveç'in en çok ziyaret edilen noktalarının başında geliyor. Fiyortları cruise ile gezmenin en büyük avantajı da körfezin içinde ilerlerken manzaranın tadını doyasıya çıkarmak oluyor. Geziniz boyunca etrafınızı saran buzul göllerini, yeşil vadileri ve şelaleleri yakından görerek keyifle keşfedip, fotoğraf çekebilirsiniz. Güzel havalarda seyir terasında oturup, manzaranın tadını çıkarmayı da tercih edebilirsiniz. Fiyortları cruise ile gezmenin bir diğer avantajı ise gece bile doğanın içinde olmak ve sabah yine benzer doğal güzelliklere uyanmak oluyor. Kara gezilerinin aksine ulaşım sorunu yaşamadan ve fiyortların göz alıcı doğasından kopmadan huzurlu bir tatil geçirmek, cruise ile mümkün!

Norveç'in Gizli Kalmış Güzellikleri
Cruise ile Norveç Fiyortları turunuz boyunca, birçok farklı noktayı görme şansına da  erişiyorsunuz. Bu noktaların başında Geiranger Buzulu geliyor. Rotanın en görkemli noktalarından biri olan bu buzul, tam 15 kilometre uzunluğunda olmasıyla dikkat çekiyor. Yine Geirangerfjord’taki Sogne Fiyordu, bölgede ziyaretçilerin en çok fotoğraf çektiği yerlerden biri. Fiyort turunuz sırasında Avrupa'nın en derin gölü olan Hornindal Gölü'nü özel bir tur aracılığıyla ziyaret etme fırsatı da yakalayabilirsiniz. Ayrıca cruise turlarının başlangıç noktalarından biri olan Bergen şehri de Norveç gezinizde size çok özel manzaralar sunacaktır. Renkli ahşap evleriyle göz dolduran Bergen, fiyortların eşsiz doğasının içindeki konumuyla da fiyort turunun yıldızlarından biri olmaktadır.

Yeni Bir Kültür Keşfetme Fırsatı
Cruise ile Norveç Fiyortları gezisinin bir diğer güzel yanı farklı bir hayat tarzını da gözlemlemek oluyor. Filmlerde rastladığınız yemyeşil köyleri, sevimli kulübeleri ve küçük köyleri yakından görme fırsatı vermesi cruise turlarının en büyük avantajlarından sayılabilir. Şehirden ve betondan uzak bir doğa içinde akıp giden yaşamlar, Norveç'in farklı coğrafyasının ve kültürünün en belirgin yönleridir. Üzerine bir de Norveç'in birbirinden çeşitli ve lezzetli deniz ürünlerini denediğinizde, fiyort turunuz bambaşka bir deneyime dönüşüyor. Özellikle limanlardaki balık marketlerinde satılan lezzetleri deneyerek, Nordik yaşam tarzının ayrıcalıklarını keşfedebilirsiniz.


Her Mevsim Farklı Deneyim
Norveç, coğrafi konumu nedeniyle en yüksek sıcaklıkları yaz aylarında görüyor. Her ne kadar mevsimi temmuz ve ağustos ayları gibi bilinse de, Mayıs ve Eylül gibi aylarda da bu turları çekinmeden tercih edebilirsiniz. Üstelik bu aylarda büyük turist kalabalıkları da henüz bölgeye gelmemiş olduğu için çok daha sakin bir gezi gerçekleştirebilirsiniz. Kış ayları ise bölgedeki mevsim şartlarından dolayı kulağa biraz korkutucu gelse de, kuzey ışıklarını görme fırsatı verdiği için birçok doğa tutkunu tarafından tercih edilebiliyor.
Cruise ile Norveç Fiyortları hayalinizi gerçekleştirmek için Cruise Planet ile tüm seçenekleri inceleyebilir, yola çıkmak için hemen hazırlıklara başlayabilirsiniz. www.CruisePlanet.com.tr

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..