Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Volkswagen, hangi markaya teklif verdi?

Dünyanın önde gelen ağır ticari araç markalarından MAN ve Scania'nın sahibi Volkswagen Group, Amerika Kıtası'nda ki etkinliğini arttırmak için 2016 yılında % 17 hissesini aldığı Navistar'a tamamen sahip olmak istiyor.

Avrupa dünyanın bir çok ülkesinde iyi pazar paylarına sahip olan MAN ve Scania'lı VW; yeni kıta Amerika'da, Daimler'in Freeghtliner ve Western Star ile Volvo Amerika ve Mack'a rakip olmak istiyor.

Navistar, ünlü ABD şirketi International Harvester'in günümüzdeki temsilcisi durumunda!Kamyon, otobüs, motor ve askeri araç imalatçısı olan firma; ABD, Kanada, Brezilya ve Meksika'da etkinliği yüksek.

VW AG'den 2.9 milyar Dolar teklif alan Navistar'ın en büyük hissedarı Carl Icahn olup iki fon şirketiyle beraber kuruluşun % 40'ı na sahip.

Navistar, zaman içinde General Motors ve Ford ile ortak araç üretimi ve/veya bu markalar için araç üretimi de yapmış.Hindistan markası Mahindra ile ortak projeler ise gerçekleşmemiş.


Kaynak; https://www.navistardefense.com/
https://www.navistar.com/
https://www.wikipedia.org
www.motor1.com

2 yorum:

 1. Volkswagen Grubu'nun bildiğim kadarıyla 16 - 17 tane markası var

  Volkswagen AG
  .Audi
  .Bentley
  .Bugatti
  .Cupra
  .Ducati
  .Lamborghini
  .MAN Truck & Bus AG ve MAN
  .Navistar
  .Porsche
  .Jetta
  .Scania AB
  .Scout Motors
  .Seat
  .Skoda
  .Traton
  .Volkswagen Ticari Araç
  .ID. serisi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu listede MAN a ait Neoplan otobüs markası eksik. Porsche ve Bugatti, VW grup dışında değerlendiriliyor. Bugatti, Rimac ile beraber hareket ediyor. ID bir model serisi mi, marka mı?

   Sil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..