Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

En Güvenilir Lüks Model; Yeni Lexus ES

Premium otomobil üreticisi Lexus’un konforlu sürüşü ve tasarımıyla öne çıkan ES Sedan modeli, bir kez daha gerçek kullanıcıların takdirini kazandı. Dünyanın saygın bağımsız araştırma kuruluşlarından biri olan J.D. Power, her yıl olduğu gibi 3 yaşındaki araçlarda son 12 ayda yaşanan problemlerle ilgili önemli bir araştırmaya imza attı.


Yüksek işçilik kalitesiyle övgü toplayan Lexus, ES sedan modeliyle, gerçek kullanıcılardan elde edilen verilere göre kategorisinde 2019’un “En Güvenilir Lüks Modeli” seçildi.
Önceki nesil ES Sedan modelinin başarısını daha ileriye taşıyan yeni nesil ES Sedan, 

konforlu sürüşünü, yüksek kalitesi ve sorunsuzlukla birleştirdiğini bir kez daha kanıtladı. 
ES Sedan aynı zamanda yüksek verimliliği ve düşük tüketimiyle de adından söz ettirmişti. Avrupa’daki en büyük otomobil kulübü ADAC’ın Ecotest araştırmasında, düşük tüketimiyle en iyi sonucu elde etmeyi başarmıştı. Lüks hibrit konusunda öncü olan Lexus, ES 300h modelinde yüksek verimliliğe sahip 2.5 litrelik benzinli ve elektrikli motoruyla birlikte, düşük tüketiminin yanı sıra 218 HP’lik gücüyle yüksek performans da sunuyor.Modelle ilgili daha fazla bilgi için:
https://www.lexus.com.tr/car-models/es/

3 yorum:

 1. Bunun kuzeni Amerika'da satılan Toyota Avalon yanlış hatırlamıyorsam

  YanıtlaSil
 2. Kuzeni değil, ikizi :)
  https://en.wikipedia.org/wiki/Toyota_Avalon
  https://en.wikipedia.org/wiki/Lexus_ES

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Lexus Es Türkiye'de satıldığı için Toyota'nın Türkiye'ye Avalon'u getirmediğini düşünüyorum. Belki başka bir sebebi daha olabilir ülkeler arasındaki farklardan dolayı vergi vs vs gibi.. Çünkü Toyota Türkiye pazarına lüks otomobille girmeyi düşünüyorsa bu araç Avalon olmalıydı ki Camry değil. Camry bu sektörde D-E arasında konumlanırken Avalon direkt E segment bir araçtır

   Sil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..