Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Yeni BMW 5 Serisi ve Yeni BMW 6 Serisi Gran Turismo’nun dünya prömiyerleri gerçekleştirildi.

Premium otomobil standartlarını, üretimine başlandığı 1972 yılından bu yana belirleyen BMW 5 Serisi ve lüksü sportif görünüm ve sürüşle birleştiren BMW
 6 Serisi Gran Turismo kapsamlı tasarım ve teknolojik değişimlerle yenilendi. En son teknolojik yenilikler ile
 donatılan Yeni BMW 5 Serisi  Temmuz ayından itibaren Türkiye’de yollarla buluşmaya hazırlanıyor.

Yeni BMW 5 Serisi Türkiye’de; 170 bg güç üreten 1.6 litrelik 520i benzinli, 252 bg güç üreten 2.0 litrelik 530i xDrive benzinli ile 190 bg güç üreten 2.0 litrelik 520d xDrive dizel motor seçenekleri ile otomobil severlere sunulacak. 
THE 5, Premium Sınıfa Sportif Katkı 
Daha geniş, uzun ve yekpare BMW Böbrek Izgarası ile gelen Yeni BMW 5 Serisi, markanın yeni tasarım diline ortak oluyor. Tüm versiyonlarda standart olarak sunulan, otomatik uzun far asistanı ve matris teknolojisine sahip, adaptif BMW Selective Beam göz kamaştırmayan tam LED farlar günümüz modern tasarımına ışık tutuyor. Ayrıca, üç boyutlu özelliğe kavuşan, siyah kenarlı ve yeni L şekilli grafiğe sahip stop lambalarıyla tasarım gücünü vurgulayan modelde, genişletilmiş özelliklere sahip otomatik klima kontrolü ve 10.25 inçlik ekran standart olarak sunulurken, 12.3 inçlik bilgi-eğlence ekranı opsiyonel olarak tercih edilebiliyor.


Lansmana Özel Special Edition 
Yeni BMW 5 Serisi, Türkiye’de, standart olarak sunulan Adaptif LED Farlar, Apple CarPlay ve Android Auto uyumlu Akıllı Telefon Arayüzü, gelişmiş özelliklere sahip Sürüş ve Park Asistanlarına ek olarak lansmana özel olarak Harman Kardon Ses Sistemi, BMW Live Cockpit Professional, Kablosuz Şarj özellikli Akıllı Telefon Bağlantı sistemini içeren “Special Edition” yapısıyla satışa sunulacak. 

Ek Fonksiyonlar Sunan Geliştirilmiş Sürücü Destek Sistemleri
Yeni BMW 5 Serisi için geliştirilen sürücü destek sistemleri, hem uzun yolculuklarda sürüş konforunu artırmaya hem de sürücünün net bir görüşe sahip olmadığı durumlarda güvenliği artırmaya olanak sağlıyor. Standart olarak sunulan Sürüş Asistanı ile gelen Şerit Terk Uyarısı ve yola paralel alanlara otomatik olarak park edilmesini ve paralel park yerlerinden otomatik manevra yapılarak çıkılmasını sağlayan Park Asistanı, modelin işlevselliğini artıran özellikler arasında yer alıyor. Ayrıca, direksiyon hareketlerini kaydeden ve daha sonra aracı 50 metre boyunca sürücünün müdahalesine gerek duymadan sıkışık ya da karmaşık alanlardan kolaylıkla çıkarabilen Geri Sürüş Asistanı, Yeni BMW 3 Serisi ve Yeni BMW 1 Serisi’nin ardından Yeni BMW 5 Serisi’nde de sunuluyor. Gösterge paneli çevresinin yeni üç boyutlu tasarımı, sürücü destek sistemlerinin durumu ve olası eylemler hakkında gelişmiş bir genel bilgi sağlarken, genişletilmiş işlevselliğe sahip BMW Akıllı Kişisel Asistan, artık Yeni BMW 5 Serisi'nde standart bir özellik olarak yer alıyor. Akıllı Telefon Entegrasyonu işlevi artık hem Apple CarPlay hem de Android Auto ile uyumlu çalışıyor.


THE 6, Akıllı İşlevsellik ve Sportif görünüm
Yenilenen dış tasarımıyla Yeni BMW 6 Serisi Gran Turismo, beş kapılı karoserini sportif görünümü ile şekillendiriyor. İç mekanda kullanılan yüksek kaliteli malzemelerle şık bir ambiyans yaratılırken, Modern motor teknolojisiyle daha verimli bir sürüşe olanak sağlanıyor. Yeniden tasarlanan ön ve arka tamponlar, modelin güçlü spor otomobil imajını artırırken, yeni nesil yekpare Böbrek Izgara ile de modelin dinamik karakterine atıfta bulunuyor. Yeni BMW 6 Serisi Gran Turismo’da 12,3 inçlik bilgi-eğlence ekranı ve yeni gösterge paneli grubu standart olarak yer alırken, orta konsoldaki kontroller ise parlak siyah renkte sunuluyor. Yeniden düzenlenen çok fonksiyonlu düğmelere sahip deri spor direksiyon simidi ve genişletilmiş özelliklere sahip dört bölgeli otomatik klima kontrolü, Yeni BMW 6 Serisi Gran Turismo’yla standart donanım olarak geliyor. 


Yeni Teknolojilerle Adım Adım Otomatik Sürüşe
Yeni nesil sürücü destek sistemleri ve genişletilmiş fonksiyonlarıyla Yeni BMW 6 Serisi Gran Turismo, yarı otonom sürüş keyfine göz kırpıyor. Direksiyon ve Şerit Kontrol Asistanı, Aktif Navigasyon, şehir içi fren fonksiyonu ve özelliklerini de içerirken, standart olarak sunulan Sürüş Asistanı’yla gelen Şerit Terk Uyarısı, şerit içinde tutma fonksiyonunu da barındırıyor. İlave olarak, Stop & Go fonksiyonlu Aktif Hız Sabitleyici de artık adaptif mesafe kontrolü özelliğini sunuyor.

27 yorum:

 1. W211 kasa E-Serisinden sonra Mercedes bu sınıfta liderliği kaybetti. Makyajlı halide makyajsız halide çok güzel. Eksileri arka stoplar ve kokpiti o arka stoplar ve kokpit hiç olmamış. Yenilendiği zaman yeni 3-Serisi ve X7'de kullandıkları kokpiti kullanırlar BMW bu segmentte liderdir Mercedes burada liderliği kaybedeli çok oldu

  YanıtlayınSil
 2. Artık bmw böbrekleri yok. Artık akciğerleri var.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hakikaten Böbrekler büyüyerek Akciğer büyüklüğüne ulaştı!!! :)

   Sil
 3. Avrupa da insanlar çoluk çocuklarını yemeye başlamışlar durum o kadar kötü. Arkadaş doğru söylüyor... Te Allahım.

  5 serisi çok güzel olmuş. Alabilen tadını çıkarsın...

  YanıtlayınSil
 4. Skoda mı tasarlamış önünü

  YanıtlayınSil
 5. bir volvo s90 ın içine bak, bir e serisi mercedesin içine bak sonrada gel bunu beğen. bmw interior konusunda bence iyi saçmalıyor. rakipler aya bmw yaya. sonradan kondurulmuş gibi duran ekranda neyin nesi? ne gereği var?

  YanıtlayınSil
 6. 20 yıl sonra 2. El pazarından ancak alırız, o da tavan hariç boyalı olur.

  YanıtlayınSil
 7. Bunlar niye haber oluyor anlamış değilim sen 3. Dünya ülkesinde 0 bmw 5 serisini napcan bize lada gösterin biz kimiz ki insan bile degiliz şükredelim ama afrikada bangladeste su bulamiyolarmis şükrederiz arap emperyalizmi bunu emreder

  YanıtlayınSil
 8. Süreyya hanım'ı unutmuşsun

  YanıtlayınSil
 9. Damati unutmuşsun kaymağı o yiyor cokomelli olan

  YanıtlayınSil
 10. Büyük 3 serisi olmuş bu.

  YanıtlayınSil
 11. Ufak dokunuşlar ama başarılı olmuş.Alışmış olduğumuz bmw tasarımı ☺ Bu arada nedense 3 serisi daha çok ilgilimi çekiyor 😁

  YanıtlayınSil
 12. İçi rezalet. A6 ve E serisi varken 3 al daha iyi.

  YanıtlayınSil
 13. parası olup alan ağır enayidir bu net bu fiyata gider daha lüx otomobile binerim

  YanıtlayınSil
 14. Hiçbir zaman binemeyeceğimiz yeni arabalarda bugün

  YanıtlayınSil
 15. 3 serisi tip olarak daha güzel

  YanıtlayınSil
 16. Plug-in Hybrid'ler hakkında bilgim yok ancak
  aAcaba 520i'ler gibi 530e'ler için de ufak bir dönüştürme ile ülkemiz pazarı için 528e gibi bir model çıkartamazlar mıydı diye aklımdan geçmedi değil. Gerçi fiyatı yine epey yüksek olur muhtemelen 1.6 olsa da hybrid olması sebebiyle, yanlış mı düşünüyorum yoksa.

  YanıtlayınSil
 17. Bmw ve benz in son yıllarda ki tasarımları o kadar kötüye gidiyor ki...

  YanıtlayınSil
 18. Bakan çocukları bunu beğendi ...

  YanıtlayınSil
 19. Skoda sandım ya ilk bakışta...

  YanıtlayınSil
 20. Giriş seviyesi dediği 530 i burada 850.000 TL bu nasıl giriş seviyesi

  YanıtlayınSil
 21. 20 sene sonra belki ilk arabam olur

  YanıtlayınSil
 22. Biz de anca böyle bakarız.

  YanıtlayınSil
 23. Araç Skoda’ya benziyor

  YanıtlayınSil
 24. Almanya'da 50.000€
  Türkiye'de 600.000 TL
  Euro'ya çevirsen bile dünyanın farkı çıkıyor 30.000€ gibi...

  YanıtlayınSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..

TRT Spor Haberler