Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Turkrent, Türkiye'nin yerli otomobili TOGG’un yıllık imal edeceği 175 bin adetlik otomobilden araç kiralama şirketleri için ayrılan sayının tamamını almaya hazır olduğunu belirtti

Türkiye’de satılan binek otomobillerin yaklaşık dörtte birini araç kiralama şirketleri satın alıyor. TOGG üreteceği yerli otomobilin yıllık üretin adedini 175 bin olarak planlıyor. Turkrent, yerli üretim TOGG’dan kiralama sektörüne
verilecek adedi almaya hazır olduklarını belirtti. Covid-19 kriziyle birlikte hususi araçlara oluşan yoğun talep, araç kiralama sektörünü hızlı büyüttü. Yerli ve milli TOGG yakıt gideri olarak oldukça avantaj sağlıyor. Yerli ve milli TOGG’un aylık kiralama bedelinin 5.500 TL civarında olacağını belirten Turkrent şirketinin kurucusu Barkın Pınar, “TOGG'dan ne kadar verirlerse almaya talibiz.  Müşterilerimiz TOGG'u satın almak kadar kiralama konusunda da ilgililer. C-SUV model araç kiralayan müşterilerin bir çoğu TOGG'u tercih edecektir” dedi. 

Yerli oto aylık 674 TL tasarruf sağlıyor
Kiralamada müşterinin tamamen kullanım maliyetine baktığını söyleyen Pınar, yakıt maliyetine göre elektrikli otomobilin diğerlerine açık ara fark attığını söyledi. Pınar, "TOGG'un fiyatının C-SUV’ler ile aynı seviyelerde olacağını düşünüyoruz. TOGG’un kira bedeli de, C-SUV modellerinin kira bedeli olan aylık 5 bin 500 seviyelerinde olur. Ancak burada TOGG'un yakıt tüketim bedeli olumlu anlamda fark yaratıyor. Çünkü, C-SUV modelleri, 100 kilometrede yaklaşık 7 litre yakıyor. TOGG ise 100 kilometrede 20 kw elektrik tüketiyor. 1 kw elektrik fiyatı 0.71 kuruş. 1 litre dizel yakıtın fiyatı yaklaşık 5.88 TL. Normal şartlarda kiralanan bir otomobil ortalama aylık 2 bin 500 kilometre yapıyor. C-SUV, 2 bin 500 kilometrede 1.029 TL yakıta para harcıyor. 

Elektrikli oto ise evindeki elektrik kaynağından şarj edilirse gelen fatura 355 lira. Buna göre aylık 674 lira yerli otoda cepte kalıyor. Bu da üç yıllık sözleşmede TOGG müşterisi açısından 25.000 TL'lik tasarruf demek. Böylece yakıtta her üç ayda bir ayın bedavaya gelir” diyor. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..