Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

ŠKODA'dan Yapay Zeka Servis Uygulaması

ŠKODA, teknolojiyi Akılcı Çözümlerle birleştirerek yeni bir akıllı telefon uygulaması geliştirdi. “Sound Analyser” isimli uygulama, aracın sesini dinleyerek ve yapay zekayı kullanarak otomobildeki sorunun nedeninin tespit edilmesini hızlı ve doğru bir şekilde belirlemeye yardımcı oluyor.

Türkiye’de de bazı ŠKODA Yetkili Servisleri’nde pilot olarak denenmeye başlanan “Sound Analyser” uygulaması, toplamda 14 ülkede olmak üzere 254 serviste test ediliyor.

Hassas ses kayıtları yaparak, alınan kaydın analizini gerçekleştiren ses analiz uygulaması, bir tutarsızlık tespit ettiğinde bunun ne olduğunu ve nasıl çözülebileceğini belirlemek için bir algoritma kullanıyor. Yürüyen aksam, koltuk iskeletleri, klima kompresörü, motorun hareketli parçaları ve şanzımana ait parçalar gibi bileşenler de dahil olmak üzere birçok sesi hassasiyetle algılayabiliyor.

“Sound Analyzer” uygulaması, aracın mevcut durumunu güvenilir, açık ve hızlı bir şekilde değerlendirmek ve gerekli işlem konusunda teknisyenleri bilgilendirmek için yapay zekayı kullanıyor. Uygulamanın kendisi kompleks bir yapıya sahip olsa da, son derece kolay kullanımıyla birlikte süreci hızlandırıyor. Böylece onarım süresinin kısaltılarak daha yüksek müşteri memnuniyeti elde edilmesi hedefleniyor.

Dijitalleşmeyi otomobillerine entegre eden ŠKODA’nın bu yeni uygulaması, Satış Sonrası alanındaki dijitalleşmesinin bir adımı olarak öne çıkıyor. Bu uygulamanın yanı sıra yapay zeka gibi teknolojilerle daha kişiselleştirilmiş hizmetler sunularak, müşteri deneyimi daha ileriye taşınacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..