Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

SEAT markasının ilk SUV modeli Ateca, yenilendi.

Özellikle dış tasarımı ve güncellenen iç mekanıyla kompakt SUV sınıfındaki iddiasını artıran Ateca’nın yenilenmiş hali eskisinden daha da güçlü bir görünüşe sahip.Sürüş destek sistemleriyle güvenlikte de bir üst sınıfa geçen Yeni SEAT Ateca, yeni XPERIENCE donanım seviyesiyle, daha sağlam ve daha fazla offroad karakteri kazandı.2016 yılındaki lansmanından bu yana SEAT’ın en başarılı modellerinden biri haline gelen Ateca yenilendi. Türkiye’de FR ve XPERIENCE olmak üzere iki farklı donanım seviyesinde satışa sunulan Yeni Ateca 1.5 EcoTSI DSG 150 beygir motor seçeneği ile SEAT Yetkili Satıcılarında.Yenilenen tasarım dili

Yeni SEAT Ateca, dinamizm ve fonksiyonelliği birleştirirken, dikkat çeken ve fark edilen bir tasarım sunuyor. Yeni Ateca, boyutları sayesinde geniş, güçlü genel görüntüsünü korumuş. Yeni tasarım, bir önceki nesilde sahip olduğu genişliği (1.841 mm) ve yüksekliği (1.615 mm) korurken, ön ve arka tamponları 18 mm büyüyerek 4.381 mm'lik bir uzunluğa ulaşmış.
Ön kısımda yenilenen tampon ve tüm donanım seviyelerinde standart olarak sunulan mercekli Full LED ön farlar yeni SEAT tasarım dilini yansıtıyor. Aracın arka tasarımı, kompakt SUV'un güçlü gövdesini vurgulamak için şekillendirilmiş. Yeni arka tampon, tüm donanım seviyelerinde standart olarak sunulan dinamik LED arka sinyal lambaları ve LED arka stoplar aracın görüntüsünü tamamlamış ve çekiciliğini artırmış. Simüle edilmiş egzoz çıkışları tasarıma ayrı bir boyut kazandırıyor ve dikkatlerin aracın arka tarafında yoğunlaşmasını sağlıyor. Ateca’nın adı da artık yeni el yazısı stilinde aracın arka bagajına kabartmalı şekilde işlenmiş.Yeni donanım seviyesi

Yeni SEAT Ateca, FR ve XPERIENCE donanım seçenekleriyle sunuluyor. FR donanım seviyesi, yeni ızgara tasarımı, cosmo gri renginde ön ve arka tampon süslemeleri, sis lambası ızgarası, ayna kapakları, yan kaplamalar ve simüle egzozlar ile sportif görünüm sunuyor. En yeni donanım seviyesi XPERIENCE ise, araca daha fazla sağlamlık ve offroad karakteri katıyor. Siyah ön ve arka tampon eklerinin, çamurluk kaplamalarının, yan çıtaların ve metalik görünümlü ön ve arka süslemelerin eklenmesiyle otomobil daha dikkat çekici bir hal alıyor. 18” ve 19" arasında 9 farklı opsiyonel alüminyum alaşımlı jant seçenekleri ve yeni Kamuflaj Yeşili rengi de dahil 10 farklı dış renkten oluşan geniş renk yelpazesi ile yeni SEAT Ateca, yeni bir tarz sunuyor.


Yeni ‘Climacoat’ teknolojisi

Ateca'nın iç mekanı koltuğa oturduğunuz andan itibaren kalite, sağlamlık ve güvenlik algısını hissettiriyor. İç mekan uyumu, renkleri, panellerdeki dikişler, yeni kapı kaplama malzemeleri ve yeni döşemeler şık bir görünüm oluştururken sağlamlığa da vurgu yapıyor. Yeni direksiyon simidi ise sürücü ile araç arasında bağlantı hissinin artırıyor. Soğuk günlerde, opsiyonel olarak sunulan ısıtmalı direksiyon simidi ile konfor düzeyi artırılabiliyor. Kompakt SUV da ayrıca opsiyonel olarak alınabilen görünmez kaplama ‘Climacoat’ teknolojisine sahip tüm hava şartlarına dayanıklı bir ısıtmalı ön cam da bulunuyor. Bu teknoloji, ön camda buzlanmanın sadece 2-3 dakika içinde çözülmesini sağlıyor. Daha da önemlisi bu sistem, sürücülerin görüşünü kesintiye uğratacak bir yansıma da yapmıyor. Direksiyonun arkasında her zaman mükemmel konumu bulabilmenizi sağlayan sürücü koltuğu, 8 yönlü koltuk ayarı ve hafıza fonksiyonuyla isteğe bağlı olarak satın alınabiliyor. İç mekan tasarımı ayrıca aracın iç kaplamasına ekstra bir boyut getiren çok renkli ortam aydınlatması, havalandırma kanalları, vites kolu ve bilgi-eğlence sistemi için mat kaplama çerçeveleriyle de öne çıkıyor.

Modern dünyayla daha bağlı, daha uyumlu

Ateca’nın yeni versiyonu bağlantı özelliğini başka bir seviyeye taşıyor. Merkezinde, tüm donanım seviyelerinde standart olarak sunulan kullanıcı tarafından tanımlanabilir yüksek çözünürlüklü 10,25” gösterge panelini ve bilgi-eğlence sistemini bir araya getiren Dijital Gösterge Paneli yer alıyor. Standart medya sistemi, kablosuz bağlantı özellikleri barındıran 8,25" ekrana sahipken, opsiyonel olarak alınabilen daha geniş 9,2" multimedya sistemi, kullanıcı etkileşimini basitleştirmek için sesli komut sistemini sunuyor. Ateca’da herhangi bir güçlük çekmeden bağlamayı ve şarj etmeyi kolaylaştıran aydınlatmalı USB-C yuvaları yer alıyor. 9,2” multimedya ekranı ile birlikte gelen ses tanıma, kullanıcının komutlarını kullanıp düzeltmeler yaparak ve önceki komutlara referans vererek bilgi-eğlence sistemiyle etkileşim kurmasını sağlıyor. Böylece kullanıcılar müzik aramaları gibi işlemleri daha hızlı ve daha kolay yapabiliyor. Opsiyonel kablosuz Full Link sistemiyle birlikte kullanıcılar, hangi cihazı kullanırlarsa kullansınlar Android Auto veya Apple Car Play aracılığıyla dijital yaşamlarına da erişebiliyor.

En güvenli, en akıllı kompakt SUV’lerden biri

Yeni SEAT Ateca, çok az rakibin yaptığı bir dizi yeni gelişmiş sürücü destek sistemi (ADAS) sunan kendi segmentindeki en güvenli araçlardan biri. Yoldaki engellere tepki verebilecek şekilde çevresini daha fazla görebiliyor ve bu teknolojiler sayesinde SEAT Ateca, senaryo ne olursa olsun optimize edilmiş koruma sunarak ortamını algılayabiliyor.

Opsiyonel olarak sunulmakta olan Çarpışma Öncesi Asistanı, Adaptif Hız Sabitleyici (ACC), Acil Durum Asistanı, Ön ve Yan Bölge Asistanı dahil olmak üzere tüm bu sistemler aracı ve yolcuları korumak için uyum halinde çalışıyor. Çarpışma Öncesi Asistanı, olası bir çarpışmanın olması durumunda emniyet kemerlerini geriyor, camları ve açılır tavanı kapatıyor ve uyarı lambalarını etkin hale getiriyor.

Yeni SEAT Ateca'ya eklenen bir diğer özellik de Arka Çapraz Trafik Uyarısı Sistemi. Park ederken, başka bir otomobil, yaya veya bisikletli geliyorsa otomobil sesli ve görsel uyarı veriyor gerekirse, otomatik frenlemeyi başlatıyor. SEAT Ateca, aynadaki LED göstergeleri aracılığıyla 70m’ye kadar olan araçları algılayabilen Kör Nokta Tespit özellikli Yan Bölge Asistanı bulunuyor. Karavan, römork tarzı araçları kullanmayı sevenler için Yeni Ateca, Römork Park Asistanı teknolojisini de opsiyonel olarak sunuyor. Sistem, sürücüyü römorkla geri giderken ve park ederken destekliyor, ters kamera görüntüsü, aracı ve römorku gereken konuma yönlendirmeye yardımcı olmak için kullanılıyor.

21 yorum:

 1. Seat, Volkswagen Grubu tamam ama kalite olarak o gruptan değilim diyor. Seat'ın tasarımlarını her zaman çok beğenmişimdir her ne kadar aynı grubun üyeleri olsalarda Seat'ın ne kadar sportif ve heyecan verici tasarımları varsa Volkswagen'in tasarımları sıkıcı ve bunaltıcı devamlı aynı şeyi ısıtıp ısıtıp sunuyorlar

  YanıtlaSil
 2. çok güzel bir tasarım olmuş..şu anki modele göre daha özgün ve güzel, daha bir suv havası var önceki model biraz yükseltilmiş leon gibiydi.bunda tam bir suv olmuş.tabi fiyatı çok yüksek olacaktır belki 1,0 motor uygun olur diye düşünülebilir ancak vag grubunun bütün suvları rakiplerine göre yüksek fiyatlı..

  YanıtlaSil
 3. Şu arabanın SEAT amblemini sök WOLKSWAGEN amblemi tak satış rekoru kırar ama ne var ki toplumun alışmış olduğu tüketim davranışlarını kırmak oldukça zor. Keşke videoda yeni tiguan ve yeni ateca'yı iç ve dış olacak şekilde kıyaslayarak yer verseydi. SEAT'ın tasarım anlamında WOKSWAGEN'e göre günümüz dinamiklerini daha iyi takip ettiğini söyleyebiliriz.Sizce de öyle değil mi ?  YanıtlaSil
 4. vag grubunda malzeme kalitesi işçilikte en düşük marka olduğu için amblemi vw de yapsanız satış rakamı artmayacaktır vw e gücü yetmeyen skoda ona da yetmeyen seat alıyor her ne kadar alt yapısı aynı olsada marka değeri üretim kalitesi çok farklı aynı durum Peugeot ve cıtroen için de geçerli

  YanıtlaSil
 5. Son yıllarda Seat tasarımı VW e göre oldukça başarılı. Vw de sadece Passat tasarımı iyi.

  YanıtlaSil
 6. VW, Seat ve Skoda, hatta Audi aynı platform aynı motorlar. Neden fiyat farkı var?

  YanıtlaSil
 7. demek ki platform ve motor herşey değil.

  YanıtlaSil
 8. marka değeri diye bir kavram var. aynı malzemeden üretilmiş tshirtlere sırf markasından dolayı daha fazla para ödüyoruz. bu araçlarda kullanılan malzemelerin elbette kalite farkı vardır ama marka değeri de bu araçların fiyatlarını etkilemekte.

  YanıtlaSil
 9. Türkiye'ye 2021'de mi gelecek bu araç?

  YanıtlaSil
 10. Vw bu araçtan avrupa da 8-9 bin euro belki kazanıyordur bizim baştakiler araç başına 190 bin lira kazanıyor..vay be ülkeye bak böyle vergilerle halkın bu kadar tepesine binen başka bir iktidar görülmüş müdür acaba...

  YanıtlaSil
 11. İnsan hayatını kurtarıcı özelliklere sahip güvenlik paketleri opsiyonel OLMAMALI...

  YanıtlaSil
 12. Tiguan, Kuga, 3008 gibi SUV'lar 400'ün üzerinde.

  Bunun FR donanımı 349.000TL. Bence iyi fiyat.

  YanıtlaSil
 13. Şu vergilere bak şaka gibi

  YanıtlaSil
 14. Vergiyi konusu boş konu. Burda yazmak çizmekle hallolacak birşey değil. Piyasa için konuşursak Astraların 300 bin bandına, Tiguan 500 bin bandına geldiği günümüzde çok iyi fiyatla çıkardılar.

  YanıtlaSil
 15. Devlet: Madem araba alacak paran var ozaman 1 araba kendine,2 araba da bana al yoksa arabayı unut

  YanıtlaSil
 16. sen Seat'sın kendine gel diyesim var ama bura türkiye

  YanıtlaSil
 17. Seat Ateca Ekim 2020 de arkadaşım sıfır km.370 bin tl ye aldı.Tükiye'de sadece beyaz ve rodyum gri var.Gelir gelmez yüksek fiyata rağmen bütün bayilerde tükendi.Aracın dışı da içi de bagajı da mükemmel.Kaskosu 3 bintl.Kredisi 3 sene 5600 TL fiyatı masrafı çok.Kendine güvenen alsın.Tiguana göre daha yüksek donanım fiyatı daha uygun.

  YanıtlaSil
 18. Birkaç sene önce bu araba çok ilgimi çekmişti fakat alamamıştım.Şimdi ise hiç yanına bile yaklaşmıyorum.

  YanıtlaSil
 19. Taracco yu neden getirmiyolar acaba boş olsa bile taracco olmalı bence

  YanıtlaSil
 20. dışı tiguan kadar güzel değil ama içi aynı, geniş ve ferah bir içi var. 3008 gibi dar değil arka koltukları.

  YanıtlaSil
 21. 1 model; çok seçenek(varyasyon)
  Tiguan; Kodiac, Ateca, Cupra Ateca...

  YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..