Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Km başına en düşük Co2 ve pratik bir rehber: Şarj etme hatırlatıcısı

Fransız lüks otomobil imalatçısı DS Automobiles, 2020'de olduğu gibi 2021 yılında da ortalama 97,3 g/km ile Avrupa'da en düşük CO2 emisyonuna sahip çoklu enerji markası oldu. DS Automobiles’ın yeni uygulamaları, sürücülerin sürüş verimliliğini en üst düzeye çıkarmasına yardımcı oluyor. Enerji geçişini sürdüren Fransız üretici, 2024'ten itibaren her yeni modelini yalnızca %100 elektrikli olarak piyasaya sunacağını açıkladı.Eşsiz tasarımı, yüksek kalitesi ve premium teknolojileri ile öne çıkan DS Automobiles, emisyon değerleri ile de liderlik koltuğunda oturuyor. DS Automobiles, Avrupa'nın en çok satan çok enerjili 30 otomobil markası arasında, ortalama CO2 emisyonları açısından ilk sırada yer alıyor. Premium üretici, WLTP verilerine göre 97,3 g/km emisyon değeriyle enerji geçişinde referans marka konumunda yer alıyor.


DS Energy Coach: Her frenlemede mükemmellik hedefi

DS 9 E-TENSE 4x4 360 için DS Performance ve çifte Formula E şampiyonu Jean-Éric Vergne ile geliştirilen DS Energy Coach uygulaması, sürücünün yavaşlama sırasında enerji geri kazanımını en üst düzeye çıkarmasına yardımcı oluyor. Puanlar orta ekranda görüntüleniyor. Jean-Éric Vergne, "Çifte Formula E şampiyonu ve DS Automobiles elçisi olarak, her fren yaptığınızda verimliliği analiz eden bir uygulama geliştirerek DS 9 E-TENSE 4x4 360 projesine katılmak istedim. Doğrudan %100 elektrikli yarıştan ilham alan DS ENERGY COACH, sürücünün frenleme performansını görüntülemesini ve geri kazanım puanını iyileştirmesini sağlıyor. Günlük sürüşte rekabet edebilmenizi sağlayan, paha biçilmez bir uygulama!” şeklinde konuştu.


Portekiz ve Belçika’da rekor oranlar

Şarj edilebilir hibrit modellerin kullanımı söz konusu olduğunda, DS Automobiles'in E-TENSE şarj edilebilir hibrit serisinin sürücüleri örnek öğrenciler olarak gösteriliyor. DS 7 CROSSBACK ve DS 9 müşterilerinin kat ettiği günlük ortalama mesafe, %70 elektrik motoru kullanım oranı ile 72 kilometre oldu. Portekiz ve Belçika'da sırasıyla %78 ve %77 oranları ile rekor kırıldı. DS Automobiles sürücülerinin büyük çoğunluğu E-TENSE şarj edilebilir hibrit ailesinin verimliliğinden en iyi şekilde yararlanmasıyla enerji verimliliğini artırmak çok daha kolay hale geldiğini belirtiyorlar. 


Pratik bir rehber: Şarj etme hatırlatıcısı 

E-TENSE şarj edilebilir hibrit modellerin bilgi-eğlence sistemine otomatik olarak yüklenen PLUG-IN REMINDER uygulaması, aracını şarj noktalarında yeterince şarj etmeyen sürücülere bir hatırlatma gönderiyor. Beş gün ve şarj edilmeden tamamlanan en az on yolculuktan sonra, öneri şeklinde bir ilk uyarı görüntüleniyor. Uygulama, şarj edilebilir hibrit güç ünitesinin kullanımını en üst düzeye çıkarmak için şarj edilmesini öneriyor. Mesajlar devam ederken, şarjsız 100 yolculuktan sonra "yanlış" kullanım hatırlatması görüntüleniyor.


Lansmanından bu yana elektrik enerjisine geçişi stratejisinin merkezine yerleştiren DS Automobiles, 2019'dan beri %100 elektrikli ürün serisi kullanıcıları ile buluşuyor. 136 ila 360 beygir aralığında güce sahip %100 elektrikli DS 3 CROSSBACK E-TENSE, DS 4 E-TENSE, DS 7 CROSSBACK E-TENSE ve DS 9 E-TENSE şarj edilebilir hibrit modeller sayesinde, her DS modelinde bir elektrikli güç ünitesi yer alıyor. 2024'ten itibaren, markanın her yeni modeli sadece %100 elektrikli olacak.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..