Yerli Otomobilde Gelişmeler, Bilmediğiniz Girişimler..

Yeni Ferrari, Yeni Numara ve En Hızlısı; 812 Superfast

Tüm zamanların en hızlı Ferrari'si (2017 için!) Cenevre AutoShow'da otomobilseverlerin önüne çıkacak..Ferrari'nin efsane modellerinden F12 Berlinetta ve F12 tdf 'nin takipçisi Yeni  812 Superfast, markanın en güçlüsü , en hzılısı olarak tarihe geçecek..Yeni model aynı zamanda İtalyan markanın 70. yıl dönümünün bir hatırası olacak.

Ferrari’den yeni otomobil;  812 Superfast; 340 km son hız, 789 beygir, hızlanma ise 2.9 saniye..... 
812 Superfast, her an mükemmel bir deneyimin keyfini yaşamak isteyen  yeterli konfora sahip bir spor otomobil olarak, en güçlü Ferrari'yi isteyen  alıcıları amaçlıyor.

340 km/s’lik son hız!
6.5 litre V12 yapılı 789 HP’lik motora sahip Ferrari 812 Superfast, 7000 d/d’de 718 Nm’lik maksimum tork değeri sunuyor. Dikkat çekici maksimum tork değerinin % 80’i 3500 d/d’de beklenenden daha erken şekilde elde edilebilirken, hem sürüşü iyileştirme hem de düşük devirlerde bile hızlanma sağlıyor. Söz konusu bu performans düzeyleri, kısmen yüksek-performanslı bir motorda ilk defa 350 barlık doğrudan enjeksiyon sistemi kullanılarak ve bunun kavramsal olarak doğal emişli F1 motorlarınınkinden türetilmiş değişken geometrili alım parçaları ile eşleştirilmesiyle elde edilmiştir. 812 Superfast'in çift kavramalı şanzımanı, vitesler arasında daha kısa vites yükseltme ve düşürme süreleriyle kombine edilmiş, gaz tepkisini daha da keskinleştiren özel vites oranlarına sahip. 340 km/s’lik son hıza sahip olan Ferrari 812 Superfast, 0-100 km/s hızlanmasını 2.9 sn’de tamamlıyor. 
812 Superfast, sportif hatları ve boyutlarıyla 1969 model muhteşem 365 GTB4'ün arka kısmını andıran iki-kutulu tasarımı ile fastback özelliklerine sahip. Kanatların tasarımı arka kısmı görsel olarak kısaltıyor ve 812 Superfast’i, V12 motorun sağladığı güç hissini pekiştiren atletik tekerlek bombeleri ile karakterize ediyor. Motor kaputu üzerindeki oyulmuş havalandırma tertibatının tasarımı içerisine entegre edilmiş ful-LED farlar da ayrıca ön tekerlek kemerini saran ve bununla entegre ön kası vurguluyor. 812 Superfast’in arka görünümü ise Ferrari geleneğinden ilham almış dört adet yuvarlak arka far, yatay hatlar etrafında göz alıcı tasarımı vurguluyor. Bu sayede görsel olarak 812 Superfast'e, hem rüzgarlığını hem de kabinini alçaltan bir duruş da kazandırıyor.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..