Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

CHEVROLET, iLK ÇEYREKTE REKORLA TANIŞTI

General Motors markalarının en çok tercih edileni olan Chevrolet, Avrupa pazarında ilk çeyreği rekorla geçti.Bu rekor şüphesiz Cruze, Aveo ve Spark sayesinde kırıldı. Yenilenen ve güzelleşen modeller teknolojik  özellikleri ve hesaplı fiyatlarıyla  ön sıralara çıktılar.
.Chevrolet; GM markalarının Generali olduğunu hissettiriyor!
Chevrolet Avrupa’nın satışları % 7,8 artarken, pazar payı yüzde 1,36 ile şirket tarihindeki en yüksek seviyesine ulaşırken
sektör genelinde satışlar yüzde 8,7 geriledi, düşüşten özellikle güney ülkeleri etkilendi.
Malibu ve Cruze station wagon modellerinin lansmanıyla Chevrolet’nin 18 ay içerisinde 10 yeni
model sunma planı tamamlanıyor.
Chevrolet Avrupa, 2012’nin ilk çeyreğinde Batı ve Orta Avrupa Bölgelerinde 55,104 otomobil ve SUV satışı gerçekleştirerek önceki yılın aynı dönemine göre satış miktarını yüzde 7,8 artırırken sektör genelinde satışlar aynı dönemler arasında yüzde 8,7 geriledi. Chevrolet Avrupa, böylece ilk çeyrek pazar payını, kendi tarihindeki en yüksek seviye olan yüzde 1,36’ya ulaştırdı. 2011’in ilk çeyreğinde şirketin pazar payı yüzde 1,15 olmuştu.

Chevrolet Avrupa Başkanı Susan Docherty, “Yılın ilk üç ayında Batı ve Orta Avrupa’nın 32 ülkesinden 23’ünde pazar payımızı artırmayı başardık. Bu, içinde bulunduğumuz zorlu ekonomik ortamda cesaret verici bir sonuçtur” diyerek şunları ekledi: “Bu sene gelecek olan Cruze station wagon ve Malibu ile birlikte sadece 18 ay içinde 10 yeni modelin lansmanını yapmış ve büyümeye devam etmenin temellerini atmış olacağız.” Chevrolet yedi ülkede ilk çeyrekde şu ülkelerde en yüksek pazar paylarına ulaştı: Avusturya (%1,27), Danimarka (%7,99), Fransa (%0,99), Polonya (%3,98), Türkiye (%2,79) ve İngiltere (%0,83).

Batı ve Orta Avrupa’da Chevrolet’nin Ocak-Mart 2012 döneminde en çok satılan modelleri, Yeni Chevrolet Aveo hatchback ve notchback olurken (15.800) onları şehrin küçük otomobili Chevrolet Spark (15.000) ve kompakt otomobil Chevrolet Cruze izledi (10.000). Aile tipi Chevrolet Orlando 6.900 adet ve Chevrolet Captiva SUV 6.800 adet satıldı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..