Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

VOLKiCAR V1 CHALLENGE 9 EYLÜL’DE AYDIN MALAZGİRT MEYDANI’NDA


Türkiye’nin şehir içinde gerçekleşen tek motorsporları organizasyonu V1 CHALLENGE’ın 3.Ayak mücadelesi Aydın'ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 90. Yıldönümü Etkinlikleri kapsamında 9 Eylül Pazar günü Aydın Malazgirt Meydanı’nda gerçekleşecek. 

ÜretimiVolkan Işık tarafından yapılan VOLKİCARile gerçekleştirilen Türkiye’nin ilk özgün motorsporları şampiyonasıV1 CHALLENGE’ınyeni 2012 sezonun ilk yarışı 

27 Mayıs tarihinde Tarsus’ta gerçekleştirilmiş 10 bine yakın izleyici sayısına ulaşmıştı. 2’inci ayak ise İzmit Körfez Yarış 

Pisti’nde Serdar Bostancı, Murat Bostancı ve Yalçın Arsan gibi tecrübeli misafir pilotların da katılımıyla müthiş bir mücadeleye sahne oldu.
V1 Challenge’ın3’üncü ayağı ise geçtiğimiz sene balkonlardan sarkan seyirci görüntüleriyle hafızalara kazınan Aydın’da 9 Eylül Pazar günü gerçekleşecek.

Geçen sene 5 bin kişi seyretti 
Motorsporlarına ilgi duyan herkesin ücretsiz olarak seyredebileceği V1 Challenge organizasyonu, Aydın Malazgirt Meydanı’nındasaat 14.30’da başlayacak. Geçen sene gerçekleşen ilk yarışta, parkur etrafında adeta kalın bir duvar ören seyirciler, V1 Challenge’ın dişe diş mücadelesini balkonlardan seyredebilmek için sıraya girmişti. Bu yıl yine, Aydınlılar, 16 tane rengarenkVolkicar ile yapılacak V1 Challenge mücadelesini heyecanla bekliyor. 

Yarışın galibine 6 bin lira ödül
Ödüllendirme sistemiylede Türkiye’de bir ilk yaratan V1 Challenge’ın her yarışında ilk üç sırayı paylaşan pilotlar para ödüllünün sahibi olacak. Sporcuyu ve motorsporlarını destekleyen bu uygulamayla, bu sene yarışı 1’nci bitiren pilot 6 bin lira, 2’inci 4 bin lira, 3’üncü ise 2 bin liranın sahibi olacak. Sezon boyunca koşulacak toplam 7 yarışta aynı pilot 1’inci olursa, 42 bin lira kazanmış olacak.


V1 Challenge’ın bundan sonraki yarışları, sırasıyla; 9 Eylül Aydın,15 Eylül İstanbul, 7 Ekim Antalya, 4 ve 11 Kasım İzmir’de gerçekleştirilmesi planlanıyor. 


TeliaSonera’nın ana sponsoru olduğu V1 Challenge’a, Lassa, Castrol, ISS Catering Services, CMS, Vakkorama ve Power FM ise co-sponsor olarak destek veriyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..