Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

NISMO; HEYECAN VERiCi, YENiLiKÇi JUKE NISMO'YU TANITIYOR

Juke NISMO, Avrupa’daki ilk NISMO markalı araç olacak
 Japonya’daki Nissan NISMO departmanı tarafından tasarlanıp geliştirildi
 Aracın iç ve dış tasarımı tekrar gözden geçirildi
 Doğrudan enjeksiyonlu 200PS 1,6 litre turbo motor ile çalışıyor
 İki aktarım seçeneği ile birlikte sunuluyor: 2WD manüel şanzıman veya 4WD CVT şanzıman·          

Üstün kulanım ve çeviklik özellikleriyle daha çekici, canlandırıcı ve heyecan verici bir sürüş deneyimi yaşamanızı sağlayacak şekilde ayarlanan özel şasisi ile birlikte satışa sunuluyor

Üretime hazır vaziyetteki Juke NISMO, Nissan’ın 24hr yarış kampanyasını desteklemek amacıyla haziran ayında Le Mans’ta gerçekleştirilen ilk tanıtımının ardından bu şehrin sadece 210 km doğusunda bulunan Paris’teki Otomobil Fuarında ilk gösterimine çıktı.

Juke NISMO, Nissan için iki heyecan verici ilki temsil ediyor. NISMO (NISsan MOtorsport) serisinin Avrupa’da üretilen ilk modeli olmakla kalmıyor aynı zamanda Birleşik Krallıkta tasarlanan ve en iyi satış oranına ulaşan Compact Crossover modelinin ilk ulaşılabilir performans değiştiricisinin üretildiğini de müjdeliyor.
2010 yılında Juke modelini lanse ederek Compact Crossover sektörüne öncülük eden Nissan, NISMO versiyonuyla yeni bir çığır açıyor. Daha önce Tokyo ve Cenevre’de düzenlenen Uluslararası Otomobil Fuarında konsept olarak tanıtılan Juke NISMO’nun üretim versiyonu Nissan’ın en başarılı yarış arabalarıyla aynı DNA’ya sahip. 1980’lerin sonlarında üretilen klasik Skyline serisi yarış arabalarından Japonya’da üretilen Super GT modeline ve GT-R GT1 dünya serisine kadar tüm NISMO araçları yenilikçi mühendislik, çeviklik, heyecan ve yarış kazandıran devinim ile özdeşleşmiş durumda.

Nissan, NISMO ürün yelpazesini geliştirmek için cesur bir plan uygulamaya koyuyor. Juke NISMO bu seriye öncülük edecek, diğer modeller ise Juke NISMO’nun tekerlek izlerini takip edecek. Tüm çeşitler NISMO mühendislik ile – Nissan’ın Japonya’daki motor sporları departmanı – geliştirilecek; spor odaklı kullanım, performans ve heyecanın yanı sıra farklı bir tasarım ve bireysellik seçeneklerini sunacak.Nissan Juke NISMO, standart Juke modelinin radikal tasarımını NISMO’nun motor sporları alanındaki uzmanlığından esinlenerek gerçekleştirilen sportif performans artırımı ile birleştiriyor. Eklenen yeni özellikler arasında Juke modelini daha etkili, dinamik ve güçlü bir tasarıma kavuşturan yeni bir aerodinamik paketi yer alıyor. Yeni model daha alçak ön ve arka tamponlara, daha geniş kanatlara ve tavan eteğine sahip. Ayrıca, araçta arka kısmındaki hava akışını kontrol eden ayarlı rüzgâr ızgarası ve arka rüzgârlık bulunuyor. Gerçek bir NISMO modeli olan yeni Aero Pack sadece şov amaçlı değil aynı zamanda motor sporları deneyiminden esinlenerek hava akışının geliştirilmesine de fırsat tanıyor.
225/45 R18 tip lastikli 18 inç boyutundaki yeni cesur tekerlekleri daha iyi bir yol tutuşu sağlayarak Juke modelinin yol hâkimiyetini arttırıyor.

NISMO etkisi dünyada ilk olarak Paris Otomobil Fuarında gösterime sunulan kabin içinde de kendini göstermeye devam ediyor. Koltuklar, direksiyon, pedallar, göstergeler, vites kolu ve kapı giydirmeleri sportif bir sürüş ortamı yaratacak şekilde yeniden tasarlandı. Aracın performans özelliğini daha fazla ön plana çıkarmak için kırmızı dikişli, özel süet işlemeli NISMO spor koltuklar ile Alcantara kumaştan yapılma bir direksiyon kılıfı eklendi. Tüm bunlar birlikte ekstra sportif bir görünüm ve konfor sağlıyor.

Juke NISMO, mevcut DİG-T modeline uyarlanan doğrudan enjeksiyonlu 1,6 litre benzinli turbo motorun kendisine göre ayarlanmış bir versiyonu ile çalışıyor.  Nissan’ ın radikal DeltaWing Le Mans yarış arabasına uyarlanan 1,6 litre turba motorla aynı felsefeyi paylaşan bu motor versiyonu 6.000 devirde 200PS beygir gücüne, 2.400 – 4.800 devirde ise 250Nm çekiş gücüne ulaşıyor.

Juke NISMO, iki aktarım seçeneği ile satışa sunulacak: 2WD ve 4WD. 4WD seçeneği, standart olarak CTV şanzıman ile birlikte geliyor. Bu gelişmiş birim sürücünün vites kolunu kullanarak yedi farklı hız seçebilmesine olanak tanıyan manüel moda sahip. 4DW versiyonları ayrıca Nissan’ın yenilikçi ALL MODE 4 x 4-i sistemi ile donatılmış durumda. Bu tork yönlendirme sistemi ön ve arka akslar ile yan taraflara eşit güç dağılımı gerçekleştirerek daha iyi bir yol tutuşu ve kalkış seçeneği sunuyor.

Performans açısından bakıldığında, 200km/s maksimum hıza sahip 4WD modeli 0 kilometreden 100 kilometreye 8,2 saniyede çıkarken 215km/s maksimum hıza sahip 2WD versiyonu 0 kilometreden 100 kilometreye 7,8 saniyede çıkabiliyor.

 Juke NISMO, ünlü NISMO markasını taşıyan bir araca yakışacak şekilde gelişmiş viraj alma performansı, yol tutuşu ve doğrudan kullanım hissine göre uyarlanan bir şasi ile destekleniyor. Yay oranları yüze 10 arttırılan aracın amortisörleri ve direksiyon sistemi çevik, sportif bir his uyandıracak şekilde modifiye edildi.

NISMO Hakkında
·         NISMO, Nissan’ın üstüm performans markasıdır. Marka, 1984 yılında kurulan Nissan Motorsports International Co. Ltd (NISMO) şirketinin öncülük ettiği geniş kapsamlı Nissan motor sporu aktivitelerinden esinlenilerek yaratılmıştır.
·         NISMO, günümüzde kullanıcılara performans ve teknik inovasyonun eşsiz bir birleşimini sunmaktadır. NISMO’nun yarışlarda kendini ispatlayan teknolojisi ile desteklenen NISMO araçları kullanmanın verdiği heyecanı herkes yaşayabilir.
·         NISMO, şu an önemli bir motor üreticisi olarak Japonya’nın yerli SUPER GT serilerini ve Dünya Dayanıklılık Şampiyonası (World Endurance Championship – WEC) da içeren GT ve spor araba yarışlarında, Le Mans 24hr ile Avrupa ve Amerika’daki Le Mans Serilerinde en üst düzeyde faaliyet göstermektedir.
·         NISMO’nun geliştirdiği Nissan GT-R yarış arabaları 2011 yılında düzenlenen SUPER GT yarışında sürücü ve takım kategorilerinde, FIA GT1 Dünya Şampiyonasında ise sürücü kategorisinde birinci oldu. NISMO’nun geliştirdiği motorlar Le Mans 24 Hours, Kıtalararası Le Mans Turnuvasın ve Le Mans Serilerinde LMP2 klasmanını kazandı. Nissan, 2012 yılında LMP2 klasmanındaki yarışmacılara 14 adet motor tedarik ediyor. NISMO, ayrıca All-Japan Formula 3 Şampiyonasında sürücü ve araç kategorilerinde birinci oldu.
·         NISMO, dünya çapında çeşitli şampiyonlarda kullanıma uygun Nissan GT-R NISMO GT3 serisini satışa sunuyor.
·         NISMO, geçen yılki Le Mans 24hr etkinliğinde ilk kez tanıtımı yapılan dünyanın çığır açan ilk tam elektrikli yarış arabası LEAF NISMO RC’yi de geliştirdi. Mümkün olanın sınırlarını genişleten bu araç, teknolojik açıdan geliştirilen motor sporlarında yeni bir çağın habercisi
·         Japonya’da düzenlenen ünlü NISMO Festivali aracılığıyla destekçileri ile iletişime geçen NISMO, 30.000 hayranını yılsonu müzik etkinliğiyle buluşturuyor. “Nissan’ın Yarış DNA’sını” temsil eden bu festivalde, Nissan’ın eski sportif araçları ve yıldızları ile günümüz yarış arabalarından örnekler sergileniyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..