Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

RENAULT'DAN YENi CLIO R.S. 200 EDC

Çift kavramalı EDC vites kutusu, Renault Sport tarafından geliştirilen yeni motor 1.6 Turbo 200 bg ile Renault'nun spor otomobil yelpazesi genişlemeye devam ediyor.. Yeni Renault Clio R.S. 200 EDC; istenen kullanıma göre sürücüsünün amaçlarına uygun şekilde kendini gösteriyor : sakin, açıkça sportif, şehirli yada otobancı, aile veya tamamen haz tutkunu, gibi..


Keyifli olduğu kadar 100 kilometrede 6,3 litrelik yakıt tüketimi ile tasarrruflu ve çevreci.
Renault Sport Technologies tasarımına sahip ve Dieppe (Normandiya) 
fabrikasında üretilen Yeni Renault Clio R.S. 200 EDC Mart'tan itibaren siparişle getirilecek..

Yeni Renault Clio R.S. 200 EDC: Güzellik ve sportif adrenalin karışımı
Yeni Clio R.S. 200 EDC, duygu odaklı, yüksek performans ve F1’e göz kırpan, sade, duygusal ve sıcak bir tasarım sunuyor.


Renault Sport Technologies’nin en yenisi, sportif tarzının özgünlüğü ile dikkat çekiyor : özel tamponlar ve eşikler, çift egzoz çıkışı, cömert boyutlu jantlar… Coupé profilli beş kapılı gövde çok yönlülük anlamında açık bir üstünlük sunarken, Renault Sport’un sportif kodları güç ve sadelik ile kendini gösteriyor.


Renault Sport araçlarında, tarza ait detaylar tekniğe de yansıyor. Arka difüzör ve rüzgarlık ideal bir aerodinamik etkinlik için birlikte tasarlandı. Arka difüzör arka desteğin artırılmasında %80 katkıda bulunuyor. Özel tasarımlı rüzgarlık %20 ilave destek sunuyor. F1 kanadı gibi, difüzör ve rüzgarlık tüm R.S. gamının güçlü ve ortak yönlerini oluşturuyor. Bunlar, Renault’nun otomobil sporunun kralı olan Formula 1’deki başarılarını hatırlatıyor.


Önde, R.S. kısaltması logo altında yer alarak ızgaraya katılıyor. Izgaranın alt bölümüne entegre park ışıkları rolü oynayan LED gündüz farları, gündüz ve gece tanınabilir bir görsel imza çiziyorlar. Egzoz çıkışları difüzöre tamamen entegre ve çok belirgin dikdörtgen bir anahatla ön plana çıkarıtılıyor.
Yeni Renault Clio R.S. 200 EDC biri sembolik ve özel rengi “Sirius sarısı” olmak üzere 5 farklı renk sunuyor.


Rahat ve enerji dolu iç mekan
Baskın siyah tonunun şıklığına kontrast yaratan kırmızı rengi bakışları Yeni Clio R.S.’in üzerine çekiyor ve iç mekanı farklılaştırıyor. Yeni Clio tarafından benimsenen tutkunun rengi olan kırmızı, Renault Sport ile sportiflik anlamına geliyor. Emniyet kemerleri ve gösterge panelinin ibreleri çok görünür şekilde bunu vurguluyor. Kırmızı renk, dikişler ve spor direksiyonun sıfır noktası ile aynı zamanda havalandırma çerçeveleri ve kapı çıtaları üzerinde de kullanılmış. Vites kolu topuzu da kırmızı detaylar sunuyor.


Renault Sport araçların geleneksel güçlü noktası olan yan takviyeli koltuklar, Clio R.S.’den beklenen konforu ve beklenen kusursuz korumayı sağlıyor. Kırmızı dikişli siyah deri koltuklarda seçenek olarak sulunuyor.


Downsizing Turbo motor, EDC vites kutusu

1.6 benzinli Turbo motorun 6 vitesli çift kavramalı kutu ile birleşimi, Yeni Clio R.S. 200 EDC’ye özel. 200 bg güç ve 240 Nm tork, manuel veya otomatik olarak seçilebilen vites kutusu yer alıyor.


Motor ve EDC kutusunun birlikteliği, Renault Sport Technologies mühendisleri tarafından gerçekleştirilen titiz çalışmanın sonucu. Yeni Clio R.S. 200 EDC gündelik keyif için için düşük devirlerden itibaren yüksek bir tork ve kendinden emin sportif bir kullanım için yüksek hızlardagüç ve hızlanma.

0’dan 100 km/saate çıkmak için 6,7 saniye, 1000m durma deparını aşmak için 27,1 saniye ve pistte 230 km/saatlik maksimum hız: Yeni Renault Clio R.S. 200 EDC şehirli bir Clio’da uyuyan bir Renault Sport.


Ön takımda : Pseudo Mc Pherson mimarisi tekerlek düzlemi seviyesinde sertlikten kazanmak için büyük boyutlu unsurlarla korunuyor : merkez taşıyıcı, rulman, amortisör. Daha büyük bir amortisör hidrolik ve konfor/gövde desteğini iyileştiriyor. Aynı şekilde, ön fren klasik ama çok iyi boyutlandırılmış bir teknoloji (Laguna V6’da olduğu gibi 320 mm)

Arka takımda: denge çubuğu sertliği (Clio III R.S.’e göre denge çubuğu sertliği %10 ve Yeni Clio’ya göre %60 artırılmış), 260 mm’lik arka fren diskleri.Bir otomobilde adeta iki otomobil.

Yeni Clio R.S. 200 EDC sınıfında eşi olmayan biz dizi yeniliği bir araya getiriyor. « Normal » kullanımda Yeni Clio R.S. bir Clio’dan beklenen bütün özelliklere sahip : sessizlik, konfor, kullanım tasarrufu. Dinamik kullanımda, « Sport » veya « Race », araç müthiş bir spor araç haline geliyor.

R.S. Drive : Seçilebilen sportiflik


« R.S. Drive » butonuna dokunma vites kutusunun (geçiş kuralları / geçiş süresi) ve motorun (pedal ve ses tepkisi), ESC’nin ve ASR’nin tavrı, direksiyon hissi eşleştirmesini değiştiriyor.


3 moda göre çalışan bu sistem : ‘Normal’, ‘Sport’ veya ‘Race’ Yeni Clio R.S. 200 EDC’nin kişiliğini istek, ihtiyaç ve kullanım amaçlarına göre oldukça farklılaştırılmış şekilde şekillendiriyor. Yeni Clio R.S. 200 EDC kullanmak, bir otomobilde, bir çok otomobile sahip olmak demek.


R-Sound etkisi : Efsanevi sportif sesi taklit eden uygulama

R-Link tablet ile bağlantılı bu uygulama hoparlörler yolu ile bir motor karakteri gerçek sesi simüle ediyor. 3 tanesi Yeni Clio R.S.’e özel 7 ses bulunuyor : Alpine A110, R8 Gordini ve hatta Nissan GTR. Sesin işletim algortiması gerçekçi bir şekilde motor hızını, gaz pedalı konumunu, araç hızını içeriyor. Ses sistemi tarafından sağlanan sesli parametreler, volümden başlayarak ekrandan ayarlanabiliyor. İlgi çekici bir motor sporu ambiyansına dalmanın eğlenceli ve gerçekçi bir şekli.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..