Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

BOM / BMW EKiBi PiSTTE (ve YARIŞ TAKViMi)

Son 5 yıldan beri  ulusal ve uluslararası yarışlara abone olan (BOM) Borusan Otomotiv Motorsport Takımı, sezonun ikinci etabını 6 Nisan Cumartesi günü 12H Hungary’da koşacak.

 12 saat kesintisiz devam edecek Endurans serisi yarışta Borusan Otomotiv Motorsport; Can Artam, Levent Kocabıyık, İbrahim Okyay, Aytaç Biter, Selçuk Salargil pilotajında yarışacak..

Borusan Otomotiv tarafından, Türkiye’de motor sporlarının gelişimine ve Türkiye’nin yurtdışında tanıtımına katkı sağlamak amacıyla kurulan Borusan Otomotiv Motorsport, sezonun ilk endurans serisi yarışına Macaristan’da düzenlenen 12H Hungary yarışıyla başlıyor. Endurans serisi yarışlarına 5’inci kez ev sahipliği yapacak Hungaroring Pisti’nde Borusan Ototmotiv Motorsport, tecrübeli pilotları Aytaç Biter, Can Artam, Levent Kocabıyık, İbrahim Okyay ve Selçuk Salargil ile mücadele edecek.
Geçtiğimiz sene 24H Dubai, 24H Barcelona ve 6H Roma yarışlarıyla endurans serilerinde tecrübe kazanan takım, bu yarışta BMW M3 otomobiliyle start

alacak. Takım 6 Nisan Cumartesi sabah 08.00’den akşam 20.00’e kadar aralıksız yarışacak. Toplam 11 ülkeden 23 takım, 56 pilotun katılımıyla geçekleşecek yarışta hem otomobilin hem de pilotların 12 saat sürecek değişken şartlara karşı mücadelesi ön planda olacak.


Borusan Otomotiv Motorsport’un nisan ayındaki diğer yarışları ise 14 Nisan’da İzmir’de başlayacak Türkiye Pist Şampiyonası ile 28 Nisan’da Slovakya’da gerçekleşecek ETCC’nin 3 ve 4’üncü yarışları (Avrupa Binek Otomobiller Kupası) olacak.


Borusan Otomotiv ana sponsorluğunda yarışan takımın diğer sponsorları Toshiba, Castrol Edge, Borusan Lojistik ve Glasurit.

Borusan Otomotiv Motorsport 2013 Yarış Takvimi


24  Mart                        Monza/İtalya                ETCC 1&2 Yarışlar 


24  Mart                        Nottwil/İsviçre             BMW Fitness Camp


31 Mart             Hamburg/Almanya        Formula BMW Technical workshop


06 Nisan                       Hungaroring/Macaristan            Endurance 12H Series


14 Nisan                       İzmirpark/İzmir                       TPŞ 1&2 Yarışlar


21 Nisan                       Münih/Almanya             Formula BMW Welcome Event


28 Nisan           Calafat/İspanya             Formula BMW On Tarck Event 1


28 Nisan                       Slovakiaring/Slovakya   ETCC 3&4 Yarışlar


12 Mayıs           Silverstone/İngiltere      Formula BMW Simulator Traning 1


19 Mayıs           Salzburgring/Avusturya  ETCC 5&6 Yarışlar

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..