Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

MOTORSPORLARINDA YENi BiR DÖNEM Mi BAŞLIYOR?

TOSFED ve İntercity işbirliğiyle İntercity İstanbulpark'ta pist şampiyonasının iki etabı gerçekleştirilecek..İntercity'nin sponsor olacağı yarış bu haftasonu Kurtköy'deki İstanbulpark Pisti'nde gerçekleşecek.
TOSFED Başkanı Metin Çeker'in  Çırağan Sarayı Enderun Salonu'nda  yapılan ilk basın toplantısı basın mensupları ve sosyal medya tarafından büyük ilgi gördü.
Genelde olumlu ve umut verici bir hava içinde geçen toplantının
en önemli tarafı iki genç pilotumuzun Türkiye'nin adını duyurmak adına girdikleri çabalardı.Bu yönden Kaan Önder ve Gün Taşdelen'in desteklenmesi umutverici bir gelişmedir..

İntercity Başkanı Vural Ak, İstanbulpark'ın yılın her günü motorsporlarına ve sürüş eğitimine katkısı olacağını bunun için çabaladıklarını pistin yanındaki boş alanları ise rallikros yapılabilecek hale getireceklerini, Kenan Sofuoğlu'nun katılacaği ilk dünya şampiyonasının İstanbulpark'ta olacağını bir çok uluslararası yarışın yapılması için  çabaladıklarını ifade etti.

Ülkü Motosporları'ndan Ümit Ülkü, 2014 ylında yurtdışında da yarışmak istediklerini söylerken diğer konuşmacılar ise Loft Tmax'tan Taner Şengezener ile Borusan Otomotiv'den İbrahim Okyay'dı..

Tosfed Başkan Vekili başarılı çalışmaları sebebiyle Kaan Önder'e ödül verildi..
Bir otomobilsever olarak Yıllarını motorsporları camiasına vermiş Metin Çeker'in Türkiye'de motorsporlarını ayağa kaldıracağını ,bir çok başarılara  ulaşacağına/ulaşılacağına inanıyorum...

Konuyla ilgili basın bülteni aşağıda yer alıyor..

''Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) ile Intercity firması arasında yapılan anlaşma sonucunda Intercity, Türkiye Pist Şampiyonası’nın iki ayağına isim sponsoru oldu. Anlaşmaya göre; şampiyonanın iki ayağı Intercity sponsorluğunda, Intercity İstanbul Park Pistinde gerçekleşecek.

31 Ağustos ve 1 Eylül tarihlerinde İstanbul Park Pistinde gerçekleştirilecek olan Türkiye Pist Şampiyonası’nın (TPŞ) 4’üncü ayağı öncesinde Çırağan Sarayı’nda düzenlenen Basın Toplantısı, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Medya Sözcüsü ve Yönetim Kurulu Üyesi olan Ömer Erdem’in açılış konuşması ile başladı. Ömer Erdem, TOSFED’in bundan sonra medya iletişimini daha sık sağlayacaklarını ve bu tür basın toplantıları ile bilgi vereceklerinin altını çizdi.

Daha sonra, TOSFED Başkanı Metin ÇEKER konuşmasına başkan olarak seçildikten sonra düzenlenen bu ilk basın toplantısına katılan tüm medya mensuplarına, Türkiye Pist Şampiyonası’nda yarışan takım yöneticileri ve sporculara teşekkür ederek başladı. Özellikle Intercity firmasına, dünyaca ünlü İstanbul Park Pisti’ni yeniden spora kazandırdığı ve federasyona destek verdiği için teşekkür etti. 

(Tosfed'in Basın toplantısı Çırağan Sarayı'nda Yapıldı. )

Intercity firması Yönetim Kurulu Başkanı Ali Vural AK ise yaptığı konuşmada, TOSFED ile yapılan anlaşma ve Intercity İstanbul Park pistinde yeni dönemde yapılacak projeler ile ilgili bilgiler verdi.

Ardından Türkiye Pist Şampiyonası’nda yarışan takımlarının yöneticileri; Borusan Otomotiv Motorsport adına İbrahim Okyay, Loft T-Max Racing adına Taner Şengezener ve Ülkü Motorsport adına Ümit Ülkü söz aldılar.

Toplantı dahilinde, bugüne kadar kartingde Türkiye Şampiyonluğu, Doğu Avrupa Şampiyonluğu, Rotax Kış Kupası birinciliği gibi başarılara imza atan Borusan Otomotiv Motorsport pilotu Kaan Önder de ödüllendirildi. Formula1 pilotu olmak için eğitim verilen dünyanın en ciddi organizasyonlardan biri olarak gösterilen Formula BMW Talent Cup’ta ikinci kez birinciliği kazanması nedeniyle TOSFED adına ödülünü TOSFED Başkan Vekili Dr. Sinan Kılıç verdi.

Ayrıca TOSFED tarafından 2013 FIA Akademi seçmelerinde Türkiye’yi temsil edecek olan “Genç Sürücü” Ömer Erdem tarafından açıklandı. Üç kez Türkiye Karting Şampiyonu olan 1993 doğumlu Gün Taşdelen’in 23-25 Eylül tarihlerinde Abu Dhabi de yapılacak olan seçmelere Türkiye adına katılacağı bildirildi. Gün Taşdelen ise bu habere çok sevindiğini ve seçmelerde kazanmak için elinden geleni yapacağının sözünü verdi.''

 Çırağan  Kempinski'den manzaralar..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..