Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

VOLVO, O KADAR RAHAT Ki HAMSTER BiLE KULLANIYOR!

Volvo sağlam araçlarıyla bilinir. Güvenlik öncelikli bir çok teknolojiyi içinde barındıran Volvo markalı araçları; son dönemde farklı reklam, film gibi etkinliklerde görüyoruz. Özellikle adrenalin seviyesini en üst düzeye çıkarma eğilimindeki   hareketler
Volvo'yu daha bilinir yapıyor. Geçtiğimiz günlerde Volvo Başkanı'nın bizzat test ettiği 30 metre yükseklikte ki FMX modeli şüphesiz manzara, risk, heyecan, sıradışı gibi yönleriyle unutulmayacak bir reklamdı.
Şimdide 15 tonluk bir kamyon, hamsterin kontrolüne geçmiş durumda! Hamsterin yetenekleri, Volvo'nun kullanışlılığı, pratikliğini aşağıdaki basın bülteninde okuyabilirsiniz;
 175 gram ağırlığındaki Charlie, ‘The Hamster’ adlı yeni filmde bir Volvo FMX'i hiç zorlanmadan kullanabiliyor.

‘The Ballerina Stunt’ın viral başarısından bir yıl sonra, Volvo Kamyon bir kez daha olağanüstü akrobasi gösterileri sunuyor. Geçen hafta yayınlanan ‘The Hook’un ardından, şimdi sıra bir sonraki film olan ‘The Hamster Stunt’a geldi. Bu filmde, 15 tonluk, Dinamik Direksiyon özelliğine sahip bir Volvo FMX'i yönlendirmenin ne kadar kolay olduğu gösteriliyor. Bunun için de İngiltere’de özel olarak eğitilen Charlie isimli hamstera Volvo’nun inşaat serisi kamyonunu İspanya'daki bir taş ocağının yamacında sürmesine izin veriliyor.

Otomotiv endüstrisinde şu anda eşi bulunmayan Volvo Dinamik Direksiyon özelliği sayesinde bir elektrik motoru, sürücünün kas gücünün yerine geçtiğinden 175 gram ağırlığındaki bir hamster bile kamyonu yönlendirebilir hale geliyor.
Sistemin yazılımını geliştiren Volvo Kamyon mühendislerinden Jan-Inge Svensson, “Düşük hızlarda, ağır yüklü bir araca manevra yaptırmak o kadar kolay ki bu işi tek parmağınızla bile başarabilirsiniz. Aracı otoyolda kullanırken bu dinamik direksiyon sistemi, eşsiz direksiyon stabilitesi sağlıyor” dedi.

#TheHamsterstunt, Volvo Kamyon'un yeni modellerinin yer aldığı birçok muhteşem testten biri. #TheHook'da ise Volvo Kamyon Başkanı Claes Nilsson, yerden 20 metre yükseklikte asılı olan bir Volvo FMX'in ön panelinde, ‘The Ballerina Stunt’ filminde ip cambazı Faith Dickey de bir otoyolda seyir halinde olan iki Volvo FH'ın arasında dengede duruyordu.

Claes Nilsson, “Filmlerimiz, yeni kamyon modellerimizin teknolojik yeniliklerini benzersiz bir şekilde gösteriyor. Gelecekte olağanüstü testlerimizi içeren başka filmler de yayınlayacağız.” dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..