Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

VE SONUNDA İSTANBUL'DA PiST YARIŞLARI DA BiTTi!

Sezonun sondan ikinci yarışı İstanbul Park'ta gerçekleştirildi.. TOSFED organizasyonunda 
2013 Türkiye Pist Şampiyonası´nda sezonun  beşinci etap yarışları Intercity sponsorluğunda 26-27 Ekim tarihlerinde Intercity İstanbul Park pistinde yapıldı. Toplam 31 pilotun mücadele ettiği organizasyonda her iki günde toplam 5 ayrı yarış
koşuldu...
26 Ekim Cumartesi günü koşulan Maxi Grup 1. yarışında (BOM) Borusan Otomotiv Motorsport pilotu Can Artam BMW M3 ile ilk sırayı alan pilot oldu.. Ülkü Motorsport pilotu Ümit Ülkü Porsche 997 GT3 ile ikinciliği elde ederken, Borusan Otomotiv Motorsport pilotu Selçuk Salargil BMW M3 ile üçüncülüğün sahibi oldu.
Super Grubun 10 turluk 1. yarışında, Borusan Otomotiv Motorsport pilotu Kaan Gürgenç BMW 320 ile damalı bayrağı ilk gören isim oldu. Loft T-Max Racing Team’den tecrübeli pist pilotu Cengiz Artam Opel Corsa S1600 ile ikinciliği kazanırken, Borusan Otomotiv Motorsport’tan Levent Kocabıyık BMW 320 ile üçüncülüğü elde etti.
 

Organizasyon pazar günü 3 yarış ve özel pist aktiviteleri ile devam etti. Maxi Grubun 2. yarışında Ümit Ülkü mekanik arıza nedeni ile start alamazken, ilk yarışın galibi Can Artam da rakibi ile yaşadığı temas sonucu lastik patlatarak pite girdi ve podyum şansını kaybetti. 10 turluk mücadele sonunda Borusan Otomotiv Motorsport pilotu Selçuk Salargil BMW M3 ile kariyerinin ilk birinciliğini elde ederken,   Ülkü Motorsport pilotu Ahmet Mutlubaş Porsche 997 GT3 ile ikinci ve aynı takımdan Galip Atar Porsche 997 GT3 ile üçüncü oldular.
 
Super grup 2. yarışında Borusan Otomotiv Motorsport pilotu Kaan Gürgenç BMW 320 ile bir kez daha birinciliğe uzanarak şampiyona için çok değerli puanları hanesine yazdırmayı başardı. Gürgenç’in takım arkadaşı Levent Kocabıyık BMW 320 ile ikinciliği elde ederken, Ülkü Motorsport pilotu Ahmet Mutlubaş Honda Civic Type-R ile üçüncülüğün sahibi oldu.
Birlikte koşulan Dizel ve 1600 grup yarışlarında da podyum mücadelesi heyecanlı çekişmelere sahne oldu. VW Polo ile yarışan Ülkü Motorsport pilotları Berk Ulu birinci, Efe Hatunoğlu ikinci ve Muhammed Ali Ülkü üçüncü olarak Dizel grup podyumunu oluştururken, 1600 Grupta da Peugeot 106 GTI ile yarışan Ülkü Motorsport pilotları Egemen Çivicioğlu birinci, Sedat Yılmaz ikinci ve Mehmet Yeğenüçüncü sırada finişe ulaştılar.
2013 Türkiye Pist Şampiyonası, 09-10 Kasım tarihlerinde İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde koşulacak olan 6.ayak yarışları ile sona erecek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..