Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

2014 iLE MOTORSPORLARINDA YENi SiTE ve SOSYAL MEDYA ATAGl

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu 2013 sezonunu kapatırken yeni sezonun hazırlıklarına da başladı..Etkinliklerin arttırılması, günümüzün vazgeçilmezi sosyal medyaya da önem verilmesi, bürokrasinin azaltılmaya çalışılması anlamında çabalar farkediliyor. Ancak,
motorsporlarının halka ulaşması, farkındalık oluşturulması deyim yerindeyse seyircinin arttırılmasıda çok önemli. Bu konuda öncelikle olarak aracı olmayan otomobilseverlerin  yarışlara ulaşımının kolaylaştırılması, sponsorlar yoluyla gerek bilet gerekse dikkat çekici çekilişlerin yapılması gerekiyor.Başta; yerli kamyon, traktör, kamyonet, sw ve diğer tip  otomobillerin pistlerde yarıştırılması da düşünülmeli. Ümit Erdim giibi sanatçı ve ilgi çekecek kişilerin gerek yarış, gerekse etkinliklerde veya  yarışlarda izleyici olarak görev almalarıda (ilgiyi motosrporlarına çekmek anlamında) bir katkıdır...

Her ne kadar ülkemizde motorsporları yeterli bir konumda olmayıp eksikleri çoks ada yeni yönetimin çabaları dikkat çekiyor..
2014 yılıyla ilgili hedefler ve geçen sezonun değerlendirilmesiyle ilgili toplantının basın bülteni aşağıda yer alıyor..
“TOSFED Yıl Sonu Değerlendirme ve Teşekkür Toplantısı”nda sporun paydaşlarına 2014 sezonunda uygulanacak yenilikler, projeler ve hedefler açıklandı…
21 Aralık günü The Seed’de düzenlenen “TOSFED Yıl Sonu Değerlendirme ve Teşekkür Toplantısı”nda, sponsor firma yetkilileri, medya mensupları, organizatör kulüp başkanları, üst düzey yöneticiler ve il gözetmen kurulu başkanları bir araya geldi.  
2013 yılı değerlendirmesi ve 2014 yılı planlarının açıklandığı toplantı, TOSFED Başkanı Metin Çeker’in açılış konuşması ile başladı. Etkinlikte ayrıca, Intercity  İstanbul Park pisti işletmecisi Vural Ak, Serenas Incentive Koordinatörü Emre Tan, Commodore Genel Müdürü Gökmen Erhan,  Ajanspress Satış Direktörü Volkan Çağlayan ile TOSFED Yönetim Kurulu Üyesi ve Medya sözcüsü Ömer Erdem konuşmacı olarak yer aldı.
FIA tarafından “2013 yılının Dünya’daki en iyi görevlisi” ödülüne layık görülen Zafer Eski’nin de bir plaketle ödüllendirildiği etkinlikte 2014 yılında otomobil sporlarında uygulanacak olan yeni düzenlemeler ve projeler video destekli sunumlarla konuklara anlatıldı.
TOSFED AKADEMİ GELİYOR
2014 yılında gerçekleştirilecek projeler arasında en önemlisi olarak dikkat çeken TOSFED Akademi sayesinde bugüne kadar keşfedilmeyen yeni yeteneklere büyük bir fırsat sunulacak. 25 ayrı ilde yapılacak olan, 18-35 yaş arası ehliyet sahibi tüm sürücülerin katılabileceği seçmelerle, il birincileri belirlenecek. Her ilin birincisi toplam 25 pilot adayı Intercity İstanbul Park pistinde 8 yarış yapmaya hak kazanacak.
 
TOSFED KUPALARI ARTIYOR
Türkiye şampiyonası organizasyonlarının yanısıra; TOSFED kupası birincilikleri ile yeni sezonda otomobil sporlarında yoğun bir takvim olacak.
Türkiye Şampiyonalarının bir alt ligi olarak organize edilecek olan TOSFED Kupası yarışları ise, farklı illlerde ulusal  organizasyon statüsünde gerçekleştirilecek. Ancak lisans ve kayıt ücretleri daha düşük bedeller olacak. AyrıcaTOSFED Kupaları ile ilgili devam eden pazarlama çalışmaları sonucunda; elde edilecek faydalar bu kupalardaki tüm sporculara eşit ve adil bir dağılımla yönlendirilecek.
Her geçen gün gelişerek büyüyen kapasitesi ile Offroad branşında Türkiye Şampiyonası haricinde yeni sezonda iki yeni kupa düzenlenecek. 6 yarıştan oluşacak TOSFED Trial Kupası ve 3 yarıştan oluşacak TOSFED Baja Kupası’nın startı verilirken,  TOSFED Pist Kupası da Türkiye Pist şampiyonası ile aynı haftasonu fakat ayrı günlerde farklı yarışlar olarak organize edilecek. Daha önce yapılan “25 Küçükadam” benzeri bir proje de, TOSFED Akademi kapsamında, TOSFED Karting Kupası adı altında 25 sporcu adayına yarışma imkanı sağlayacak.
Büyük ilgi gören drag yarışları da, standartlara uygun ve güvenli pistlerde bu kez TOSFED Drag Kupası olarak gerçekleştirilirken, tüm dünyada ilerlemeye devam eden ve FIA tarafından da sportif yönetmelikleri çalışılmaya başlanan drift etkinlikleri de, TOSFED Drift Kupası olarak organize edilecek.
SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ DE VAR
2014 programında, Sosyal Sorumluluk Projelerine de önem veren TOSFED, Ulaştırma Bakanlığı Yayın ve Eğitim Müdürlüğü’nün izni ve desteği ile Emniyet Genel Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülecek “Kamu Spotu Bilgilendirme Filmleri Projesi” ile trafikte hepimizin yaptığı yanlışları farklı bir açıdan gözler önüne sermeyi ve farkındalık yaratmayı hedefliyor.
Ayrıca Emniyet Genel Müdürlüğü ile ortaklaşa Milli Eğitim  Bakanlığı’nın izni ve desteği ile hazırlanacak “Velinizin karnesi nasıl?’’  projesi de, seçilecek pilot bölgedeki öğrencilerin araç kullanan velilerine not vermesi esasına dayanıyor…
LİSANS İŞLEMLERİNDE KOLAYLIK
TOSFED yeni lisans programı ile artık sporcular 7/24 online olarak kredi kartına taksit imkanı ile lisans işlemlerini gerçekleştirebilecekler. Ayrıca bu yeni uygulamada ödedikleri lisans bedelinin %30’luk katkı payının hangi kulübe ödeneceğini kendileri belirleyecekler.
SOSYAL MEDYA ATAĞI
2014 yılına resmi web sitesinin içerik ve arayüzünü değiştirerek hazırlanan TOSFED, ayrıca sosyal medya etkinlikleri ile de daha geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyor. Commodore firması ile yapılan anlaşma çerçevesinde facebook, twitter, instagram ve youtube gibi mecralarda daha etkin olmayı planlayan TOSFED, ayrıca iphone aplikasyonunu da kullanıma sunuldu. Android bazlı telefonlar için de benzer bir uygulama çok yakında aktif olacak.
Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nun aylık resmi dijital organı olan Start Finiş dergisi de her ay yayınlanmaya devam edecek. Aylık değerdirmeler, faaliyetlerin detayları, alınan kararlar, yapılan görüşmeler, satın alma ve mali durum şeffaf yönetim anlayışı gereği, kamuoyuna duyurulmaya devam edecek.
2014 TASLAK KURALLARI HAZIR
2014 sezonunda tüm branşlarda uygulanacak olan kuralların taslakları, 23 Aralık Pazartesi gününden itibaren 10 Ocak 2014 tarihine kadar Tosfed resmi web sitesinde yayında olacak. Kulüpler, sporcular ve takımlar bu tarihe kadar öneri ve düşüncelerini TOSFED’e iletebilecekler ve 10 Ocak tarihinde kesinlik kazanacak olan takvim ve kurallar 24 Ocak günü düzenlenecek olan “Şampiyonlar Gecesi”nde basılı olarak dağıtılacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..