Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Sosyal sorumluluk ve spor

 Off RoadMotorsporlarının en heyecanlı bir o kadar da doğayla içiçe, aynı zamanda hayat kurtaran yarışı, geçtiğimiz günlerde Edirne'de yapıldı..Yaşam umudunu arttıran organ bağışına dikkat çeken yarışta 16 Türk ve Yunan ekibi, Meriç Nehri kenarında birbirlerini geçmeye çalışırken dostluk örneği de verdiler.. 
Bu yıl ikinci kez düzenlenen "Hayata Bağış Offroad Yarışı" 03-04 Mayıs 2014 tarihlerinde kısa adı TOSFED olan Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu tarafından Edirne Valiliği, Edirne Belediyesi ve Hayata Bağış Derneği katkıları ile gerçekleştirildi.
Sosyal sorumluluk projesi olarak düzenlenen ve toplam 16 ekibin start aldığı organizasyona, 3 Yunanlı sporcu da katıldı. Tomas Gogos-Anastosios Emanouilidis ekibi Suzuki Jimny ile Sınıf 1´de mücadele ederken, Vasilios Dimitriasis de, Mitsubishi ile yarışan Yunus Ayhan´a co-pilotluk yaptı. Organ bağışına dikkat çekmek ve yaşam umudu olmak için gerçekleştirilen etkinlik sırasında, sporcu ve izleyiciler organ bağışında bulundular.

 Hayat, spor, doğa, dostluk
Organizasyon Pazar sabahı Edirne Selimiye Camii önündeki seramonik start ile başladı. Ekipler; Edirne Valisi Hasan Duruer, Sağlık Bakanlığı Danışmanı Tuna Bekleviç, Edirne İl Spor Müdürü Serhat Ocak, Edirne İl Emniyet Müdürü Rahmi Baştuğ, TOSFED Genel Sekreteri Mete Bayrakçı, Hayata Bağış Derneği Başkanı Mümin Uzunalan´ın da hazır bulundukları startın ardından Meriç Nehri kıyısında yer alan yarış parkuruna yöneldiler.

etap Edirne halkı ve offroad sevenlerin büyük ilgi gösterdiği yarışta, sürücüler zaman zaman zor anlar yaşadı. Çamurlu ve engelli parkurları aşmaya çalışan yarışmacılar hem zorlu doğa şartları hem de birbirleri ile kıyasıya mücadele ettiler.
Genel klasmanda Jeep CJ8 ile Ahmet Tınkır-Rafet Yılmaz ekibinin ilk sırayı elde ettiği yarışta, ikinciliği Mitsubishi Pajero ile Cengiz İnceli-Ali Günpay, üçüncülüğü de Jeep Cherokee ile Erkan Dağlar-Fatih Aydın ikilisi kazandı. En az genel klasman kadar çekişmeli geçen sınıf birinciliklerinde ise Sınıf 1´de Suzuki Samurai ile Hür Smeih Noyan-Tansel Yücel, Sınıf 2´de Suzuki Jimny ile konuk ekip Tomas Gogos-Anastosios Emanouilidis, Sınıf 3´de Mitsubishi Pajero ile Cengiz İnceli-Ali Günpay ve Sınıf 4´de Jeep CJ8 ile Ahmet Tınkır-Rafet Yılmaz birincilikleri paylaştılar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..