Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Audi'den otomatik pilotlu A7

 otonom otolarÇevreci, ekonomik, hafif ve tasarruflu araç çalışmalarında sürücünün emniyeti ve daha konforlu yolculuk yapması adına araştırmalar devam ediyor. 
Yoğun trafikte araçlar artık size; siz dinlenin biz devam ederiz diyecekler!!!
Bu gidişle, otomatik pilot candır slogan olacak!!!
Örneğin, trafik sıkışıksa,, Audi A7 size yardımcı oluyor...
Audi, trafik sıkıştığında aracın kendi kendine yol almasını sağlayan Audi Congestion Pilot
sistemini ABD’deki bir otoyolda başarıyla test etti. Trafiğin saatte 60 kilometreden daha düşük ilerlediği anlarda devreye giren otomatik pilot, trafik sıkışıklığı geçene kadar aracı sürebiliyor
Audi, ABD’nin Florida Eyaleti’ndeki bir otoyolda başarıyla test ettiği yeni bir sistem ile sürücüsüz otomobil çalışmalarına bir adım daha yaklaştı. Çok yakında seri üretim Audi’lerde kullanılacak olan Congestion Pilot (trafik sıkışıklığı pilotu) sistemi, trafiğin saatte 60 kilometre veya daha düşük bir hızda ilerlediği anlarda devreye giriyor.
 
Sistem devreye girdiğinde, sürücüye gerek kalmadan araç hem kendi durumunu hem de diğer araçların durumunu sensörler yardımıyla takip ediyor. Hızlanmayı ve frenlemeyi de kendisi ayarlıyor. Bu süreç boyunca, rotasını da kendisi belirliyor. Trafik sıkışıklığı sona erdiğinde veya otoyolun sonuna gelindiğinde ise kontrol otomatikman yine sürücüye geçiyor. Herhangi bir nedenle sürücü kontrolü ele almadığında ise, araç kendiliğinden duruyor.
Audi ilk marka oldu
Florida’da sürücüsüz otomobil teknolojisinin test edilmesi için özel olarak inşa edilen Lee Roy Otoyolu’nda, bir A7 Sportback ile test edilen Congestion Pilot Sistemi, mühendislerden tam not aldı. Audi bu testle, sürücüsüz araç teknolojisi halka açık bir otoyolda deneyen ilk otomotiv markası da oldu. A7 Sportback, üzerindeki 22 sensör ve bir lazer scanner yardımıyla belirlenen rotayı başarıyla tamamladı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..