Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Kocaeli'de Mini Fiesta Vardı

 Mini'k AvcıÖzel etaplar, tozlu parkurlar, zorlu yollar derken Türkiye Ralli Şampiyonası’nda altıncı yarış geride kaldı.. Ford Otosan 32. Kocaeli Rallisi, Castrol Ford Team Türkiye takımından Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz ekibinin birinciliği ile sonuçlandı. Tok Sport WRT’den Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ekibinin ikinci sırada tamamladığı rallide podyumun üçüncü basamağında yine Castrol Ford Team Türkiye’den aynı
takımdan Murat Bostancı-Onur Vatansever yer aldı…
Kısa adı KOSDER olan Kocaeli Otomobil Sporları Kulübü tarafından Ford Otosan ana sponsorluğunda, Ramada Plaza İzmit, Outlet Center ve AVIS katkıları ile organize edilen Ford Otosan 32.Kocaeli Rallisi, 13-14 Eylül tarihlerinde 10 özel etapta koşuldu.
Mini'k Baştan sona büyük çekişmeye ve heyecana sahne olan zorlu ralliyi, 9 saniye farkla Castrol Ford Team Türkiye takımından Ford Fiesta S2000 ile Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz kazandı. Yarışın genel klasman ikinciliğini farkla Tok Sport WRT takımdan MINI JCW RRC ile Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez elde ederken, üçüncülük Castrol Ford Team Türkiye takımından Ford Fiesta S2000 ile Murat Bostancı-Onur Vatansever ekibinin oldu.
2 gün süren zorlu rallide ekipler toprak zeminli etaplarda sıcak hava şartları ve birbirleri ile büyük ve zorlu bir mücadele sergilediler. Yarışın N4 sınıfı birinciliğini ferdi olarak Mitsubishi Lancer EVO IX ile yarışan Dağhan Ünlüdoğan-Aras Dinçer ekibi elde ederken, RC4 sınıfında Castrol Ford Team Türkiye takımından Ford Fiesta R2 ile Ümitcan Özdemir-Afşin Baydar birinciliğin sahibi oldu. Ekip aynı zamanda İki Çeker klasmanı birinciliğini de kazanırken, Ümitcan Özdemir “en iyi genç pilot” ödülünü de elde etti. RC3 sınıfı birinciliğini Pegasus Racing adına Fiat Punto S1600 ile yarışan Murat Soyçopur-Bora Yılmaz kazanırken, Kadın Pilotlar Birincisi Mitsubishi Lancer EVO IX ile yarışan Simin Bıçakcıoğlu, ve Kadın co-pilotlar birincisi de Bonus Unifree Parkur Racing’den Ercan Kazaz ile yarışan Emire Cantürk oldular.
30 yaş üzeri ralli otomobillerine açık historic klasmanında Bonus Unifree Parkur Racing takımından Engin Kap-Başar Yavuz Ford Escort MKII ile, hem genel klasman hem de kategori 2’de zafere ulaşırken, aynı takımdan benzer bir otomobille Kerem Üstünkaya-Özden Yılmaz ikinciliği, aynı takımdan Murat 131 ile Burak Türkkan-Murat Yıldırım üçüncülüğü elde etti ve aynı zamanda Kategori 1 birinciliğinin sahibi oldu.
Mahalli klasmanda ise Renault Clio Ragnotti ile Hakan Ertarman-Yunus Emre Bol birinciliği kazanırken, Fiat Palio ile Erhan Özarık-Onur Lafçı ikinciliği ve Citroen Saxo VTS ile Ahmet Keskin-Cumhur Önder üçüncülüğü elde eden ekipler oldular.
2014 Türkiye Ralli Şampiyonası 18-19 Ekim tarihlerinde ANOK kulübü tarafından Ankara’da düzenlenecek olan Hitit Rallisi ile sona erecek.
 Mitsubishi Lancer Evo

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..