Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

En çok tercih edilen otomobil, yine Corolla

Sakarya'da da imal edilen Corolla, dünyada da ülkemizde talep görmeye devam ediyor.Bu tercih ona dünyanın en çok alınan, satılan, üretilen otomobili ünvanını getiriyor.Toyota, Corolla'nın dışında en çok otomobil üreten marka konumunda da. Bünyesinde Lexus, Daihatsu, Scion, Subaru, Hino gibi markalar bulunan Japon firması 2014 yılında dünya  çapında 10 milyon 230 bin adetlik satış gerçekleştirirken, Toyota satışları 2013 yılına göre 2014 yılında yüzde 2,5 oranında bir artış gösterdi.


 CorollaCorolla, dünyada tüm zamanların en çok tercih edilen otomobili unvanını 2014 yılındaki 1 milyon 268 bin adetlik satışıyla elinde bulundurmayı sürdürüyor.

1966 yılından bu yana “efsane” otomobil kimliğini sürdüren Corolla

42 milyona yaklaşan global satış adediyle tüm zamanların en çok tercih edilen otomobil modeli olarak da kayıtlara geçti. 11’inci jenerasyonu Türkiye’de de üretilen Corolla’nın 2014 yılındaki global satışlarında geçtiğimiz yıla göre yüzde 3’lük bir artış meydana geldi. Satış başarısını sürdürmeye devam eden Corolla, Türkiye pazarında 2014 yılı perakende satışlarda da 17 bin 127 adede ulaşarak en çok tercih edilen otomobil modeli olmayı da başardı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..