Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Safir ViP geldi, Maraton Yakında

Temsa Global, Safir VIP adlı 41+1 kişilik 2+1 koltuk düzenindeki otobüsünü Sabancı Center'da tanıttı..Araç, koltuk ve koridorunun düz zeminde olması, ekonomisi ve yolcuların kişiye özel dijital uygulamalarıyla ilgi görüyor. Bunun en yakın kanıtı da şehirler arası yolcu taşıyan öncü firmalardan Kamil Koç'un ilk etapta 40 adet Safir VIP satın alması..


 Temsa'dan yeni bir araç dahaLansman'da bir Temsa müjdesi de verildi. İlerleyen aylarda, Temsa'nın ilk üretimi olan Maraton'un yeni versiyonuyla tekrar bantlardan inecek olması.. 2015 yılında Temsa'dan ardarda yenilikler gelecek; Yeni Opalin, Yeni Tourmalin, Yeni Avenue, Yeni Opalin City, elektrikli otobüs ve Yeni Maraton.
Maraton'un yüksek otobüs kategorisinde olacağı verilen bilgiler arasında..
Konuyla ilgili basın bülteni aşağıda yer alıyor..
Kendi markasıyla otobüs ve midibüs segmentlerinde üretim ve ihracat yapan, Türkiye’nin önde gelen otomotiv şirketlerinden Temsa, yeni otobüsü Safir VIP’i, 26 Şubat Perşembe günü Sabancı Center’da düzenlediği lansman toplantısıyla basın mensuplarına tanıttı. Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Sabancı Holding Sanayi Grubu Başkanı Mehmet Pekarun ve Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik katılımıyla gerçekleşen lansman kapsamında, 40 adet Temsa Safir VIP otobüsün, Kamil Koç Genel Müdürü Kemal Erdoğan’a teslimi de gerçekleştirildi.
Üstün performansına karşılık, düşük işletme gideri ve yakıt tüketimiyle dikkat çeken Safir VIP, aynı zamanda +4 koltuk kapasitesiyle müşterisine 4 yılda ekstra 150 bin Euro civarında ek ciro sağlıyor. Flat floor özelliğiyle rahat ve ferah bir iç mekana sahip olan araç; ergonomik VIP koltuklarıyla da maksimum konfor vadediyor. Safir VIP; sınırsız internet erişimi, kişiye özel dijital yayınları ve LCD ekranlarıyla, yolculuk sırasında eğlenmek ve dinlenmek isteyenlere de birçok seçenek sunuyor. Orijinal üretim olduğu için 2. el değerinin yüksek olması da, Safir VIP’nin öne çıkan özellikleri arasında.
Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı: “Temsa, otobüs ve midibüs segmentinde liderliğe koşuyor”

Lansmanda yaptığı konuşmada, Sabancı Topluluğu’nun en köklü şirketleri arasında yer alan Temsa’nın, Safir VIP ile yeni bir yolculuğa atıldığını belirten Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, “Müşterisinin ihtiyaçlarına odaklanarak inovatif ve hızlı çözümler geliştiren Temsa, son 2 yılı çok başarılı geçirdi, pazar payını arttırdı. Türk mühendislerin, tasarımcıların emeğiyle ortaya çıkacak yeni ürünler de yolda. Sadece yurt içinde değil, 64 ülkeye ihracat yaparak yurt dışındaki başarısıyla da bizleri gururlandıran Temsa, otobüs ve midibüs segmentinde liderliğe koşuyor” dedi.
Lansman kapsamında, Safir VIP ile ilgili teknik bilgilerin yanı sıra, şehir içi ve şehirlerarası otobüs sektörüne dair güncel verileri de içeren bir sunum gerçekleştiren Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik ise, Safir VIP ile 2+1 segmentine konfor ve kalite getirdiklerini belirtti. Safir VIP’nin kazanç anlamında da avantaj sağladığına dikkat çeken Çelik, “2+1 segmenti, Temsa’nın getirdiği ayrıcalık ile daha fazla büyüyecek. Otobüsçüler Safir araca yatırım yaparken daha fazla kazanç elde etmenin mutluluğunu yaşayacak. Temsa, müşterilerinin beklentilerini, taleplerini en iyi dinleyen ve hayata geçiren kurumların başında geliyor” dedi.
Lansman sonunda 40 adet Safir VIP marka otobüsün anahtarını Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik’ten teslim alan Kamil Koç Genel Müdürü Kemal Erdoğan da, konuşmasında filoya katılan yeni Temsa’larla birlikte Kamil Koç filosunda Temsa Markalı araç sayısının 210’a ulaştığına vurgu yaparak; “Kâmil Koç verimlilik odaklı bir firma. Bu nedenle etkin ve verimli büyümek ana prensibimiz. Son yıllarda istikrarlı bir şekilde büyüyoruz.Ülkemizde Karayolu Yolcu Taşımacılığı sektörü her yıl yaklaşık %4 oranında büyürken Kamil Koç’un yıllık büyüme ortalaması yaklaşık %20. Bu anlamada Türkiye ortalamasının çok üzerinde bir büyüme oranın son yıllarda istikralı bir şekilde sürdürüyoruz. Yapılan her yeni otobüs yatırımı toplam büyümemize de önemli oranda katkı yapıyor. 2014 yılında 800 araçlık bir filo ile yolcularımızın hizmetinde olduk, 2015 yılında ise filo olarak %25 büyüyerek 1000 araçlık bir filo büyüklüğüne ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.
Basın, lansmana büyük ilgi gösterdi..

6 yorum:

 1. Degerli yorumlarin ve haberler icin tesekkürler.
  Yeni Maratonun simdiden merak ettim, keske Japon cizimlerine sahip olabilse.

  Saygilar
  metin

  YanıtlaSil
 2. Yüksek otobüs sınıfında bir araç olarak nitelendindiğinden belki Safir üzerine geliştirilmş bir araç olabilir gibi geliyor. Yada yepyeni bir otobüsle şaşıracak mıyız, Haziran ayına doğru göreceğiz..

  Almanya'ya selam Metin...

  YanıtlaSil
 3. Setra 417 yi andıran bir otobus olsa satış rekoru kırar

  YanıtlaSil
 4. İç mekanı safir gibi olmamalı ya da diamond gibi hatalı bir üretim olmamalı
  Farları neoplanlar | safir | diamod gibi el feneri olursa sıradan olur setra gibi bir far yapısı hem teknolojik hem şık olmalı

  YanıtlaSil
 5. Diamond ve genel tecrübelerine bakarak Maraton'da biraz daha özen gösteceklerini düşünüyorum. Bu yıl içinde göreceğiz..

  YanıtlaSil
 6. İç tasarım olarak fortuna gibi sade ferah dış tasarım olarak setra tarzı ya da starliner tarzı bi otobüs olsa tadından yenmez

  YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..