Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Mitsubishi, Nissan, Citroen, Ford ve Renault birinci oldu!!!

Doğa ve otomobilin buluştuğu renkli bir açılış...
Türkiye Otomobil Sporları  Federasyonu  2015 Ralli Kupası ilk etabı, 34 Otomobil Sporları Kulübü tarafından Şile’de organize edildi. 28-29 Mart tarihlerinde gerçekleştirilen yarışta, 6 ayrı kategoride 45 takım biribirini geçmeye çalıştı.
Sparco Türkiye, Avitaş Ohlins Türkiye ve EVO BT sponsorluğunda düzenlenen sezonun ilk rallisi, Teke ve Yazımanayır etaplarının 3 kez geçilmesinden oluştu. 


 Start zamanı Rally 34’teki en ilginç olay ise Hasbay ailesinin aile boyu ralliye katılımı oldu. Ahmet-Tamer Hasbay kardeşler oğulları Emre-Saipcan Hasbay ve Ahmet Hasbay’ın kızı ve eşi Billur-Merve Hasbay ekipleri rakip olarak parkurdaydı. Aynı aileden 6 ferdin yarışması bir “ilk” olarak dikkat çekti.
IŞIKALP-SAĞIROĞLU BİRİNCİ OLDU
Genel klasmanda Citroen C2 ile yarışan Alptekin Işıkalp-Azmi Sağıroğlu ekibinin zaferi ile sonuçlanan Rally 34’te ikinciliği Ford Fiesta ST ile ilk kez yarışan Cem Alakoç-Yusuf Çelik ve üçüncülüğü de benzer bir otomobille Yaşar Abay-Aykut Bilir ekipleri kazandı.

 Start zamanı


KATEGORİLERDE MÜCADELE NEFES KESTİ
Kategori 1’de Nissan Micra ile İlhan Mutluay-Gürkal Menderes, Kategori 2’de Citroen C2 ile Alptekin Işıkalp-Azmi Sağıroğlu, Kategori 3’te Ford Fiesta ST ile Cem Alakoç-Yusuf Çelik, Kategori 4’te Ford Fiesta R2 ile Kemal Gamgam-Orkun Demir, Kategori 5’te Renault Clio RS ile Murat Güray-Hürol Menderes birincilikleri paylaşırken, Open Kategori’de Mitsubishi Lancer EVO IX ile Erkan Güral-Aras Dinçer en hızlı ekip oldu.

ÖDÜLLER TABAKOĞLU ve ÇEKER’DEN

Dereceye giren sporcuların ödülleri, Şile Meydanı’ndaki finiş podyumunda Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu ve TOSFED Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çeker tarafından verildi.
TOSFED Ralli Kupası’nda sezonun ikinci yarışı, 25-26 Nisan 2015 tarihlerinde Batı Anadolu Motorsporları Kulübü (BMS) tarafından İzmir’de düzenlenecek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..