Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

En güzel otomobillerin gösterisi Mercedes-Benz Bahar Rallisi başladı

 Ralli başladı Otomobil tarihinin en önemli otomobilleri, bugün  ve yarın İstanbul'da, halkın arasına karşıyor..Mercedes-Benz Türk’ün bu yıl 25. yılını kutlayan Klasik Otomobil Kulübü’nü destekleyerek gerçekleştirdiği “Mercedes-Benz Bahar Rallisi”, 18 Nisan 2015 Cumartesi günü 11:00’de Viaport - Crowne Plaza Kurtköy önünden start aldı. 
Klasik Otomobil Kulübü yetkilileri, Mercedes-Benz Otomobil
Pazarlama ve Satış Türkiye Müdürü Şükrü Bekdikhan ve yan sponsorların temsilcilerinin ve tüm yarışmacıların katılımıyla gerçekleştirilen açılış toplantısı ardından başlayan “Mercedes-Benz Bahar Rallisi”nin ilk günü, Anadolu Yakası’nda izlenecek keyifli rotanın sonunda Acarkent Coliseum’da tamamlanacak.
Açılış toplantısında Mercedes-Benz’in 129 yıllık geçmişine değinen Mercedes-Benz Otomobil Pazarlama ve Satış Türkiye Müdürü Şükrü Bekdikhan, 25 yıldır faaliyet gösteren Klasik Otomobil Kulübü’yle işbirliği yolunda bu yıl ilk adımı attıklarını belirterek karşılıklı sahip olunan güçlü geçmişe paralel “Mercedes-Benz Bahar Rallisi”ni düzenlediklerini belirtti. Bekdikhan, Mercedes-Benz klasik araçların uluslararası arenada da uzun yıllardır birbirinden farklı ralli organizasyonlarında varlıklarını sürdürdüklerinin de altını çizerek tüm “Mercedes-Benz Bahar Rallisi” katılımcılarına keyifli bir hafta sonu diledi.
 Ralli başladı

Klasik araçlardan rengarenk görüntüler
80’den fazla klasik otomobilin hem bir arada renkli bir görsel şölen yaşatacağı hem de rotalarını tamamlamak için yarışacakları  Mercedes-Benz Bahar Rallisi”, İstanbul ve çevresinde toplam 350 km’lik bir parkurda ve 7 özel etapta gerçekleşecek. “Mercedes-Benz Bahar Rallisi”nin birinci günü Kurtköy’den başlayan bir parkur üzerinden Ağva’ya kadar uzanıp Acakent Coliseum’da tamamlanacak.
“Mercedes-Benz Bahar Rallisi”nin ikinci günü ise 19 Nisan 2015, Pazar günü, saat 11:00’de Fenerbahçe’den başlayacak, Beykoz Cumhuriyet Köyü’nü kapsayan parkur, saat 16:00’da yarışa start verilen Viaport - Crowne Plaza Kurtköy’de bitecek. Rengarenk bir görsel şölene sahne olacak “Mercedes-Benz Bahar Rallisi”ne Klasik Otomobil Kulübü üyelerinin yanı sıra çok sayıda izleyici de eşlik edecek. Bu nostaljik atmosferin bir parçası olmak ve birbirinden değerli otomobilleri yakından görmek isteyenler Pazar günü 11:30 – 12:30 saatleri arasında gerçekleşecek Bağdat Caddesi geçişini izleyebilecekler.
Mercedes-Benz’e özel bir etabın da düzenleneceği rotada en iyi zamanda ralliyi tamamlayarak dereceye giren ekipler, 19 Nisan 2015 Pazar akşamı Viaport - Crowne Plaza Kurtköy’de düzenlenecek ödül töreninde açıklanacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..

TRT Spor Haberler