Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Dünyanın en çok satan ve en kaliteli oto markasının Suriye ile başı dertte!!!

Dünyanın bir numaralı otomobil firması Toyota;  kaliteli üretimi,  teknoloji ve  çevre konularındaki çalışmalarının karşılığını; en çok otomobil satan marka ünvanın yanında  yine dünyanın en değerli  otomobil markası  olarak alıyor.

Son haberlere göre Toyota'nın, kendi kendine gidebilen bir otomobil tanıttığı bu aracıda 5 yıl sonra gerçekleştirilecek Tokyo Olimpiyatlarına kadar satışa sunmayı planlıyor.

Diğer taraftan otomotiv dünyasını emisyon gündemiyle sarsan Amerika Birleşik Devletleri; Suriye ve Irak'ta etkin olan IŞİD (DEAŞ)in kullandığı Toyota  araçlar yüzünden firmayı incelettiği ancak, dünya devinin bu konuda hiçbir yasa dışı yapıya
satış yapmadığı gibi araç satılacak kişi ve firmaların da araştırıldığı, katı kuralların
uygulandığı açıklandı. Bu arada Irak ve Avustralya gibi ülkelerden araçların çalınabildiği gibi 0 km yeni pikapların en az 4 - 5 el değiştirdikten sonra Suriye ve Irak'a gitmiş olma ihtimali sözkonusu.
Toyota, Interbrand Marka Danışmanlığı Ajansı tarafından gerçekleştirilen “2015 Dünyanın En değerli Markaları” araştırmasında  marka değerini yüzde 16 oranında artırarak tüm otomobil markaları arasında 1’nci sıradaki yerini korumayı başardı. 2004 yılından bu yana sektöründe birinci sırada yer alan Toyota, bu marka değeri ile tüm sektörler içinde de bir önceki yıla göre iki basamak yukarı çıktı ve 6’ncı sıraya yerleşti. Interbrand tarafından yayınlanan rapora göre Toyota’nın marka değeri de 42 milyar 392 milyon dolardan, 49 milyar 48 milyon dolara yükseldi.

Interbrand Marka Danışmanlığı Ajansı tarafından sunulan “Yaşamın Hızında Hareket” başlıklı raporda, müşterilerin bireysel ihtiyaçlarına uygun çözümler üretmesiyle tanınan 100 firmanın 28’initeknoloji ve otomotiv markalarıoluşturuyor. Ayrıca, raporun ilk 100 listesini bu markalar domine ediyor.

Bu bağlamda; Toyota, daha iyi mobilite çözümleri üretme kararlılığı ile birlikte çevreci otomobiller üretme felsefesini de kesintiye uğramadan sürdürüyor. Tüketici ihtiyaçlarına müşteri merkezli yaklaşımıyla öne çıkan Toyota, aynı zamandai-ROAD ve Coms gibi yenilikçi teknoloji ürünleri geliştirmeye de devam ediyor.


Toyota, ilk seri üretim hibrit otomobili piyasaya sunan ve yine bir ilk olarak hidrojen yakıt hücreli sedan otomobil Mirai’yi Avrupa’da satışa sundu.Bununla birlikte, Fuel Cell teknolojileri ile ilgili 5.680’nin üzerinde patenti telifsiz olarak kullanıma açtığı da kaydedildi. *Interbrand Marka Danışmanlığı Ajansı tarafından gerçekleştirilen ‘2014 Dünyanın En Değerli Markaları’ araştırma verilerine göre Toyota dünyanın en değerli otomotiv markası

 Yararlanılan bazı kaynaklar http://www.zaman.com.tr/ekonomi_surucusuz-kullanilabilen-toyota-yollarda_2320298.html
 http://haber.sol.org.tr/dunya/isidin-vazgecemedigi-kamyonetler-toyotanin-basini-agritiyor-132023
 http://t24.com.tr/haber/orgut-videolarinda-araclari-kullanilan-toyotanin-basi-isidle-dertte,312152

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..

TRT Spor Haberler