Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Efsane yarışa katılan tek Türk takımı

 Türk Takımı Kuzey Avrupa da Türk otomobil sporlarında farklı bir yeri olan TOK SPORT, 2004 yılından sonra tekrar Finalndiya'nın soğuk ve   karlı yollarında yarışıyor..2016 yarış sezonuna iki otomobille Kuzey Avrupa'dan başlayacak olan Tok Sport, Avrupa ve Ortadoğu şampiyonalarından başka geçtiğimiz yıllarda da Dünya Rallikros Şampiyonası'na katılmıştı.TOK SPORT WRT, 2016 yarış sezonuna
Finlandiya Ralli Şampiyonası’nın ilk yarışı olan Arctic Lapland Rally ile başlıyor.
Dünyanın en soğuk rallisi olarak bilinen ve 50. Yılını kutlayan yarış-30 derece hava sıcaklığında organize ediliyor. Bu efsane yarışa katılan tek Türk takım olan TOK SPORT WRT’nin sahip olduğu son spec Ford Fiesta RS WRC otomobillerin direksiyonunda ise Fin pilotlar yer alıyor.145 ekibin kayıt yaptırdığı yarışta 2 kapı numarası ile Matti Koskelo ve Rami Suorsa, 3 kapı numarası ile de Kimmo Kurkela ve Markku Tuohino TOK SPORT WRT adına TOSFED (Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu) lisansı ile katıldıkları yarışı kazanmak için mücadele edecekler.
29 Ocak Cuma günü start alacak olan 50. Arctic Lapland Rally, 233’ü özel etap olmak üzere toplam 829 kilometreden oluşuyor. Orta doğu ve Avrupa Ralli Şampiyonaları da dahil olmak üzere uluslararası arenada en prestijli motorsporları organizasyonlarında Türkiye’yi başarıyla temsil eden ekip, 2014 yılında da bu organizasyonda yer almıştı. TOK SPORT WRT, garajında bulunan rekabetçi otomobiller, servis ve lojistik desteği sağladığı Türk ve yabancı pilotlar ile takip ettiği tüm şampiyonaları en üst sırada tamamlamak hedefiyle yeni sezona başlıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..