Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Sahnede Ford GT ile Ford Cargo var!

Efsane isim GT, adından söz ettirmeye devam ediyor..Bu kez onu yarışa hazırlayanlar arasında yerli bir araçta var; Otosan'ın üretiği Yeni Cargo.Dünyanın en zorlu yarışlarından  Le Mans 24 Saat’te, Ecoboost motorla donatılmış Ford GT’ler kendi sınıfında birinci, üçüncü ve dördüncü sıraları alarak  muhteşem bir zafer kazandı.

 gt fordFransa’nın Le Mans pistinde dünyanın en önemli dayanıklılık yarışları arasında gösterilen Le Mans 24 Saat Yarışı’nda Ford GT, rakiplerini geride bırakmayı başararak birinci ve üçüncü sıraları elde etti.
 Bu zafer Ford’un, 1966 yılındaki birinci, ikinci ve üçüncülük zaferinden bu yana aldığı ilk birincilik olurken GT kategorisinde birinciliğin yanı sıra üçüncülük ile de podyuma çıkan GT’ler, dördüncülük ve dokuzunculuk sıralarında da yer alarak 24 saatlik Le Mans yarışına adeta damga vurdular. 68 numaralı Ford GT ile yarışan Sébastien Bourdais, Joey Hand ve Dirk Müller Pazar günü saat 15.00’da Le Mans’da finiş çizgisini geçerek Le Mans 24 Saat yarışın birinciliğini elde etti. No. 69 Ford GT ile yarışan Ryan Briscoe, Scott Dixon ve Richard Westbrook da üçüncülüğü kazanarak podyuma çıkmayı başardı. No. 66 ve No. 67 Ford GT’ler de sırasıyla dördüncü ve dokuzuncu sırada yer aldı.
Zaferin ardından konuşan Ford Motor Company İcra Kurulu Başkanı Bill Ford “Bu an, Ford Motor Company için tarihi anlardan biri. 1966’daki inanılmaz galibiyetimizden 50 yıl sonra Le Mans’a geri dönüp, dünyanın en zorlu mücadelesine girmeye cesaret ettik. Ford GT’nin Le Mans’da finiş çizgisini geçtiği an hissettiğimiz gururu tarif etmek imkansız. Ford GT’yi tasarlayan, yapan ve yarıştıran ekip, bu sonucu bize kazandırmak için hiç yorulmadan çalıştı. Her biriyle ayrı ayrı gurur duyuyorum. Ford Chip Ganassi Yarış Takımı, Ford’da bulunan, inovasyon, azim ve gerçek ekip çalışması ruhunu gösterdi. Geçmişimize ve mirasımıza çok değer veriyoruz ama bugün burada yeniden tarih yazdık ve tarif edilemeyecek kadar gurur duyuyorum.” dedi.

Ford Chip Ganassi Yarış Takımının 2016 ve 2017 yarış sezonlarının taşıma sponsoru Ford Trucks 
Ford Chip Ganassi Yarış Takımı’nı Ford Otosan’ın ağır ticari markası Ford Trucks taşıyor.


2016 ve 2017 yıllarında, Le Mans’ın da içinde bulunduğu FIA WEC yarışları için Ford Chip Ganassi Yarış Takımı’nın sponsoru Ford Otosan’ın ağır ticari markası Ford Trucks oldu. İki adet Ford Trucks çekici, Ford GT araçlarının yarışlar arasında transferleri için kullanılıyor. Her sezonu 9 yarıştan oluşan FIA WEC yarışlarının 2016 ve 2017 sezonları boyunca, Ford Trucks çekicileri Ford GT yarış otomobillerini taşıyacak..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..