Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

NGK Spark Plug, açılışını yaptığı yeni fabrikasıyla buji üretimini 2020 yılına kadar %30 oranında artırmak istiyor

NGK Spark Plug, açılışını yaptığı yeni fabrikasıyla buji üretimini 2020 yılına kadar %30 oranında artırmak istiyor NGK Spark Plug Europe’ın ana kuruluşu NGK Spark Plug Co., Ltd., sürekli artan pazar talebini karşılayabilmek için buji üretim kapasitesini genişletiyor. Ateşleme ve sensör teknolojisinde uzmanlaşmış olan şirket, bu amaçla daha geçenlerde Japonya Komaki’de yeni bir buji fabrikasını işletmeye açtı.

Büyüme hız kesmiyor: Dünyanın lider buji üreticisi NGK Spark Plug Co., Ltd., 2020’de yılda bir milyar buji  üretmeyi hedefliyor. Bu da bugüne kıyasla yaklaşık %30 oranında bir artış demektir.
NGK, bunun için gerekli olan üretim kapasitelerini sağlamak üzere şirketin ana üretim yeri olan Komaki’de buji komponentlerinin üretileceği yeni bir fabrika daha kurdu. Takriben 26 bin metrekarelik bir üretim alanını  kapsayan yeni tesis, Mayıs 2015 ile Mart 2016 arasında 7 milyar Japon Yeni (yaklaşık 57 milyon Avro) tutarında bir yatırımla inşa edildi. Bu tesiste başlıca orta elektrotlar ve buji kablolarının parçaları üretilecek.

Yeni fabrika binasında çevre dostu bir yaklaşım izlendi: Düşük enerji tüketimi ilkesine göre tasarlanan binada, klimatizasyon jeotermal enerji ile gerçekleşiyor.
NGK Spark Plug hakkında: NGK Spark Plug, dünyanın önde gelen otomotiv tedarikçilerinden biridir. Ateşleme ve sensör teknolojisi alanlarında uzmanlaşmış şirket, bütün dünyada gerek orijinal ekipman müşterilerine gerekse yenileme pazarına ürün sağlamaktadır. Şirketin ürün portföyü, NGK Ignition Parts marka bujiler, kızdırma bujileri, ateşleme bobinleri ve buji kablolarının yanı sıra NTK Vehicle Electronics marka lambda sensörleri,
egzoz gazı sıcaklık sensörleri ve NOx sensörleri kapsamaktadır. Birçok ülkede fabrikaları ve satış temsilcilikleri bulunan şirket, toplam 13 bin çalışanıyla yılda yaklaşık 2,7 milyar Avro ciro elde etmektedir. Tüm kıtalarda faaliyet gösteren NGK’nın 43 bağlı ortaklığı,  24 üretim tesisi ve beş teknoloji merkezi bulunmaktadır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..