Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Türkiye'nin Şampiyonu, Türkiye'nin Yıldız Otomobili'ni Test Etti!

 yrli araç şampiyon Türk beraberTürkiye'yi yurtdışında başarıyla temsil eden şampiyonumuz ve yine Türk öğrencilerin hazırladığı uluslararası yarışlarda başarılı olan yarış otomobili ve ekibi bir araya geldi.Geçtiğimiz günlerde Sakarya'da  hem test  vardı, hemde tecrübe paylaşımı.. Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) öğrencileri tarafından tasarlanan ve üretilen “Yerli Formula Aracı”nı, Dünya Şampiyonu Milli Motosikletçi Kenan Sofuoğlu test etti. Yıldız Teknik
Üniversitesi YTU Racing ekibi tarafından üretilen ve dünyanın en prestijli mühendislik yarışlarından birisi olarak gösterilen Formula Student’te Türkiye’yi başarı ile temsil eden “Yerli Formula Aracı” YTR-03 Karbosan, Türkiye’nin bir diğer gurur kaynağı Dünya Süper Sport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu ile bir araya geldi. Milli Motosikletçi Kenan Sofuoğlu, İngiltere ve Almanya’da düzenlenen Formula Student yarışlarında Türkiye’yi temsil eden en başarılı Türk takımı olan Yıldız Teknik Üniversitesi’nin formula takımı YTU Racing ekibini Sakarya’da misafir etti.

Kenan Sofuoğlu, Türkiye'nin en başarılı motorsporları yarışçısı
 
“Kenan Sofuoğlu YTR-03 Karbosan’ın sınırlarını zorladı”


Sakarya Akyazı ilçesindeki kişisel çalışma pistinde YTÜ Racing ekibini ağırlayan dünya şampiyonu motosikletçi, Yıldızlı öğrencilerin 3'üncüsünü ürettiği “Yerli Formula Aracı”nı test etti. YTR-03 Karbosan’ın direksiyonuna geçerek piste çıkan Sofuoğlu, yarış aracının sınırlarını zorladı. Araçla hız denemesi yapan Sofuoğlu, drift atmayı da ihmal etmedi.

YTU Racing En Başarılı  Takımlardan ..

 yrli araç şampiyon Türk beraber

Milli motosikletçi, sürüşünün ardından aracın tasarımı ve kullanımı ile ilgili Yıldızlı öğrencilere tavsiyelerde bulunarak öğrencilerle bir süre sohbet etti.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..

TRT Spor Haberler