Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Tegin ArGe'den, Tegin Sedan; Özgün Tasarım, Yerli Otomobil

"Destek Ver, Yerli otomobil, Hayata Geçsin"
Adı Tegin, dört kapılı yerli bir  sedan otomobil.3 farklı motoru olacak.Tasarımı sportif ama sıradanlıktan uzak ve Türk Tarz ı  ile Kimliği ni anlatacak.Tegin Arge'nin  şimdilik tasarımcı, teknisyen ve mühendisten oluşan yedi kişilik ekibi; Sedan dahil 10 segmentte otomobil imal etmek için uğraşıyor.


Yerli otomobil; elektrikli , içten yanmalı  , hibrit   olmak üzere 3 farklı motora sahip olacak.
http://teginarge.com adresli internet sitelerinde ''Desteklendiğimiz takdirde sıra sıra tüm hedeflerimizi gerçekleştirmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.'' diyorlar..


Yerli Motor Super Star, 87 ve 122 Beygir Güce Sahipti Ama!


Neden 4 Kapılı Sedan? sorusuna da şu cevabı veriyorlar:


''Bunun aslında çok nedeni var. Bir sürü soru soruluyor veya tartışılıyor. Biz bunu şu şekilde düşünüyoruz. Ülkemizde her türlü model üretilebilir evet ancak, biz aile yapısı olan bir milletiz yani böyle bir proje yapacaksanız ilk konseptiniz halka hitap etmeli halk alabilmeli aile tipi olmalı ve en az 5 kişilik olmalıdır. Tabii ki sonraki aşamalarda diğer segmentlerin üretimi de olacaktır. İlk araç, 4 kapılı sedan olacağından ve piyasada bir hayli bu kasa araç olduğundan bu modellerin önünü açmak için Bakanlığın gerekli adımları atacağı inancındayız.
 .....
Oluşturduğumuz marka kimliği dahilinde kurumsallaşmak ve ticari satılabilirliği yüksek olan araba konseptleri ortaya çıkarmak amacındayız..
Tegin çatısı altında 10 segment ve 1 polis otomobili olacak şekilde ilk vizyona ait konsept eskizleri tasarladık.
Yaklaşık 9 senedir Sanayi Bakanlığı’na projemizi sunmaktayız.Amacımız hem motor seçenekleriyle hem de özgün tasarımıyla Türk Halkına en iyi şekilde layık olmaktır. 

Yeni pick up gün sayıyor, personel taşıyıcı ise

"Destek Ver, Hayata Geçsin"
Çalışmalarımızla ilgili bütün belgeler Sanayi Bakanlığı’nda mevcuttur. Sizden istediğimiz çizimlerimizi hayata geçirebilmemiz için bize destek vermenizdir. İnanıyoruz ki gerekli desteklerinizle tasarımlarımız üretime geçecektir. Sayın Cumhurbaşkanı’mızdan, Sayın Başbakan’ımızdan ve Sayın Sanayi Bakanı’mızdan projemize destek vermelerini arz ve talep ederiz.

Gelişen ve büyüyen bu sektörde teknolojinin gerisinde kalmamak için konsept model üretip projemizin seri üretimini yapmak zorundayız. Bunu gerçekleştirebilmek için Türk İş Adamlarından destek bekliyoruz.
Sanayi Bakanlığı ve Türk İş Adamlarının destekleriyle ekibimiz Tegin projesini hayata geçirebilir ve yeni projeler üretebiliriz.'' diyorlar.


Detaylı bilgi için; http://teginarge.com/

Ekip Bilgileri:


MEHMET ALİ YILDIRIM: : Endüstriyel tasarımcı. Tasarım, genel mühendislik, modelleme ve modellerin konseptlerin yapımında çalışmaktadır.
HALİT YILDIRIM:Grafik tasarımcı. Tasarım, modellerin ve konseptlerinin yapımında; projenin grafik tasarımını yapmakdır. Aynı zamanda projenin reklam kolunu kendi şirketi olan http://bahcesehirtasarim.com üstlenmiştir. 
EYÜP KUTAY: : Emekli uçak teknisyeni. Tasarım üzerinde çalışmaktadır.Siyasal temaslar ve kurumsal iletişimden sorumludur.
İSA TOK:Endüstriyel tasarımcı. Tasarım ve modelleme, modellerin/konseptlerin yapımında çalışmaktadır.
ABDULKADİR KARAMAN: Endüstriyel tasarımcı. Tasarım ve modelleme, modellerin/konseptlerin yapımında çalışmaktadır.
FATİH MEHMET YILDIRIM: Elektrik Elektronik Mühendisi. 1/5 modellemenin elektrik sistemlerini yapmıştır.
NURETTİN KÖPRÜ:: Elektrik motorlarını kendisi üretmektedir. Projelerde elektrik motorlarının uygulanması alanında çalışacaktır.

(Proje desteklendiği taktirde düşünülen arkadaşlarımız da ekibe dahil edilecektir.)

Türkiye 3 Farklı Yerli Otomobille Dünyaya Açılmalı (video)

Fotoğraflar http://teginarge.com/ adresinden alınmıştır.
https://twitter.com/kutayeyp


Ford'la otomobil üretmek isteyen Mahindra, Hisarlar'dan sonra Erkunt Traktör'ü satın aldı!


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..