Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Mini kent otomobili; Rimono

Elektrikli, iki kişilik, çevreci, hesaplı otomobil Rimono, Japonya'da tasarlandı, üretildi.Özellikle büyük şehirlerde park sorunu içinde ideal ve şirin bir otomobil.
2016 yılında ortaya çıkan mini otomobile bugün NHK World adlı Japon Televizyonu'nda rastladım.Aracın dışı su geçirmeyen polyesterden yapılmış..

Rimono; 2.2 metre uzunluğunda olup 4 kW kapasiteli Lityum İyon batarya ile 6.8 beygirlik elektrik motoru azami 45 km/s (limitlendirilmiş) hıza çıkabiliyor.Bir şarj ile 50 km yol gidilebiliyor.


Rimono adı ilk etapta bir İtalyan bir ismi olabileceğini akla getiriyor.Ancak Japonca da sürülecek şey yada araç anlamına geliyor.Rimono'nun kuruluş tarihi ise 2014'ü gösteriyor.

Aracın bataryası kolay çıkarılacak şekilde yerleştirilmiş.Otomobilin iki koltuğu arka arkaya konumlandırılmışken sürücü koltuğu inerken kolaylık sağlayacak şekilde 90 derece yana dönebiliyor.
Rimono direksiyon yerine üzerinde göstergelerinde olduğu  bir gidonla (motosiklet gibi) yön veriliyor.


2. Nesil Yerli Elektrikli Otobüs, Elazığ ve Manisa'daElektrikli mini  otomobil Rimono; Kota Nezu'nun eseri.Bir süre önce Toyota'nın  ahşap konsepti   Setsuna adlı araçta da Nezu imzası var.


Tahmin edemeyeceğiniz bir otomobil!

Rimono Projesi'nin ortakları olan firmalar ;
Dreams Design Co., Ltd
Mitsui Chemicals, Inc. 
Teijin Frontier Co, Ltd
Roland Co, Ltd 
Power Supply Technology Co., Ltd. 

Dizel Motor Geri Döner mi, Hangi Marka Destekler?Kaynaklar;
http://www.rimono.jp/
blob:https://www3.nhk.or.jp/03b619bc-0b3d-4eff-8784-5420073fc8d8
https://www3.nhk.or.jp/nhkworld/en/tv/designtalksplus/20180419/2046074/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..