Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Türkiye'nin ilk ve tek kadın Off-Road Şampiyonu Podyumda

Hayatın her alanında olduğu gibi motorsporlarında da kadınlar başarılı oluyor..
Ülkemizin tek kadın Off-Road S1 şampiyonu İlayda Hancı, 2018 sezonunda BANTBORUOff-Road Team renkleriyle şampiyonluk hedefiyle yarışıyor. Hancı, Türkiye Off-Road Şampiyonasının Sakarya Korucuk’da gerçekleştirilen ilk yarışında, Batuhan Korkut ko-pilotluğunda S1 klasmanında üçüncülük kazandı.

2016 sezonunu ülkemizin ilk kadın Off-Road S1 şampiyonu olarak kapatan 1994 doğumlu İlayda Hancı, bir yıllık aradan sonra BANTBORU Off-Road Team bünyesinde parkurlara geri döndü. Hancı, Sakarya Korucuk’da gerçekleşen Türkiye Off-Road Şampiyonası Birinci Ayağında, BANTBORU renkleri taşıyan Suzuki Grand Vitara’sıyla Batuhan Korkut ko-pilotluğunda, S1 klasmanında 3. lük kazandı ve podyum gördü.

Kendi teknolojisiyle ürettiği ürünleri, bugün dünyada üretilen her 100 otomobilden 4’ünde kullanılan BANTBORU’nun desteğiyle yarışan İlayda Hancı, geçtiğimiz yıl yeni takımıyla Baja Turkey 2017 yarışına katıldı. 500 kilometresi özel etap olmak üzere 812 kilometrelik parkurda, ülkemizden ve 9 farklı ülkeden sporcularla rekabet eden Hancı, bu zorlu yarışı TH1 kategorisinde 3., Kadınlar klasmanında 2. sırada bitirme ve podyumda yer alma başarısı gösterdi.


Şampiyonlar Şampiyonası'nda Can Tolon Şampiyon Oldu.


BANTBORU Off-Road Team, İlayda Hancı pilotajında, 7 ayaktan oluşan Türkiye 2018
 Off-Road Şampiyonası’nın tüm yarışlarına ve ayrıca Ağustos ayı içerisinde gerçekleşecek uluslararası TransAnatolia 2018 yarışına katılacak.


Türkiye Off-Road Şampiyonası’nın kalan yarışları, şu şekilde sıralanıyor; 

Sakarya 54 OSK (21-22 Nisan),
 Ankara ANDOFF (12-13 Mayıs), 
Samsun VEZİROFF (30 Haziran-01 Temmuz),
 Sinop SİNOFF (28-29 Temmuz), 
Denizli DENDOFF (29-30 Eylül), 
Karabük KARDOFF (27-28 Ekim), 
İstanbul İPSK (24-25 Kasım),
TransAnatolia 2018 yarışı ise, 4 – 11 Ağustos tarihleri arasında koşulacak.


Porsche, 2019'da Elektrikli Formula'da yarışacakBANTBORU Hakkında
Sanayi üretiminde 45 yılı aşkın köklü bir geçmişe sahip bulunan BANTBORU, otomotiv ve dayanıklı tüketim ürünleri sektörlerinde önem taşıyan boru sistemlerinin dünyanın en büyük 5 üreticisinden biri ve ülkemizin bu alandaki lider uzman kuruluşudur. BANTBORU, 500’den fazla çalışanıyla 30 bin metrekarelik kapalı alana yayılı üretim tesislerinde hammaddeden nihai ürüne kadar tüm prosesleri kendi bünyesinde gerçekleştirmektedir. Kendi bünyesinde oluşturduğu Ar-Ge Merkezi, 2015 yılında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından “BANTBORU Ar-Ge Merkezi” olarak onaylanan BANTBORU, güçlü global markaları geliştirerek ülkemizin ihracatını artırma misyonuyla dünyada bir ilk olma özelliği taşıyan TURQUALITY® Marka Programı kapsamında desteğe uygun görülen kuruluşlar arasında yer almaktadır ve Birleşmiş Milletler Kadının Güçlendirilmesi Prensipleri imzacısıdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..