Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

2850 km’lik Tarih, Kültür, Doğa Macerasıyla Türkiye'nin Tek Uluslararası Rallisi

Otomobil, 4x4, buggy, motosiklet, ATV ve kamyonların yarıştığı Türkiye'nin en zorlu yarışı başlıyor..Sekizinci yılında “Ride with Anatolia” konsepti ile yola çıkan Transanatolia Rally Raid, bu yıl 04 – 11 Ağustos 2018 tarihleri arasında İzmir’ den start alıp Anadolu’da ondokuz şehirden geçerek Efes Örenyeri’nde sona erecek. 

Bu sene sekizinci defa düzenlenecek olan Transanatolia Rally Raid, ülkemizin unutulmaya yüz tutmuş tarihi bir çok bölgesini ziyaret eden parkuruyla, katılımcılarına tarih, kültür ve doğayı yarışarak keşfetme imkanı sağlarken, yerli ve yabancı yarış pilotlarına da bol çekişmeli bir mücadele sunacak. 

2850 km’lik Tarih, Kültür, Doğa Macerası

İzmir Gündoğdu Meydan’ından seramonik start ile başlayacak olan 8.Transanatolia Rally Raid, Simav Gölcük Yaylası Kütahya’ya doğru ilerleyerek Frig Vadisi, Gerdekkaya, Pessinos ve Gordion Antik Kentleri üzerinden Haymana’ya ulaşacak. Tuz Gölü üzerinden devam edecek olan rally raid, Güzelyurt Yüksek Kilise, Soğanlı Vadisi ile yoluna devam edip Türkiye’nin Alpleri sayılan Aladağlar, Bolkar Dağları üzerinden istikameti Konya Karaman’a çevirip Beyşehir Gölü üzerinden güneye doğru inmeye devam edecek. Köprülü Kanyon, Salda Gölü, Pamukkale’yi geçtikten sonra Efes Örenyeri’nde 2850km’lik parkuru tamamladıktan sonra finiş görecek. 

Motosiklet, 4x4 araba, ATV ve Kamyon kategorilerindeki araçların katılımı ile gerçekleşecek olan rally raid’de bu yıl İngiltere, İspanya, İtalya, Holllanda ve ülkemiz sporcularının katılımı ile gerçekleşecek.

Türkiye'de Üretilen Otomobillerin 2018 Yılı Yerlilik Oranları Açıklandı, En Yerli i20!

Motor sporları dünyasının yakından takip ettiği pilotların toprak, çamur ve su geçişlerinden oluşan zorlu parkurlardaki çekişmesine ev sahipliği yapacak olan organizasyonu, yerli ve yabancı bir çok basın mensubu yakından takip edecek.

2018 yılında TÜRSAB, İzfaş, Mitsubishi, BF Goodrich, Sport Point Extreme (SPX), KTM, Anlas, MüzeKart ve MuseumPass’in desteklediği Transanatolia 04 Ağustos 2018 Cumartesi günü Gündoğdu Meydanı’ndan start alacak ve 2850 km yol katederek 11 Ağustos 2018 Cumartesi günü Efes Örenyeri’nde sona erecek. 

RALLY RAID:3-15 gün arasında değişen süreler içerisinde,1.500-10.000 km uzunluğunda off-road parkurlarda gerçekleştirilen, ralli motosiklet, arazi araçları, ATV ve buggy’lerin birlikte yarıştığı rallilerdir.


Dünyanın en çok üretilen otomobili Toyota Corolla satarkende avantajlıwww.transanatolia.com
www.facebook.com/transanatoliaofficial 
www.instagram.com/transanatolia

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..