Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Ford Otosan'ın Cargo'dan sonra F-Max Modeli'de Çin'de JMC (Weilong) olarak üretiliyor

Ford Otosan'ın en yeni aracı F-Max, Çin'de bantlardan inmeye başladı.Ford'un Avrupa'daki ticari araç imalatçısı olan Ford Otosan; geliştirip imal ettiği motorların yanında Transit, Transit Custom,Transit Courier ve Cargo modellerini ülke içinde ve dışında satıyor.Bir kaç ay önce tanıtılan ve hatta yılın kamyonu seçilen F-Max şimdi de Çin yollarına çıkıyor.

4-5 yıl önce Çin'in önde gelen otomotiv şirketlerinden Jiangling Motors Corporation (JMC) ile lisans anlaşması yapılmış ve  Cargo serisi kamyonlar üretilmeye  başlanmıştı.Çin Cargo'ları Ford Otosan imzalı Ecotorq motorlarla JMC Veyron adıyla bantlardan çıkıyor. Veyron adını Bugatti'den hatırlayacaksınız.Ama hiçbir ilgisi yok!

Genelde Türkiye-Çin, diğer adıyla Ford Otosan JMC işbirliğinin son halkası da F-Max oldu. Ford F-Max, burada küçük detaylarla JMC Weilong HV5 adını alıyor.

Eskişehirli Yeni Ford Cargo 4x4, dünyanın en zorlu yarışı Dakar'a katılacak ve...JMC Weilong HV5; 13 litrelik 470  ( 2150 Nm  tork ve 12 ileri otomatik vites) ve 520 beygir güçlerinde Ford Ecotorq motoru kullanıyor.Bu motor, Otosan'ın imal ettiği araçlarda ise genel olarak 480 ve 500 beygir olarak görülüyor.


610 beygirlik Cargo, hemde 10x6


JMC, kendi markasının yanında  farklı modellerde Ford  araçlarının satışını da yapıyor.  JMC Weilong fiyatları 378800 Yuan (yaklaşık 50 bin Euro) ile 568800 Yuan (74 bin Euro) olması bekleniyor.

Türkiye'de otomobil ve araç imal eden firmalar..Kaynak; https://www.jmc.com.cn/
http://www.jmcmotor.com.au/default.asp
 http://www.chinatrucks.com/html/news/2018/1025/article_8302.html
http://www.chinatrucks.com/html/2018/cargo-trucks_1113/534.html
https://vaaju.com/ukraineeng/long-ford-was-transformed-into-a-jmc-auto-scan/
https://autoreview.ru/articles/gruzoviki-i-avtobusy/kitayskiy-transformer-dal-noboynyy-ford-prevratilsya-v-jmc

2 yorum:

  1. JMC Weilong f-max den daha orijinal bir araç olmuş.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Çin versiyonu olan araç, Kuzey Avrupa etkisinden daha da uzaklaşmış gibi..

      Sil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..