Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Hyundai Türkiye'den Boya Bölümüne Yeni Yatırım. 33 Hyundai fabrikası'nın en kalitelisi

Hyundai Assan, yıllık 230 bin adet üretim kapasiteli fabrikasına yeni bir yatırım daha yaptı.Geliştirilen boya bölümü, siyah tavan rengine sahip çift renkli i20’leri üretmeye başladı.Hyundai Assan bu modelden yılda 33 bin adet üretecek.

Ürettiği i10 ve i20 modelleriyle hem iç hem de ihracat pazarlarında büyük beğeni toplayan Hyundai, İzmit’teki fabrikasını geliştirmeye ve kalitesini artırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda yapılan yeni bir yatırımla boya bölümünü geliştiren Hyundai Assan, mevcut hatlarının üretim çeşidini artırmış oldu. Yeni boya bölümüne eklenen siyah tavan rengi uygulaması, i20 ve i20 Active modellerini daha şık ve daha sportif hale getiriyor. 
Yılda 33 bin adet üretilecek olan çift renkli i20 modelleri Avrupa’dan gelen talepleri fazlasıyla karşılayacak ve daha sonra iç pazarda da satışa sunulacak. Boya hattında 11 farklı renk seçeneği bulunurken ayrıca direkler, tavan, karkas ve bagaj kapağı üst bölgeleri de en son teknoloji robotlarla siyah renge boyanabiliyor. 


En son yerli otomobil fiyatları; en ucuzu 61 800 TL'den başlıyor, 285 000'e kadar çıkıyorİlk olarak 1997 yılında üretime başlayan fabrikanın boya bölümü, bugünkü son yatırımla beraber toplam 24.200 metrekarelik alana ulaştı. Ayrıca toplam 351 personelin görev aldığı bölümde 49 adet robot bulunuyor. Saatte 36 adet araç boyayabilen hatta 63 adet de istasyon bulunuyor.


Fabrikada ayrıca, araçları ve personelleri aynı anda taşıyabilen bir konveyör sistemi de yapıldı. Bu konveyör sistemi, dünyadaki bütün Hyundai fabrikalarındaki mastik hatları arasında ilk kez Türkiye’de kuruldu. Mastik uygulamasından sonra araçların iç kısmına titreşim önleyici pedler yerleştiriliyor ve sonrasında alt gövde mastik uygulama hattına gönderiliyor. 


Yerli otomobil her yerde gündemde, ABD'li otolar Avrupa'ya gelemiyor ve güvenlik önemli!Geçtiğimiz ay Hyundai Motor Grubu tarafından 33 Hyundai fabrikası arasında kalitesiyle birinci seçilen Hyundai Assan, beş yıldızlı ödülü hak kazanmıştı. Bu son yatırımla beraber iddiasını artıran Hyundai Assan, hem ürün kalitesine hem de ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam edecek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..